Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nu mi+ar fi de altceva decat ca si+asa nu primesc indemnizatie..sa stau acasa 2 ani mi+ar mai trebui..cu ditamai rata la apartament..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Victo, exista pastilutele de a doua zi- dar sunt f. puternice (cica concentratia de hormoni de la AC pe o luna); am uitat cum se cheama-se pot lua parca in urmatoarele 48 ore

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Victo

nu mi+ar fi de altceva decat ca si+asa nu primesc indemnizatie..sa stau acasa 2 ani mi+ar mai trebui..cu ditamai rata la apartament..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



Chiar ..cand reincepi lucrul???

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

aaa,se numesc Postinor- nu trebuie sa mai folosesti asa ceva o perioada lung dupa, este ca un bombardamnt asupra organismului

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Alina, incet-incet seinvata si va renunta la mesele de noapte; mai insista

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Victo...in tineretile mele, asa am ramas gravida. Din pacate eram ami mica si nu stiam ce inseamna un bebe!.
Dar, serios, acum, tu parca alaptai, asa ca sansele sunt minime!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

neata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Creem, sansele nu sunt minime, mai ales ca -dupa cate stiu- nu alapteaza exclusiv. Victo, in cazul in care mai alaptezi cat de putin, ideea mea cu Posinor nu cred ca este deloc buna.Hai ca o sa fie bine, ai avut ciclu? daca da, cam la cate zile esti dupa..?

O zi placuta,acum chiar ca ne pregatim de plecare!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

am citit si eu prospectul de la postinor... scrie de sarcina... dar de alaptare nici nu amintesc

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Vreau sa va povestesc ceva, si va rog sa imi spuneti daca sunt deplasata sau am luat-o razna!
Am devenit, cred, mai egoista, mai ales cand vine vorba de copilul meu.
Aseara am primit in vizita, neanuntata, un prieten cu fetita lui de apropae 3 ani. Fata mea abia adormise si s-a trezit (ca doarme cam "iepureste"). Este a doua oara cand mi-o trezesc respectivii. MA rog, mie imi plac musafirii, asa ca...am trecut peste. Am luat fata din dormitor sa venim la musafiri, am pus-o in centrul de joaca. Musafira noastra "calare" peste ea, sa-i ia jucariile, sa intre peste ea, mai sa cada cu totul.
I-am zis de cateva ori ca ea e mai mare si ca fata mea e mica si sunt jucaii de bebe mic, i-am dat ei alte jucari, nimic.
Dupa ce a ametit-o bine pe fi-mea, am luat-o si am plecat in dormitor, ca era franta de somn si daca nu doarme plange rau. Din sufragerie se auzeau numai chiote ...etc. L-am chemat pe sot si i-am spus sa ii zica fetitei sa nu mai tipe ca sa poata si fata mea sa adoarma. Intr-un final adoarme. Plec in sufragerie unde...."caprita" de 3 ani era in centrul de joaca! I-am zis sa iasa de acolo ca ala e loc de joaca pentru bebe! Unde mai pui ca venise de afara cu mainile murdare si incaltata!
Dupa ce am plecat sotul meu mi-a reprosat ca trebuia sa o las, ca e si ea copil etc. VOi ce ziceti? Sunt "dusa"?

In alta ordine de idei, voi cum sterilizati jucvariile, sau...le sterilizati? Si pe cel din plus? Ca fi-mea le cam baga in gura!

Pupicei la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput