Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Betty, asa eram si eu in copilarie, tot asa mestecam o ora un dumicat, cica mestecam si zeama de la ciorba. Si uite ce zdrahoanca sunt acum.

Bernix, nu pricep unde e denaturarea. Oricum nu ma iei la d-alde d-astea!

Gabriela, pupam fetita vorbareata!



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Nana, stiu sigur ca tie ti-am scris mai mult. Nu mai repet, si asa sunt super pisaloaga si sper sa nu te supar. Ma gandeam sa incerci ceva mai dulce, mar cu morcov de la Hipp. Si spuneam ca Hipp sunt nu numai maruntite dar si mai lichide. Daca ai noroc sa gasesti la legume dovleac cu cartof, este o minunatie, si nu cred sa il refuze.

In rest recunoasteam ca am un pofticios si mancacios. Asta este, pe el il paste dieta cand mai creste.

Cam asta, mai dau o raita rapida sa vad ce am uitat.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



Nu ma superi, chiar te rog mult sa ma ajuti .
Eu am cumparat de aici tot ce am gasit de la Hipp ptr prima etapa, asa ca am in casa in materie de legume asta:
- morcov
- legume mixte
- legum´+ curcan+ou
- budinca de orez
- cartof+morcov
- conopida+cartof+telina
- legum´+orez+pui
- cartofi+spanac+branza
- morcov+porumb

Am ales sa-i dau combinatia de morcov+cartof sar nu eincantat. Nu am vrut multe legume deodata. Tu zici de morcov cu mar. O sa incerc sa le amestec eu ca in combinatia asta nu au. Despre dovlecel nu poate fi vorba ca am cautat si nu au. Nu au astia atatea sortimente aici, nu stiu de ce.
O sa-i mai dau vreo 2 zile morcov cu cartof ca poate a inceput sa cunoasca gustul si sa nu il zapacesc, macar sa manince.
Dimineata i-am dat budinca de banana cu piersica si a papat. mai cu mofturi dar a papat. Chiar daca banana e cu alergie, o testasem si a fost ok, asa ca möam gandit ca fiind mai dulce poate il atrage.



Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, cu ce sa te las nelamurita? Banuiesc eu ca e ceva legat de parul tau, dar credeam ca ti-am raspuns la tot. Se pare sa-mi fi scapat mie ceva. Te rog sa repeti nelamuririle si sa vedem ce e de facut...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nana, sarut manusitele pentru detaliile legate de diversificare. Chiar ma intrebam cand pot sa introduc noi alimente in burtihan la fi-miu?! Acum stiu...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Si_bv, scuze iubita ca te-sm lasat cu ochii-n soare. Mi s-a bulit mess-ul... Nu stiu pe ce am apasat si a facut buf... Ma uit acum sa vad daca ii dau de cap. Rezolv eu mintenas... Nu imi mai merg niste comenzi la laptop si trebuie sa le actionez prin butoane. Nu imi mai aduc aminte chiar toate combinatiile...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Si puppi a mea s-a invatat cu suzi; cand o pierde seara pana adoarme maraie si trebuie sa i-o dam, dar eu tot de frica sa nu-si suga degetul i-am dat-o. De fapt i-au dat-o in spital cand a stat la lampa ca plangea de nu mai stia nimeni cum s-o linisteasca, iar eu stateam cat puteam cu mainele pe ea si o mangaiam, dar parca a ajutot-o suzi.

Mie imi pare rau ca nu am filmat nasterea. O are cineva filmata? Oricum acum e prea tarziu sa-mi para rau, atunci nu as fi acceptat sa las camera sa inregistreze, iar acum ma oftic ca n-am facut-o.

Rox eu tot borcanele dau, deci nu fierb carnita, ca ma intrebai acum cateva cap bune. Si la noi nu e indicat laptele de vaca pana la 1 an ca poate sa faca alergii, deci nu ma grabesc nici cu iaurtul. Andrei tot pe HA a ramas? Yannisa numai HA de la nastere si merg pana la 1 an cu el, deci trebuie sa caut gris cu lapte HA, ori fara lapte si sa fac eu cu laptele ei.

Yannisa mananca cam 1 borcanel cu legume si carnita, la amiaza dupa lapte (170ml) ii dau cam 60ml fructe, iar seara incercam cerealele care n-o incanta deloc, mananca doar 40ml si apoi laptic (200ml).
Am observat ca-i place mai mult vita decat curanul si mananca bine spanacul. Brocoli nu a vrut.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Vad ca s-a lasat linistea pe aici asa ca ma duc si eu 1h in parc sa plimb puppi si apoi avem programare la secretarul preotului pt pregatire botez

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Marunzika, ai ales rochita pentru botezul printesei? stiu ca gasisei un site cu niste modele superbe.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Maruntzika, Andrei e pe lapte normal, nu HA. Insa nu stiu de ce iaurt si branzica din lapte se dau, dar laptele ca atare nu.

Annisia, cum aplic vopseaua aia sau nuantator? Pe radacini intai? Pe tot direct? Stai sa iti zic, varfurile deja s-au decolorat, sunt spre blond, iar radacina e morcov.

Nana, ala cu spanac nu i-a placut deloc lui Andrei al meu. Cel cu curcan ii place dar e mai innecacios, uscat asa. Tu ai ales bine cel cu morcov si cartof. Legume combinate a mancat si el desi mie mi se pareau cam ciudate. Ma bucur ca azi a papat budinca, poti sa ii dai mai degraba ce ii place chiar daca nu e strict ce ai vrea tu. Uite pediatra mea mi-a zis sa ii inlocuiesc inca o masa si daca nu vrea iaurt cum ar trebui sa ii dau tot fructe. Morcov cu porumb poate ii place, poate si chestia cu pui daca are voie si carnita. Pe ala il dau si eu lui Andrei, dar e mai innebunit dupa cel cu porumb si vitel. Ma mai gandesc ce si cum, deocamdata ia-o incetisor, daca mananca o masa bunicica de fructe, e bine. Apoi mai vezi si cu legumele.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

ne-am intors si noi de la vaccin.Cristi a fost ft cuminte.nu a plans deloc.
Are 8,200 si 67 cm.

acum i-am pus un supozitor, preventiv.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput