Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Annisia
Sa nu te duci la coafor si pe urma sa te dai rotunda ca tu ti-ai facut singura!!!!



O sa se dea rotunda daca-i iese.. ca daca nu.. stim toate a cui e vina!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Sabina

2 kile in 4 luni inseamna o medie de 500 de grame pe luna. Mama are lapte.
dar stiti ce? mie mi-a cam ajuns. Io nu mai dau sfaturi degeaba.
sa faca ce-or vrea...
cand aud din astea cu laptele nu e consistent imi vine sa ma arunc pe geam. Iertare, dar m-am enervat.
Cum adica nu are lapte consistent? l-a dus la analize??? asta e un mit (poti sa-mi zici Andries ce vrei , cata vreme copilul ala a crescut constant...daca nu crestea deloc, mai treaca mearga)
de 5 ani de zile imi toc degetele pe forum degeaba.
OF!!!!!

Bee....eu zic sa renunti doar la dulciuri....mie imi scazuse laptele cu Montignac..... de aia am renuntat la el.
cata vreme razvanel a dormit 6 ore cu pauza de papa e clar ca ai bidonasele coresp[unzatoare;00))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




hello

Nu te contrazic Sabina, daca bebe creste inseamna ca e lapte bun, pana si laptele meu era bun desi eu am anemie congenitala severa (problema mea era cantitatea si epuizarea mea). Ma rog...nu stiu ce are mamica in cauza pentru ca nu am citit in urma, dar pana la urma eu cred ca importanta e odihna, mancarea si relaxarea. In cel mai rau caz eu i-as da cu linguritapana se mai rezolva mama cu supararea. Pe stres se poate opri lactatia de pe o zi pe alta, stiu pe cineva care a patit-o, dar e adevarat ca ii murise tatal.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Celia, uite ca mi-ai dat de gandit…daca vorbeste Sara cu Michael la telefon si eu nu stiu???hmmmmm




Las' ca te lamuresti cand vine nota de plata

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

mai fetelor, care-i treaba cu Annisia, ne da sfaturi in legatura cu aranjarea parului ??
nu de alta, da' vreau si io

Mami de Natalia-13 sept. 2007
alte poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

E adevarat ca exista pe lumea asta fericite care au lapte cat pentru trei copii (cumnata-mea de exemplu) dar de' nu ne-a lasat Dumnezeu pe toate la fel.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

seara buna.
a venit dr, facut vaccin de 4 luni, fata a tipat 2 sec cat a intepat-o dupa care radea la dr!
revizia zice asa: 5.600kg si 62.5cm.mica, mica...dar ne facem noi fete mari!
stef are traheobronsita, asa ca sta acasa saptamana asta!
tomitza - pupici nataliei.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Vreau si eu sa duc bebelusul in parc!!!! Cine vine sa il ia si pe Yannis la o plimbarica; mie imi este lene???
Andries, Prisi, Slippers si care mai stati prin Drumul Taberei, nu bagam o intalnire in Moghioros????


Micul Yannis creste mare





Eu lucrez pana la 16 deci nu am cum decat in week end, incepand cu 15 martie caci pe 9 am botez, tine-mi pumnii sa iasa bine. Vedem noi cum ne nimerim, pe aici sau pe messenger...

Apropos' cum e mancarea la nea' Florescu?
Am fost pe 23 feb la o nunta la Crowne Plazza...friptura era buna de spart capul pe cuvant, rece, nici macar la microunde nu era bagata...eu cred ca stergeam cu managerul pe jos...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Noi am fost afara dimineata vreo ora jumatate, apoi am venit in casa, am papat si am mai fost odata afara unde a dormit.Azi a papat bine, sunt multumita, ma supara ca e vant si nu putem sta mai mult afara.

Tomitza ma bucur ca ati inceput sa papati mai bine, va doresc sa o tineti tot asa, eventual mai bine.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Dragutelor multumesc pentru incurajari, sper sa se faca bine Mirciu pana duminica, momentan l-am trecut pe antibiotic dearece avea febra 38,5 la ora 5 dimineata...of of...mai mai...greu cu unul la gradi si unul bebelus, nu mai spun cat am dormit ieri noapte...azi la birou iar imi venea sa pun capul jos sa trag un puide somn!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Oooof, sanatate Mirciulixului! grei cu gradi! si m-a m speriat acuma cu epidemia de scarlatina.
Sofia a reinceput gradi, drept pt care azi la pian a fost varza cu V mare. profa a fost stupefiata sa vada ca nu se poate face absolut nimica la lectie.....
nu stiu ce sa fac. Nu cred ca madam directoarea va accepta program de 3 zile pe saptamana. Ca eu si la gradi si pian in aceeasi zi nu o mai duc. Mi se pare de o mie de ori mai important pianul in etapa asta.....cand abia incepuse sa progreseze. Ea canta acum dupa 3 luni ce canta copii de clasa 1 la sfarsitul anului.....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput