Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

fetelor cum rezistati cu bb in casa? Iulia nu vrea sa doarma!!! asa ca am fost 2 ore afara chiar si cu vantul asta!! bate de nebun!!!
acum e cu mama afara. sper sa nu se imbolnaveasca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Oana, e normal sa ia mai putin in greutate. In prima luna se ia cel mai mult, apoi tot mai putin. Aici se zice ca in primele2-3 luni iau bb-ii 150g/saptamana media. Adica unii mai putin, altii mai mult. Deci sunteti foarte ok!!! Nu-ti fa atatea griji, da?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ADRA, sigur ca poate face infectie urinara, migreaza microbii, e riscant la fetitza; poti sa o schimbi ca adoarme la loc, si la noi se intampla.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

hey,sunt baiat mare...priviti aici,va rog!



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Ce-ati mai scris, se vede ca n-a fost vremea prea prietenoasa! Noi in weekend am tot stat in curte si n-am mai intrat pe net.

Multumim de aprecieri pentru poze. Mihuta, majoritatea pozelor sunt facute cu telefonul mobil, ca il am tot timpu la indemana. Unele sunt facute si cu un Samsung, da' din ala de amatori . Chiar voiam sa-mi iau un aparat foto mai profi, probabil Nikon (sotu lucreaza la firma care importa Nikon-uri in RO). Din pacate, s-au tot ivit alte cheltuieli si nu am mai ajuns sa il luam...

Lala, sa-ti traiasca micul crestin

adinag, uau furtuna... imi dai emotii, eu sper in aprilie cand o sa mergem noi la Viena sa fie vreme de plimbare, ca altfel nu stiu pe unde o sa ne petrecem timpu

victo, tare bine arata tortul lui Stefanut. mi-ai facut o pofta . Si sa nu te superi, da seamana cu tati... la cheliuta..

adra, felicitari micutei Eva pentru noaptea dormita integral. S-a repetat performanta asnoapte? Catalin a dormit asnoapte de la 21:30 la 8

Roxxy, si noi tot pe 8 martie avem botezul. Sper sa fie vreme acceptabila, ca l-am planificat sa fie in curte - mancarea o aduce o firma de catering, de fapt prepara aici gratarul si garnitura si o si serveste. Noi mai avem de luat bautura zilele astea, probabil joi sau vineri, nu de alta, dar se consuma pana la botez daca o luam prea devreme

bb_yasmi, sper ca ti-am mai trecut raceala. Am ratat eu sau inca n-ai pus poze cu carutu?

Ank, in legatura cu vaccinul de cancer de col uterin . M-am interesat si eu si este eficient (a se citi: da imunitate pe viata) daca e facut pana la 14 ani. Cu cat e facut mai incolo, scade si "garantia" lui. Cat despre reactii adverse, ai dreptate, e cam nou.

Aaa, si sa nu uit, multe de primavara pentru toti

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Helau doamnelor!

Felicitari pt bbii mari si nemofturosi si elefantei!

A mea dupa 10 zile de mancat relativ mai mult si luat 300 gr in greutate (Ajunsesem la 6.1 kile la 4 luni of-of) in trei zile le-a dat jos, a mancat mai putin si cand am cantarit-o si am vazut cantarul iar la cifra 5 mi-a stat inima in loc si am murit de nervi, Doamne ce-i cu copilul meu de nu trece o data la 6 kile?
Ia-m dat aseara primul bibe cu cereale, sper sa mai ia in greutate de la ele. Mie imi face impresia ca a mancat ceva zilele acelea, chiar asa sa-si consume caloriile? Da intr-una din picioare, inoata... m-am chinuit ca un caine sa ia in greutate ceva si asa usor le-a dat jos! Am fost azi la dispensar si a spus in urma unui consult vizual ca-i sanatoasa si frumoasa, dar de ce nu ia in greutate?

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by adinag

Oana, e normal sa ia mai putin in greutate. In prima luna se ia cel mai mult, apoi tot mai putin. Aici se zice ca in primele2-3 luni iau bb-ii 150g/saptamana media. Adica unii mai putin, altii mai mult. Deci sunteti foarte ok!!! Nu-ti fa atatea griji, da?

Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



adinag, ma bucur sa te vad mai activa pe forum . Sa inteleg ca s-au mai linistit treburile cu Floris? Cum mai merge cu alaptarea?

Am observat ca in RO toti doctorii se streseaza cu kg bebeilor, sa fie cat mai spre limita superioara a graficelor.

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Lixa, fata mea doarme de pe la o luna jumate fara sa se trezeasca deloc noaptea, eh, nu chiar asa de bine ca baiatul tau. Eva doarme de la 11-11.30 pana pe la 7-8, apoi papa si doarme la loc pana la 11. Problema era ca dormea cu mine in pat. Am mutat-o la ea in patut de 2 nopti si spre marea mea mirare nu a protestat.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Amy26

hey,sunt baiat mare...priviti aici,va rog!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Ce mistoooo! Sa-ti traiasca! E scaunul de masa de la IKEA cumva? Ca pe asta vrem si noi sa-l luam!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Am fost azi la dispensar si a spus in urma unui consult vizual ca-i sanatoasa si frumoasa, dar de ce nu ia in greutate?


Sheritra,
al meu bb are 6.300(in comparatie cu alti bb e un slabanog); si mie mi s-a zis la fel de catre dr.....ca e ok.
ce tip de cereale ii dai?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput