Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ADRA, merci frumos si eu am patit-o azi noapte, m-am tot trezit si o mangaiam pe frunte ca sa inchida ochii, ca ea asa adoarme de regula , mangaiata pe frunte.. si nici nu s-a odihnit bine cu ochisorii asa , ca a mai dormit vreo 2 oer dimineata dupa papa.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

CAMI da am unul de la bebeconfort,si mai am unul de la chicco,de amandoua sunt super incantata,foarte bune,iar cel de la chicco l-am luat si foarte ieftin 200euro,dar e doar cu scaunele,bine eu am inceput deja sa-i pun in el,ca se lasa spatarul destul de mult,si este ceva mai usurel decat cel de la bebeconfost.
LAVI ce face printesica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

si Iulia mai doarme cu ochisorii intredeschisi...si eu o mai mangai pe frunte si atunci de cele mai multe ori ii inchide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andra ms. si eu l-am avut doar lung parul, dar nu mai reizstam acuma sa vad cum cade!!si l-am tuns pana la umeri!

spuneam ieri ca de mai bine de o sapt iau REVALID CAPSULE impotriva caderii parului. sunt ffff bune!!! acuma imi cade mult mai putin par!!! dar din pacate a cazut mult pana am luat masuri!!

cami, spuneai de carucior, toate la care m-am uitat eu erau de la 0 sau 3 luni!!! si toate mergeau spatarul pana jos pe spate!! am fost atenta la lucrul asta!

irinush, iasmi baga somnic!! flacai tai ce mai fac???

am vazut ca vb de statul pe burtica la bebei, la iasmi ii place la nebunie, cand o pun pe burtica incepe si se "tarashe" tot patul...
oare de cand vor putea dormi pe burtica??

stefania, bubulina stefania e o frumoasa!!!!

creem si eu mai folosesc pivalone si apa de mare.

ellis, sanatate multa la puiutz!! cand are rosu in gat nu ai voie cu bibe afara?>?? eu am iesit!!

lixa am mai scapat de raceala!!! multumesc de grija!!



-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

irinush am vazut pozele!! sa iti traiasca ingerashii!!! frumosi foc!!!
in legatura cu scaunul de masa, eu vreau un model care sa aibe mai multe trepete la spatar. acelea se pot folosi mai repede.

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ati plecat??? iarashi sunt singurica...

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB,sa iti fie de bine noua frizura! sa ne arati si noua poze!

daca nu as fi avut unul de la Sebastian care imi place, m-ar fi incantat www.inglesina.ro/zuma.htm" target="_blank">acest scaun . Era intr-o oferta la Metro, costa in jur de 5 mil ;o "nimica toata" daca te gandesti ca il cumperi pt. 2-3 ani, in timp ce un centru de activitate costa 2-3 mil., dar se foloseste 2-4 luni...

mie mi-au prins tare bine rolele/rotilele la scaun...


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

woww cami 5 mil la oferta??? eu am pus ochii pe unul de la miniblu, are 7 trepte pt inaltime, 3 pozitii de relaxare la spatar!! uite asta e; http://www.miniblu.ro/produs.php?cod_categorie=37&cod_produs=102

intrebare pt mamicile care au inceput diversificarea sau pt mamicile de bb2: e normal ca dupa papa de la ora 10-11(piure de fructe la borcanas, mar ras cu biscuite.....) la nici o ora sa isi vrea portia de laptic????? cum o invat mai bine cu lingurita??? ea vrea lingurita dar doar ca sa o "molfaie"..

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

cred ca nimic nu este anormal .
pai BB, nu are rotile; daca ii pun si din astea il mai scumpesc cu 2.5 mil . Ei,important este sa stea in el, ca altfel stai tu in el-macar sa iti scoti banii . Sebastian l-a folosit destul de mult, nu am ce zice. Daca va mai sta si Stefania, isi scoate banii...(oricum, am dat nu foarte mult pe el, ca nu l-am cumparat din Ro -mai greu a fost cu transportul,dar ce nu face tati pt. o mami cu capsa pusa-cum am fost eu..acum zic ca m-am mai relaxat in multe privinte )

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami te cred ca esti mai relaxat!! oricum si eu sunt mai relaxata si mai "calma' decat acuma 3-4 luni...

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput