Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

mami MIHA diversificarea intr-adevar am inceput-o inj forta,in sensul ca am inceput direct cu piure,si am inceput nu cu o lingurita azi,maine 2,ci le-am dat cat au vrut ei.stiu ca am gresit pe o parte ca am inceput cu mai multe alimente odata,nu le-am luat pe rand,dar ii multumesc lui D-ZEU ca nu au facut alergie la nimic.deocamdata suntem cu fructe,legume si cereale.
VASARI multumim ptr aprecieri,si MARIA e o dulceata foc,iti vine sa o mananci.poze am sa trimit si eu,dar sa-mi fac putin timp si trimit.
CAMELIA nu alaptez,papam formula,milupa,aptamil,si cereale tot de la milupa fara gluten.ma intrebai cum ma descurc,sa stii ca e bine,sunt copii buni,sunt singura cu ei,pana seara cand vine tati de la serviciu si atunci le facem baita amandoi,in rest singurica,e bine dar recunosc ca sunt si momente cand imi vine sa fug de acasa in lume.lapte eu nu am avut decat o luna si jumate,cand l-au operat pe roberto am ramas fara laptic din cauza stresului si a supararii cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

mai fetelor m-am tot uitat pe site-uri romanesti cu produse ptr copii,scaunele,centre de joaca,patuturi etc,pai mi se pare ceva de groaza ce preturi au,pai aici aceleasi produse sunt mult mai ieftine,de ex,eu scaunele le-am luat de la chicco cu 65euro,patuturi pliante la fel ca pe bebelusul tau care sunt 5mil si ceva aici am vazut la fel,cu 80 euro,deci este ceva de groaza.la fel si carutul de copii,pai vb mai demult cu pussi si carutul care eu l-am luat si i-am spus cat am dat pe el,ea mi-a zis ca il gasise mult mai scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Alina,pupici unei fete independente ! daca ea nu protesteaza, voi v-ati regasit intimitatea , este perfect-toata lumea multumita
Si Sebastian a dormit singur de la 3 luni; acum este mai greu, va mai trece ceva timp - avem 3 camere, deci un singur dormitor pt. copii, sufrageria nu o "sacrificam". O perioada va dormi Sebi cu tati, eu cu Stefania, cand va mai creste Stefania ii vom muta probabil impreuna pt. un timp.Cand vor fi mai mari vom folosi si sufrageria sau ne vom muta-sper- intr-o casa mai mare. Noi ii mai avem pe bunici 2 etaje mai jos, daca apar lupte teritoriale avem si plan de rezerva...
Adina, avand in vedere ca soacra-mea sta mai jos si este exterm de ajytatoare, dimineata vine si sta cu Stefania pana il duc eu pe Sebastian; la fel la pranz cand il iau.In general il duc/aduc cu masina, acum de cand s-a incalzit ma mai duc cu Stefania cu caruciorul cand il iau

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Irina, asa este . Tu nu aveai un carucior Bebeconfort sau alta mamica de gemenei??
BB,pana la urma ce ai ales? se inclina cat de cat (astea tip umbrela-umbrela stiam ca au sezut la 90 grade, nerecomandate fiind sub 6 luni)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Multumesc de raspunsuri fetelor! La controlul de 6 saptamani doctorita mi-a zis sa iau Exluton. Eu le-am cumparat si cand am citit prospectul scria ca trebuie din prima zi a CM. Eu alaptez inca si nu mi-a venit CM, deci toooot astept...dar daca ziceti (Anacami) ca se pot lua si fara sa vina CM..
Pe doctorita n-o mai sun ca nu am fost multumita de prestatia ei...la 4-5 zile de la nastere mi s-a desfacut epiziotomia, ca ma cususe cu fire resorbabile, si cand m-am dus la ea sa ma coasa la loc, mi-a zis ca nu e nevoie, se vindeca si asa, si am ramas cu ditamai cicatricea si cu "rusinica" stramba..
Dar mi-am facut programare la un doc simpatic si merg sapt. viitoare. O sa-l mai intreb si pe el, sa vad ce zice.



Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Aralia,eu nu am luat AC, am folosit prezervative..Dar stiu multe mamici care au luat si nu le venise CMul.Eu sunt contra Ac, am incercat sa iau o luna la un moment dat si mi-a fost extrem de rau atat in acea luna, cat si ceva timp dupa..Pe prospect ce scrie?

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

mamicilor, bebicii vostri dorm cu ochii intredeschisi, sau doar a mea...asta se intampla de ieri, pana acum nu a dormit asa.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna!!!!
am comis-o: M-AM TUNS!!!! mi-am facut in sfarsit curaj si am "dat" pletele balaie jos....

citesc din urma si revin dupa 22!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Aralia, eu vorbisem cu doctorul sa iau Exluton, dar sotul se opune categoric.... Dar se luau fara sa se tina cont de ciclu si faar sa faci puza, asa imi amintesc.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ellis, si a mea doarme cu ochii intredeschisi. Chiar mi-a tras o sperietura grozava ieri, dormea asa si respira fff usor.
BB sa-ti fie de bine. Vrem poze! M-as tunde si eu, ca asa tare imi cade, dar n-am curaj, am parul lung de la 15 ani...

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput