Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

In pozele alea avea exact 4 luni jumate. Si Jasmina a ras aproape de la inceput cu gura pana la ureci, obicei ramas si acum :-) Nici Floris nu rade asa mult, e mai rezervat, mai serios...
Si jasmina a fost fff rapida in toate punctele motirice. Pe la 3 luni se intorcea lejer, la 4 luni a inceput sa se suceasca destul de repede burta-spate-burta, incat traversa tot apartamentul asa. Iar la 4 luni jumate avea deja viteza mare, am avut intr-o zi un soc, nu gaseam fata, disparuse. Era sub bradul de Craciun! Plina de ace...

Insa ea a fost tare rapida cu chestiile astea, Floris sigur va fi mai linistit. La ea eu nu eram pregatita sa se intampleatat de repede lucrurile astea, adica sa alerg dupa ea.

Dar acum chiar dispar, ca maine va fi din nou o zi lunga... Am incercat sa-mi indop puiutul mai inainte, si i-am facut si un biberon pe care am vrut sa i-l dau dupa piept (cam adoarme la piept noaptea si nu mananca intotdeauna asa mult). Cu chiu cu vai mi-a papat in somn 50ml... (dupa piept). Am incercat sa fac asta, ptr ca daca nu papa destul ziua, se trezeste noaptea si la 1,5 ore sa-si tot faca plinul si ma termina!

Deci inca o data noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

gagici v-am lasat ca vad ca sunt singura care bantuie pe aici,si in plus cei 3 muschetari ai mei sforaie de rup,asa ca ma bag si eu langa soata mea.noapte buna somn usor 7 purici p'un picior!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata, poftiti la !

Ieri am vaccinat si eu piticul (infanrix) si am avut bucuria de a nu avea nicio reactie adversa .Mai mult chiar i-a zambit asistentei in loc sa planga cand l-a intepat

Duminica seara a ras si Andrei cu "zgomot" pentru prima data. Cred ca l-am amuzat eu ca nu reuseam sa extrag un pampers dintr-un pachet abia desfacut

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Mai fetelor am si eu o problema cu vaccinul de 4 luni,medicul pediatru mi-a zis sa ii fac Infanrix IPV-HIB si mede de fam Pentaxim si nu stiu ce sa fac.Care este mai bun?
Noi la 2 luni l-am facut pe cel de la stat ca este mami dusa cu capul
Azi facem 4 lunite!!!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

andra ms. si eu l-am avut doar lung parul, dar nu mai reizstam acuma sa vad cum cade!!si l-am tuns pana la umeri!

spuneam ieri ca de mai bine de o sapt iau REVALID CAPSULE impotriva caderii parului. sunt ffff bune!!! acuma imi cade mult mai putin par!!! dar din pacate a cazut mult pana am luat masuri!!

cami, spuneai de carucior, toate la care m-am uitat eu erau de la 0 sau 3 luni!!! si toate mergeau spatarul pana jos pe spate!! am fost atenta la lucrul asta!

irinush, iasmi baga somnic!! flacai tai ce mai fac???

am vazut ca vb de statul pe burtica la bebei, la iasmi ii place la nebunie, cand o pun pe burtica incepe si se "tarashe" tot patul...
oare de cand vor putea dormi pe burtica??

stefania, bubulina stefania e o frumoasa!!!!

creem si eu mai folosesc pivalone si apa de mare.

ellis, sanatate multa la puiutz!! cand are rosu in gat nu ai voie cu bibe afara?>?? eu am iesit!!

lixa am mai scapat de raceala!!! multumesc de grija!!



-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007





BB, nu am iesit de frica sa nu o luam de la capat; m-am speriat tare vineri cand mi-a vomat cu jet de 2 ori, la 16 si la 19, era alba si moale ca o carpa, asa ca nu am riscat; azi iesim si noi dc nu bate vantul.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

tu fetelor..s+a rupt preze...

sper ca la sf anului sa nu am inca un bb..ca ar fi cam mult pt mine...acuma, na..ciclu nu mi+a venit, ca mai alaptez cate ceva...semne de ovulatie ca inainte nu am vazut..poate scap..

cred ca si+a pierdut indemanarea saracu husband

sheri, piti meu avea ieri 6,35 kg.deci nu e grasut. si cu mancarea vezi ca ma tot plang ca+mi face fente.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Victo nasol rau ........

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

neata fetelor... am vazut ca ati avut limbarita aseara... am citit o vreme fara sa raspund.... nu stiu ce am avut ...am fost trista... dar nush' de ce
Azi promit ca imi revin
BB si Raul cere lapte dupa fructe... si eu ii dau tot la masa de 10 sau 11 dimineata... dupa o ora urla de parca nu a mancat nimic... mentionez ca primeste fruct gol

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si noi dupa suc bagam tatica.
Nu stie nimeni sa imi raspunda in legatura cu vaccinul?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca eu fac infanrixul. stiu ca e un pic mai scump.adica 2 mil




mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput