Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami eu vreau sa cumpar reductor (parca asa se numeste) de pus in cada mare pt bebe. ai folosit?? am vazut si al irina in poze. sunt pe varste?? eu ce am gasit au fost pt 0-8 luni, dar pareau asa mici....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB,acum avem sezlong ; dupa ce sta bine in fundulet vreau sa-i cumpar scaunel/reductor de care zici tu -te referi la www.okbaby.it/bagnetto/prod_ro.php?item=flipper_ev&p=1&img=01" target="_blank">asa ceva ,nu?

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

sincera sa fiu, sezlongul nu l-am folosit prea mult: in primele 3 luni am spalat-o n cadita, iar cand face cu tati si Sebi (pe ea o bag 2-3 minute) mai mult incurca. Ma ajuta f. mult cand ii fac baie singura- ea singura in cada, eu singura fara alt ajutor -imi este usor sa o pun acolo si sa o spal. Trebuie avuta mare grija oicum, nu se poate lasa nesupravegheata, fara nici un degetel de sustinere..

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Sebastian face baie cu tati zilnic,de pe la 3 luni ale lui Sebi..Si stau si cate aproape o ora in cada (dpa Sebi putin, iese de acolo cu tipete si razboi)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Cami, dar ce fel de scaun l-ai pus atunci pe tati sa-ti aduca?

BB, banuiesc ca mai dureaza cu lingurita, inca e mititica... Si probabil ca e normal sa mai vrea lapte, chiar si cand sunt gata diversificati, tot mai au nevoie de lapte. Apoi, fructele nu sunt asa satioase. Eu personal as da fructe dupa amiaza, nu seara.
Dar aici vorbesc de diversificare serioasa, nu stiu in ce masura vrei s-o diversifici pa bombonica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, de "sezlongul" acela vb eu. pt cate luni e? sau cum e??
adina, eu vb de 10-11 dimineata.. . uite despre ce vb eu" i-am introdu fuctele, piure de fructe dimineata la a doua masa. de ex dc la 7 bea 150 lapte la 10 papica de fructe, apoi ar trebui sa pape pe la 13..ei ea vrea dupa o ora lapticul. indiferent ce papa i-as da si cat i-as da tot mai are loc si de laptic. si-l scoate singura???

ufff e greu sa inveti un bebe sa pape????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina,l-am pus sa bifeze toate caracteristicile ; din motivul expus de Irina (ca la noi ne costa "ceva" mai multicel ) a acceptat sa il care in ...bagaje. Noi am cumparat,pana la urma, unul de la Fisher-Price.
Acum nu stiu daca as mai fi atat de "stricta",daca se merita...
Mai sunt si unele care se prind de masa, dar parca imi este frica sa nu ...cada .Tu ce crezi?

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB,sezlongul este www.okbaby.it/bagnetto/prod_ro.php?item=buddy&p=1&img=01" target="_blank"> asta , cica se poate folosi de la 0 luni. Nu cred insa ca va mai sta prea mult intinsa, cand o tin in brate vrea mai tot timpul sa o tin in fundulet (chiar reuseste sa se ridice si singura,daca o tin mai ridicata).
edit: vad ca sezlongul se rec. pana la max. 8 kg...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BB, imi pare rau ca nu te pot ajuta, eu am nceput diversificarea la Jasmina mult mai tarziu si am lasat-o pe ea sa decida. Eu alaptam, deci ii dadeam sa pape cat vrea, si daca mai vroia si piept, ii dadeam. Candva a renuntat, e clar, insa nu ma intreba cand, asa incetul cu incetul, nici nu-mi era asa important sa renunte. In general am lasat-o pe ea sa dea impulsul...
In definitiv are abia 4 luni, de ce sa-i scoti lapticul? Eu cred ca are inca nevoie de el, si ea e de aceeasi parere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

LAVI flacaii cresc vazand cu ochii,parca prea repede trece timpul,si nu mai ma satur de ei.eu sunt toata ziua bagata in priza,de multe ori vine seara e ora 10 sau 11 si nici nu realizez,am impresia ca doar au trecut cateva ore de cand ma trezesc.incep sa dau biberoane,ne jucam putin si trebuie sa o iau iar de la capat cu biberoanele.am zile cand 4 ore nici nu pot sa ies din camera.la noi cand e ora mesei e jale si prapad,daca nu sunt pregatita cu laptele aud toti vecinii concertul lor.
CAMI avem si noi si sezlong dar aluneca din el,nu am putut sa-l folosesc nici macar cand erai mici mici,dar suportul asta e tare bun,stau mititeii acolo singurei si se balacesc de fac numai apa pe langa baliuta(noi inca nu facem baie in cada,ca..nu avem,doar dus avem)asa ca ei au baliuta lor care deja e cam mica.

Mergi la inceput