Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Nu cade, Cami, eu am avut asa unul si a fost bun pentru cand eram pe drumuri (si eu cam sunt des pe drumuri ). E usor de transportat si practic. Insa acasa am preferat unul mai stabil, unde s-o pot lasa si singurica un minut, in ala nu m-as fi incumetat (Jasmina nu prea statea locului, tare devreme se ridica, iesea de peste tot si se catara peste tot).
Eu de data asta vreau unul de genul care-ai zis tu, insa rotile nu sunt prioritare la mine. Dar trebuie sa fie din lemn, ca prefer materialele naturale. Na, ca am si eu fixurile mele ;-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina,eu mai vreau unul pt. la tara. Se gasesc si la noi din lemn; mai tarziu se pot transforma in masuta de scris

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Hai sa va arat cum facem noi baita, cand nu in cada mare:
http://www.amazon.de/Domo-Vital-TummyTub-Badeeimer/dp/B0014KRFHG/ref=pd_bbs_sr_5?ie=UTF8&s=baby&qid=1204579108&sr=8-5



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina, eu nu vreau sa nu ii mai dau lapte, ci sa ii introsuc si o masa de fructe/legume pe zi.

irina, ma bucur ca sunteti bine si ca te descurci cu amandoi!! mai e mama la tine??

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adinag

Hai sa va arat cum facem noi baita, cand nu in cada mare:
http://www.amazon.de/Domo-Vital-TummyTub-Badeeimer/dp/B0014KRFHG/ref=pd_bbs_sr_5?ie=UTF8&s=baby&qid=1204579108&sr=8-5




Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina, ala este beton! mi-a placut tare mult, l-am vazut la o fata din Germania.Era si pe la noi-la Mothercare-dar dupa motivul dat de Irina, te lasi pagubas...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

E foarte simplu asa si le place la nebunie, se simt foarte bine pentru ca e ca la mami in burtica. In afara de asta, sunt usori in apa si unu doi stau singurei aproape in picioare, e sa zic asa prima data cand observa ca pot sta. E fain!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Pai tocmai, BB, lasa-i lapticul... O avea nevoie, stie fata ce stie, nu?
In definitiv 150ml de laptic nu sunt asa mult, la varsta ei...

Cu Tummy Tub ma gandeam c-o sa ziceti ca am innebunit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

imi aminteste de poezia aia:"un pitic atat de mic,facea baie-n polonic"

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Floris a adormit astazi tare devreme, nemancat, si tot astept sa-i aud sirena, ca foame trebuie sa i se faca (sper si eu...)

De cand cu raceala, e cam sucit totul!

In plus, hai sa ma plang si eu: azi are taticul liber, si maine, si ce face? Se imbolnaveste, si mi-e teama ca e un virus intestinal, ca are diaree, crampe si febra... In loc sa am ajutor, mai am unul de ingrijit! Intr-un fel mi-e ciuda. Stiu ca nu face anume, dar ma gandesc, daca eu as fi bolnava, oare as putea sa stau toata ziua in pat si sa jelesc?

Scuze, imi vars si eu oful...


Mergi la inceput