Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aniast, pe baiatul meu il chema Yannis Luca. Dupa indelungi parlamentari in timpul sarcinii, am ajuns la acest prenume pentru bebe. Yannis era stabilit de mine, iar Luca a fost alegera lui B. Sa iti spun si eu ca parintii lui B si tot neamul ii spun LUCA, desi noi ii spunem numai Yannis??? Dar pentru ca ala a fost ales de B, e favorit... Ii corectez uneori. Le-a mai spus si B ca nu trebuie sa dezorientam copilul. Dar ei o tin pe-a lor vere si n-ai ce-i face... O fac special, asta e sigur. Iete si eu mi-am propus asa sa-i ignor, de sa nu se vada. Lasa ca imi scot eu parleala mai tarziu... Hihihihihi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Annisia, mi-ai adus aminte de dimineata mea de ieri... copilul s-a trezit la ora 8 iar eu imi mai doream doar 10 minute de liniste, sa motzai si eu putin. I-au copilul la noi in pat si-l pun la tzatza...in ideea sa adorm. Ma trezesc cu niste picioare in burta. Schimb pozitia, invelesc copilul in asa fel incat sa nu se repete faza, ma trezesc cu un deget in nas. Mor de nervi, stau treaza pana termina de supt, ii pun o perna la marginea patului ca sa nu cada, ii dau o jucarie (nezornaitoare, evident) si incerc sa adorm din nou. Vvvuuum...ma trezesc cu jucaria drept in fatza. Il pun pe burta, sta putin si incepe sa vorbeasca ne-ne-ne-ne-ne...
Si eu doar 10 min de liniste mai vroiam....

In definitiv, copilul era cuminte, nu plangea, nu maraia...facea tot ceea ce e normal sa faca un copil proaspat trezit din somn.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Daca pentru tine a devenit un stres sa te duci pe la ei... EU ma gandesc cu groaza ca nu o sa am cu cine sa las copilul cand incep munca... Mi se pare absolut caraghios sa platesc o straina sa stea cu el, in timp ce bunicii lui sunt toti (aproape, ca soacra mai lucreaza 2 ani) pensionari si nesanatosi la cap. Deeciii soacra e aia cu suzeta in mufa. Socrul e ala cu "ce face Luca", "ce mare s-a facut Luca"???!!! Plus ca se mimutareste ca toti dracii. Si e absolut penibil sa vezi un galigan de 60 si de ani cum se tavaleste pe jos si miauna si ham-ham si piuie si caraie. Saracul Y se uita atat de speriat la el, ca nu stie ce i se intampla si cu ce a gresit. O sa recunoasca personajul in vizita la Zoo... Tata e exagerat de protector si fatalist, friguros, peste tot e curent, e pericol, e de rau, e sfarsitul lumii... Mama e aia care se uita linistita la telenovelele ei de rahat si alrma la gaze piuia de ciuda... Basca e genul da-i si lui ca uite cum pofteste perisoare, gogosi, pateuri, sarmale!!!! Si delasatoare - lasa-l mama ca n-are nimic... AAA si mereu zice ca e copilul ei, e bebe al ei, ea e mama lui... E truli rau fratica... La inceput ma deranja, dar mi-am dat seama ca e doar o amarata de vorba, ce rau poate sa-mi faca?! Deci eu cu cine votez soro? Cu cine sa am eu curaj (ca-ti trebuie mult curaj) sa-mi las copilul????


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by aniast72

bikmaria, felicitari pentru iepuras. Ce bine m-ai citit, chiar pentru mine a devenit un stress numai gandul sa ma duc in vizita la ai mei. Sincer....mi se rupe sufletul ca am ajuns sa gandesc asa.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)


Andreea nu mai fi necajita ,timpul le va rezolva pe toate ,iar Sabina are dreptate ,treptat Vladi va creste ,nu va mai fi asa de fragil ,bunicii poate isi vor da seama ca regulile pe care le impui tu sunt pentru binele copilului si trebuiesc respectate si nu luate in deradere ,vezi ei au alta mentalitate ,ei merg pe ideea ca au crescut copii si stiu ce e bine si cum e bine ,ai sa vezi ca incet ,incet se rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bikmaria, macar sa fie cum zici tu. Mie imi e teama ca cu cat va creste Y cu atat vor zice ca lasa ca e baiat mare si vor avea si mai putina grija... Acum cat de cat il mai protejeaza, dar cand s-o face baiatul mare adio temeri, reguli si restrictii...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

fetelor ma bag la nani ,dar nu inainte de ai ura cuscrei mele ,cochetei si frumoasei duamne MIHAILESCU TEODORA
un calduros LA MULTI ANI!!!!!!
Mamico ,sa fi fericita ,iubita si implinita .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetele, eu ma duc la nani. Baietii au tras pe dreapta si vreau sa intru si eu in scena...

Dar inainte de asta vreau sa va intreb daca aveti idee unde gasesc autocolant pentru mobila de copii? Am un sifonier foarte frumos in camera lui Y, dar nu e pentru un bebelus. Ma gandeam sa ii lipesc niste personaje de desene animate sau macar niste figuri gometrice, ceva colorat care sa se poata da jos mai tarziu cand creste bebe. Aveti idee unde gasesc ceva de genul???


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

noapte buna bebici!
noapte buna mamici!
P.S.
ANA (slippers )nu a mai postat? sau am sarit eu? Ana sper ca totul este ok .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Fetelor, ca sa nu mai risc maine vreo jucarie peste fatza, termin punga de pufuleti pe care o bag acum la ghiozdan, fac capitol nou si ma bag la somn.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Ce? E ziua Teodorei??? Multi ani traiasca, multi ani traiasca, LA MULTI ANI!!!!! La multi ani cu sanatate, sa va dea Domnul tot ce doriti, zile senine cu fericire, la multi ani sa traiti!!!! Sa fii iubita, sa ai parte de multa liniste si caldura alaturi de frumoasa ta familie!!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput