Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Annisia, cam as aimi face si mie Degetzica, doar ca fata mea se trezeste de la 5 in zilele insorite si tin-te chiote si vorbarie. Asta pana se plictiseste si vrea si-un pic de socializare si-atunci ma trage de par, imi baga degetele in nas si , daca nu ma execut, incepe scandalu.
Cred ca de-asta sunt si asa chiauna.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Deci tu zici Legume, Sabinelu...
Refac schema si argumentele din capul meu dupa ceva ore de somn si revin maine sa le expun ca acu' pic de somn.

Maria, felicitari pt dintisor!

Afibebe, io zic sa nu-i mai dai nimic deocamdata, doar sa-i urmaresti temperatuta. Ai ca trece si asta!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si-acu chiar ma retrag.
Noapte buna!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Maria , pup Teodora iepurica!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hihihihi... Asta cu degetele-n nas si Y o are...
Te inteleg Bernix, pentru ca trec zilnic prin povestea asta. Dar e amuzant. Initial ma oftic, apoi cand stau si il observ de la distanta cum isi face el de lucru si cum se munceste in legea lui acolo, imi vine sa-l manac. Stau ce stau si ma duc peste el si-l pup pe la gat, il gadil pe la burtica, il muscacesc de talpi. Deci rade pana nu mai poate. Numai un chiot si-un tipat. Deja i-au spus vecinii lui B ca: vaaaiii ce mare e baiatul vostru, deja chiuie si gangureste ca il auzim si noi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Annisia, chiar as vrea sa inteleg de ce atunci cand eu, ca mama, impun niste reguli si imi sunt luate in deradere, ma apuca toti dracii din lume. Sunt perfect de acord ca nu sunt mama perfecta dar am pretentia ca atunci cand iau o decizie sa-mi fie respectata din simplul motiv ca este copilul meu. Nu sunt recalcitranta la sfaturi, chiar analizez situatiile si mor de nervi cand mi se da peste nas.
A, ca idee...zilele trecute taica-miu imi zice: Abia astept sa vina vara sa-l arunc pe Vladut in piscina. Pai daca-l arunca si copilu' se sperie...nu-l traumatizez pe veci si prinde teama de apa?

Acum ca amuzament, alta faza: Pe vremea cand nu se nascuse copilul si nu ne hotarasem la nume...am scos la un moment dat ca ne place numele de Vlad...iar ca nume de alint Vladut. Taica-miu sta, analizeaza...si scoate numele de alint Vladi. Mi s-a parut ciudat la momentul respectiv, chiar nu imi placea. Cand am nascut, ne-am hotarat asupra numelui de Vladimir, cu alintul de rigoare. Vreti sa stiti ca taica-miu acum din "Vladut" nu-l scoate? Ce o fi in mintea lui nu pot sa inteleg.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Bernix.

o sa-i iau temperatura si peste noapte.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

noapte buna tuturor.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by afibebe

Maria felicitari Teuei pt

Cristi are 38,6 temperatura.
i-am mai puis un supozitor paracetamol.
o fi de ajuns?
ce sa-i mai dau.


e ft agitat.al doilea dintisocr deja se vede.aproape i-a crapat gingiuta.
se trezeste din 10 in 10 minute.
acum e aici langa mine nu mai vrea nani.

ce sfat imi dati mamici?




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007




nu cred ca este bine sa-i mai dai si altceva ,doar sa stai cu ochii pe el ,in mod normal de la supozitor temperatura scade .
o mamica stresata si un bebe bolnavior .
sa aveti o noapte linistita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

bikmaria, felicitari pentru iepuras. Ce bine m-ai citit, chiar pentru mine a devenit un stress numai gandul sa ma duc in vizita la ai mei. Sincer....mi se rupe sufletul ca am ajuns sa gandesc asa.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput