Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Annisia, multumesc mult! esti o scumpa!

Cat despre steamer... brrr, deja m-a luat cu calduri! hai ca-l pun si eu la incercare, sa vedem ce stie sa faca. Tot Steam Gourmet ai luat si tu? Oricum am avut o dezamagire de cum l-am vazut, nu e cum mi-am imginat, e clar ca reclamele alea exagereaza la maximum totul!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:


La multi ani Si_bv, GABRIEL-ALEXANDRU si
VLADIMIR-CONSTANTIN
!
Mamico, mai pune poze cu frumoasa de tine si minunea ta!


Isabeluta, nu serviciu usor, ci inima usoara…! Te pup, colega de suferinta!
Fetelor, va multzumesc . Ce usor la job, ca am plans in barba…


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

rox - multa sanatate alexandrei!


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Multumesc si pentru proaspetele urari!

Piciulika, ti-a fost greu, asa-i? Si mie-mi venea sa plang numai la gandul... trebuia sa ma intorc in aprilie, dar am amanat, ma rog, inca n-am anuntat . Tu cu cine il lasi pe Michael?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

Eu stiam ca pana la 6 luni nu se dau cereale cu gluten!
Fetelor care stiti: iaurtul de la cate luni se da? Untul si smantana de la cat le dam? Le bagam direct in piure sau in zeama?
Mentionez ca am inceput diversificarea de la 4 luni!
Betty La al meu nu se simte nimik pe gingie, baloseste, si e marait dar nu simt nimik pe gingie!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo




Andreea:
- iaurt de la 6-7 luni,
- untul de la 5 luni , 2-3 gr pe zi la inceput, ajungand la 10-15gr/zi la 1 an. Se adauga in piure de legume, intr-o mancare adaugandu-se un singur tip de grasime, ulei, unt sau smantana ptr ca, contine lipide care favorizeaza absorbtia vitaminelor A,D,E si K.
- Smantana - de la 7-8 luni, se incepe tot cu 2-3gr/zi si se ajunge tot la 10-15gr la 1 an, se adauga in piureul de zarzavat, supa,mamaliga, in amestec cu branza

Pupici


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cecilia, finuta mea este la fel. Daca vine cineva la ea acasa sau intra in contact cu cineva strain sau chiar cunoscut, incepe si plange instantaneu. Nu face asta daca e la maica-sa in brate si daca persoana cu care intra in contact, nu o bag ain seama. In felul asta isi ia timp ea sa studieze persoana si sa se acomodeze cu ea. <pe urma e totul ok.
Incearca si tu asa. Ofera-i siguranta la tine in brate cand vine cineva si vezi cum se comporta.
Pup papanashul dulce.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Marunzika
Avem si noi acelasi inel de rontait de la MAM chiar si aceeasi culoare :)


Cred ca nu au decat o singura culoare.. si eu tot pe aia o am..



M-am uitat la ei pe www.mam-scheessel.de/produkte/beissringe.php" target="_blank">site si au 3 culori :)


S-a ajuns la cap 100! Vrednicute!


www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai fetelor, azi nu am nici o scuza, nu am vazut capitolul nou, am postat dincolo si am pierdut si ditamai mesajul scris.

Pe scurt uram

sarbatoritilor de azi sa cresteti mari si sanatosi!

Si_bv sa fii sanatoasa si fericita!

Multumim si pentru aprecieri. Legat de parul lui Andrei, in realitate nu e asa brunet, e un saten din ce in ce mai deschis.

Cred ca ii mai spuneam Ceciliei ca ne-au recomandat si noua para. O asiguram pe Carpatina ca am luat incaltari albe, adica 2 bucati, asadar si pentru dintele alb. Si mi-am luat si eu o crema alba, se pune?

Nana, stiu sigur ca tie ti-am scris mai mult. Nu mai repet, si asa sunt super pisaloaga si sper sa nu te supar. Ma gandeam sa incerci ceva mai dulce, mar cu morcov de la Hipp. Si spuneam ca Hipp sunt nu numai maruntite dar si mai lichide. Daca ai noroc sa gasesti la legume dovleac cu cartof, este o minunatie, si nu cred sa il refuze.

In rest recunoasteam ca am un pofticios si mancacios. Asta este, pe el il paste dieta cand mai creste.

Cam asta, mai dau o raita rapida sa vad ce am uitat.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vestile proaste primele. Sunt despre Alex. Test rapid de streptococ pozitiv. Purtatoare sanatoasa, fara semne de boala. Antibiotic 10 zile, contagioasa maxim 2-3 zile. In rest nu are nici pe naiba, alearga si face precum toate animalele.

Atentionare: multe gradinite inchise, epidemie scarlatina, focare de infectie peste tot, in locurile publice si mai ales la locurile de joaca. Mare atentie pentru mamicile cu copilasi mai mari (frecventa cea mai mare intre 2 si 7 ani). Partea buna este ca bebelusii nu fac nici boala si nu iau nici streptococ. I-am facut testul lui Andrei si este negativ. Insa eu ma voi trata in paralel.

Asaaaa, chestiile bune sunt despre Andrei. Bine sanatos, 8,9 kg si 71,5 cm. Facut vaccin, plans foarte putin. Mai scandalagiu la exudat si testul rapid pentru streptococ. Cum spuneam el e bine sanatos. Dr l-a testat si a observat ca nu sta in fund singur dar a zis ca nu e inca vreo graba. I-am zis ca nu prea mai vrea nici rasuciri si a zis ca probabil are o perioada. Ne asteptam sa iasa si celalalt dintisor.

A luat multicel in greutate, dar e prea mic pentru dieta. Insa ar trebui sa mai reducem de prin biberoane, ca atare diversificam si masa de la 5-6. Preferabil iaurt, daca nu vrea pot pune fructe in ele, sau poate fi masa chiar de fructe. Ne-a dat voie pana si Danonino. Pentru constipatie (in cazul nostru scaune mai tari) ne-a recomandat borcanel cu pere. Dr e de acord cu borcanelele, chiar le recomanda. Putin mirata insa ca Andrei papa cate 2 odata, dar se pare ca fructele si legumele nu ingrasa. Cereale nu avem voie la asa greutate.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Uitasem ceva important...admiratia pentru carliontata si dragastoasa de Mirunica de Prisi!

Annisia, daca ma lasi nelamurita sa stii ca ma duc tot la coafor sa ma dreaga la par. By the way, m-am spalat pe cap fara sa ma coafez...sinistru e putin spus. Port coada!

Claudia, cand sunt doamne fereste situatii neplacute, nu iti permiti sa fii panicoasa cat timp copilul tau depinde de tine.

Betty, sa stapanesti sanatoasa masina.

Sper ca nu am uitat nimic din urma. Acum capitolul nou.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput