Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ajutati-ma si pe mine si spuneti-mi cum se face branzica proaspata?
Stiu ca din tablete de calciu lactic si lapte dar ce cantitati?
Andrei la masa de la ora 16 a vomat tot ce a papat astazi asa ca am sunat pediatra din Ro care mi-a zis sa incerc sa-i dau in loc de lapte iaurt sau branza dulce, ca cica unii sugari refuza laptele. Nu am mai auzit dar incerc. Sau sa ii ofer un mar pasat crud sau copt drept ptr care am pus un mar la copt. Simt ca ma lasa puterile asa ca daca aveti sfaturi cele care aveti copii pretentiosi la mancare, sunt binevenite.
Am o stare sufleteasca de nedescris.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Nana
500 ml lapte pus la fiert si cand da in clocot se adauga 4 tablete de calciu lactic
ca sfat...nu stiu ce sa-ti spun...fffff multa rabdare si calm

Mami de Natalia-13 sept. 2007
alte poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

nana - of!
eu faceam la stef branzica cu lamaie. pui lapte pe foc si cand da in fiert picuri cateva picaturi de lamaie si se branzeste instant.apoi o strecori (eu foloseam tifonul).sper ca am fost destul de explicita. cu tablete n-am facut niciodata, asa ca nu stiu sa zic cum se face.sa aiba pofta!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

eu ma duc sa-i fac baita Nataliei
sper sa am timp sa intru mai des
poate cand oi incepe serviciul (cred ca de pe 15 martie sau 1 aprilie)
offf, nu vreau la serviciuuuu

Mami de Natalia-13 sept. 2007
alte poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

nana - of!
eu faceam la stef branzica cu lamaie. pui lapte pe foc si cand da in fiert picuri cateva picaturi de lamaie si se branzeste instant.apoi o strecori (eu foloseam tifonul).sper ca am fost destul de explicita. cu tablete n-am facut niciodata, asa ca nu stiu sa zic cum se face.sa aiba pofta!

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



Ce fel de lapte?
Obisnuit sau lapte de-al lui?


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

mie mi-a zis pediatra ca pot folosi orice fel de lapte
orice lapte dulce la cutie sau lapte praf de care bea ea la biberon

Mami de Natalia-13 sept. 2007
alte poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

quote:
Originally posted by toma_lly

mie mi-a zis pediatra ca pot folosi orice fel de lapte
orice lapte dulce la cutie sau lapte praf de care bea ea la biberon

Mami de Natalia-13 sept. 2007
alte poze





da, asa si eu!
am observat ca-i placea mai mult cu laptele gras, de 3,5.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andrei a dormit aproape continuu dupa vaccin, numai pauze de masa, ba a si sarit o masa. Acum avea 38.5. Nu stiu de ce fac copiii mei asa febra mereu si din orice.

Andreea, imi pare rau ca Vladi are probleme dar scapati voi si de decalotare. O sa il doara maxim ziua cu pricina, insa dupa aceea trebuie sa prestezi cu sarg operatiunea. Noi am scapat. Sa stii ca Andrei a luat luna trecuta f bine in inaltime si 200 gr, luna asta doar un cm. Insa a luat in greutate mai mult. Nici nu stiu cum e bine. In plus nu mai face rasuciri decat intr-un sens, voua ce v-a zis? Eu ma cam tacanisem azi, ma gandeam daca ar trebui sa faca. In plus l-au testat la stat in fund si nu sta, dr se comporta ca si cum ar trebui sa stea. La voi cum a fost?

Andries, mamica necajita. Sanatate puiului. Pregatirile merg merg?

Carpatina, eu nici nu ma gandisem sa caut tapi ispasitori daca nu merge cu vopsitul. Ai uitat cat de ingaduitoare sunt. Dar acum ca mi-ai dat ideea, voi fi neiertatoare.

Sabina, ce pacat ca Sofia a avut asa probleme la pian. Poate totusi o fi fost o zi mai proasta.

Nana, . Eu stiam aceleasi cantitati ca si Tomitza. Dar se face mai usor cu iaurt pus in laptic sau cu lamaie cum mi-au recomandat si mie fetele. Teoretic se face cu lapte obisnuit nu de al lui. A vomat numai lapticul?



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Musiu al meu nu e in apele lui, nu stiu daca o fi scazut febra. Azi nu ii mai fac nici o baie. In maxim jumatate de ora mufez bibe, ii dau un Nurofen si il culc. Supozitor i-am pus deja, insa s-a rupt si nu a mai intrat decat jumatate din cat trebuia.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by toma_lly

am vazut poze cu Ebonee
vai, ce dragutza si scumpica e in rochita ei de printesa !!!


Mami de Natalia-13 sept. 2007
alte poze






si am vazut pozele cu superba Natalia,are niste ochi asa frumosi



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput