Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, daca radacinile nu au cedat la spalat, atunci aplici intai pe radacini. Numai ultimele 10 min intinzi pe tot parul. Daca e oarecum uniform, ar trebui sa aplici de la inceput pe tot prul. Pentru ca esti proaspat vopsita si nu ai par natural crescut la radacina. Important este sa pui in compozitie niste balsam, ca sa nu ti se usuce parul de la vopsiri succesive. Hi ca sunt tare curioasa ce iti faci... Sa nu te duci la coafor si pe urma sa te dai rotunda ca tu ti-ai facut singura!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Rox, eu am incercat sa nu schimb in ideea ca trebe gustat de 10 ori sa-i placa. Cred ca e o mare prostie, dar ma rog.. dupa mine, ii place sau nu.
A comentat si la budinca, dar pana la urma a papat. Mai in joaca mai in serios. Circul a fost acum la masa cu morcov si cartof cand in cele din urma, dupa proteste ca nu vrea, s-a pus pe plans. Abia am putut sa il potolesc, mai ales ca urma laptele pe care nu il vrea nici pe asta. Chin nene. Sper s agasim cauza care determina lipsa poftei de mancare ca e groaznic.
Pana acum nu mi-am pus problema cat maninca, ptr ca manca dar asta din cauza steroizilor. Ii dadeam din borcanel si cand nu mai vroia ma opream. Acum parca vreau sa il otravesc indiferent ce-i dau sa pape. S-a suparat asa tare pe mine ca, l-am pus pe canapea intrucat adoarme cand trebuie sa manince, s-a trezit si asculta muzica si radea. Cand m-am dus langa el sa vorbesc cu el, cum m-a vazut a devenit serios si a inchis ochii. Dupa ce m-am indepartat i-a deschis si radea in continuare. Am facut asta de 2 ori ca sa fiu sigura ca nu sunt eu nebuna. Deci s-a suparat pe mine.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

nana - eu nu cred ca s-a suparat, cred ca vroia sa se joace cu tine!
eu nu mai stiu ce sa mai zic de eliza. nu mai vrea lapte simplu. tipa de zici ca o otravesc. daca ii pun cereale in lapte, rade tot biberonul.si nu cred ca pot sa-i pun cereale la fiecare masa. offf...abia astept sa vina dr sa-mi spuna ce sa fac!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Salut fetele...apar si eu la al 100-lea capitol...abia acuma am reusit sa citesc din urma...sunteti tare harnicute pe mine ma termina piticu...vrea doar in brate...nici o jucarie nu-l incanta...vrea doar mami...

Darius mi s-a trezit dimineata cu nasu infundat...apoi a inceput sa-i curga...acum iarasi e infundat...zice sotu ca azi noapte a si tusit... sa speram ca trece doar cu nurofen, daca nu...mergem maine la dr...

La multi ani tuturor sarbatoritilor...

tot vorbiti de diversificare.. eu snt pe spate cu astea...suntem tot la fructe si suc de morovi...am incercat cu legume...nu-i plac..o sa mai incerc...
dar in alta ordine de idei...mai sunt mamici asa intarziate? ca am vazut ca vb de carnita si alte chestii...

v-am pus pe jar cu aparatu...n-am rezolvat nimic..dar o sa-l maritam...avem mai multe oportunitati... asteptam sa primeasca intr-un magazin Cannon A550 e rezonabil raportul cal-pret...zic eu...

am gasit pe-acasa un ap foto de acu n-shpe ani si i-am facut lui Mr D o poza...Vm Kriss a denumit-o mai curat, mai uscat...Darius

va pupam...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Nana...ma bucur enorm ca Andreiutul tau e bine si ca esti activa pe forum...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Celia, uite ca mi-ai dat de gandit…daca vorbeste Sara cu Michael la telefon si eu nu stiu???hmmmmm
Danuta, multumim frumos! Din pacate, la Deva, am stat mai mult pe-acasa, ca era urat afara, dar la vara tot ne vedem noi!
Roxana, ce voinicel e Andrei! Imi pare rau de vestile despre Alex!sa te mai intreb cave, teoretic, al ce varsta se inlocuieste masa de la ora 17? Ca deocmadata noi am inlocuit masa dela 10,00 si cea de pranz.
Betty, felicitari pt masina. Ce surpriza!
Rodico, iar m-ai terminat cu pozele tale….
Nana, sa stii ca si cu mine a facut Sara odata, le fel. Cand ma apropiam isi intorcea capul in cealalta parte, cu tati vorbea si radea. Era suparata pe mine! Hihihi…ce personalitate, de mici!
Simona, cum te sarbatoresti?


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Rodica sa-ti traiasca baietelul! E simpatic foc!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

O intrebare urgenta: de la morcov bebelusii fac pipi portocaliu?
Sunt tare panicata.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Nana...si eu ii dau suc de morcov, dar n-a facut pipi portocaliu, in prima saptamana dupa nastere si Darius facea pipi maroniu asa spre portocaliu, si am mers la materniotate din nou cu el ca eram speriati...defapt era deshidratat...dormea bustean dar...flamand...si atunci pipi era fff concentrat si se inchidea foarte tare la culoare...ajungea pana la maro...asta a fost in cazul nostru(atunci am inceput si completarea , ca n-am avut de ales...ajungeam la perfuzii)...poate Andrei sa nu fie deshidratat...poate apar fetele cu mai multa experienta...oricum nu te ingrijora pana nu vezi de la ce e asa...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by rodicamaries

Nana...si eu ii dau suc de morcov, dar n-a facut pipi portocaliu, in prima saptamana dupa nastere si Darius facea pipi maroniu asa spre portocaliu, si am mers la materniotate din nou cu el ca eram speriati...defapt era deshidratat...dormea bustean dar...flamand...si atunci pipi era fff concentrat si se inchidea foarte tare la culoare...ajungea pana la maro...asta a fost in cazul nostru(atunci am inceput si completarea , ca n-am avut de ales...ajungeam la perfuzii)...poate Andrei sa nu fie deshidratat...poate apar fetele cu mai multa experienta...oricum nu te ingrijora pana nu vezi de la ce e asa...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007



Vaiiiiii, o fi deshidratat ca nu papa. Fir-ar sa fie de treaba.Asta mai lipsea. Sun dr.
Merci mult.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput