Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

neatza fetelor va pup dulceeeeeee

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

mai... initial si eu aveam probleme de genul... pana m-am pus in situatia unui parinte de copil de varsta x si atunci am inceput sa inteleg mai bine .Si ai nostri vor fi mari si neastamparati... nu mai incerc sa ma mint ca al meu va fi un ingeras .Atat il feresc, sa nu isi i-a vreo una... ca noi avem experienta in asta Jucariile nu le sterilizez... oricum mainile le pune peste tot si dupa in mai putin de o secunda sunt in gurita

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by anacami

Alina, incet-incet seinvata si va renunta la mesele de noapte; mai insista

Camelia, Sebastian si Stefania



Renuntase. :)
Ea manca pe la 9,30 dimineata. Iar ultima masa era la 11 seara. Vrea sa pape de cand e singurica. :)

Victo, eu as zice ca nu-i asa rau. Daca e sa fie.
Cum Stefanut refuza biberonul, cred ca raul cel mai mare ar fi sa iei ceva acum.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

haideti ca tot nu am plecat!!!

Ecaterina, tot ce este posibil sa iti schimbi perspectiva dupa ce mai creste! crede-ma, cu cat le interzici ceva, cu atat mai mult insista pe acel lucru. Singurul lucru pe care pot sa il fac este sa ii ofer o alternativa, sa ii distrag atentia, sa il pacalesc cu altceva interesant. Cu momentul ales nu puteau sa stie cand bb doarme sau nu; puteau insa sa se spele pe maine, intr-o casa cu bb mic cam asta ar trebui sa fie primul lucru pe care il faci cand intri in casa


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

cica dupa 4 ani jumatate- 5 ani devin mai intelegatori; eu astept minunea ...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nu, fetelor, nu mi+a venit deloc ciclul de cd am nascut
cami, stiu d e pastiluta aceea, dar..cum alaptez..si bb nu vrea sa manance altceva..nu prea o pot lua.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Capitol nou!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Victo, nasoala faza . In nici un caz sa nu iei Postinor ca sunt dezastru pentru organism (in plus, 2 prietene au ramas insarcinate cu Postinor). Sa speram ca nu erai la ovulatie. Si eu am fost cam stresata. Mi-a venit primul ciclu dupa sarcina pe 15 ianuarie si de atunci pana ieri nimic. intrasem la banuieli desi am folosit prezervativul. Insa de ieri curge garla si sunt tare fericita .
Creem , la noi au venit duminica nasii cu fetita lor de 1 an si 7 luni si eu am lasat-o si in spatiul de joaca si in balansoar (desi depasea greutatea ei pe cea indicata pe balansoar). Eu m-am gandit ca si bursucelul meu o sa creasca si asa o sa faca si el (pt ca tot copii sunt chiar daca au 3 sau 4 ani). Imi spunea nasa ca si asta mica are acasa jucarii din alea chitaitoare ca ale lui Matei, insa nici macar nu le baga in seama. Insa la alt copil sunt tare interesante . Singurul meu stres era sa nu-l loveasca din joaca si am stat cu ochii pe ea si eu si nasa.
Eu nu sterilizez nici o jucarie (asta ar mai lipsi la cate biberoane sterilizez zilnic+suzete).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Eu am alta problema cu copiii care vin in vizita. daca vreunul admira sau se joaca cu vreo jucarie de-a lui Matei, eu i-o fac cadou. Nu ma pot abtine. Ma uit in ochisorii lor si parca mi-ar parea rau sa plece acasa si sa se gandeasca la jucaria respectiva. Cred ca sunt nebuna. Probabil ca pana creste Matei, o sa ramana fara jucarii . Spatiul de joaca si balansoarul nu o sa le dau niciodata! Le pastrez pt fetita mea (sper ca bb 2 sa fie fetita ).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput