Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bee...cu durerile de spate...nu poate kinetoterapeutul Anei sa-ti recomande niste exercitii?
te inteleg perfect, si eu ma ridic mai greu cand ma aplec, totul parca e incetinit la mine.....pk,us ca am mostenire gentica niste varicev, pe care n-as vrea sa le dezvolt din cauza de kile. Eu am si oasele f usoare, deci combinatia perfecta . Sunt asa de mici oasele ca nici la 50 de kile nu arat slaba, ci doar bine.....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Pai...copila urla cu tzitzi in gura ca nu curge nimic..iar bibe pauza...si apoi normal ca te chinui cand vezi ca nu poto face nimic pentru copilul tau si te simti neajutorata...eu una as suferi...

Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

cum nu curge nbimic? pai fetita cu ce-a crescut? de cand urla cu tzi in gura?
dupa parerea mea mama trebuie sa se linisteasca, sa manance f f bine, sa ia ceaiuri de lactatie si galactogil.
Sa se mulga suplimentar ca sa stimuleze lactatia. nu se poate opri laptele asa deodata. Trebuie ca s-a intamplat ceva acolo. de cand plange bb la san?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Cand Teodorei ii este rau simt ca nu sunt o mama buna simt ca as dezamagi-o..ma doare cand nu stiu ce are si plange si nu stiu ce sa ii fac...atunci suferi si te chinui sufleteste

Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Tomitza, poate aveau ceva merele din piata, sa stii ca eu nu mai am incredere nci in cele romanesti. Cineva imi ziceau ca le dau cu tot felul sa tina peste iarna. Momentan nu e graba, dar poate e bine sa incepi tot cu cele la borcanele. frumoasa, imi tot vine in minte ce dulce e cu rochita ei maro si clamita in par.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Nu stiu exact....eu azi am fost pe la ea si era tare necajita....mie mi s-a oprit laptele intr-o saptamana...dar niciodata nu am avut peste masa fetitei mele doar stict cat papa ea...
Ma duc sa vad ce fac.....i-am promis un raspuns de la voi....VA MULTUMESC.

Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Claudia, inre-adevar, bebelusii plang cand mama e ezitanta. o mama trebuie sa incerce sa fie cat mai increzatoare si tonica in fata copilului. Din ce spui tu, prietena ta nu are deloc incredere in ea si in lapticul ei...asta e cel mai rau.

Tomita, am vazut frumoasaaaa! ce dulce e, si expresiva! ma bucur ca mananca mai bine, lasa ca la bb doi o sa alaptezi 2 ani! Cel mai important e sa fie bine de-acum incolo, si ca ati scapat de investigatiile alea nasoale si inutile, brrrrrrrrrrr.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:



Ne-am intors si noi din Bucuresti de la doctor, sa va spun rezultatele: Vladi are 7.710 si 70 cm. Acum sunt multumita de inaltime, doar ca a luat doar 250 g luna asta. De maine incepem si noi diversificarea, o sa incepem cu masa de fruct la ora 10 si masa de legume la ora 2. Dr mi-a spus ca pot introduce deja carnita si ou (cu limite, evident) pentru ca a crescut bine si acum poate sa digere mancarea. Mi-e cam teama sa-i dau din prima carne deci o voi lasa pentru weekend, pana atunci ii voi face piure de legume.
De la chirurg n-avem vesti tocmai bune, s-a infectat putica si trebuie decalotata (cum trebuie) ca sa nu ajungem la operatie. Hidrocelul inca este prezent, speram in continuare sa se resoarba. Sunt cam trista pt putica lui...sper sa nu-l chinui foarte tare.

Nu v-am mai zis mai nimic de performantele lui Vladi: Face vrasuciri complete fatza verso iar de ieri a descoperit picioarele.

Astazi a facut si vaccinul de 6 luni, pana acum se comporta bine, fara temperatura sau maraieli.

Eu n-am reusit nici acum sa citesc din urma, de cand a dat coltul ierbii stam foarte putin pe'acasa drept urmare mi-e absolut imposibil sa va raspund.

Va multumim tare mult pentru urari, dupa ce-l culc pe Vladi o sa le aprofundez. Merg la baitza, nu inainte de a ura si eu lui Gabriel Alexandru de mami adrianaolimpia si inca un pt mami si_bv

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by toma_lly

hielou,

hai ca mai traiesc si eu... :o)
deci:
claudia, si eu am avut mari batai de cap cu Natalia si acceptarea biberonului; dupa vreo 2 saptamani de chin si urlete am dovedit-o in felul urmator: ea era invatata cu suzeta; aveam o suzeta din latex, din aceea de forma ortodontica ("taiata" intr-o parte) si am cumparat tetina de la Nuk de aceaasi forma; i-am dat sa suga putin din suzeta si apoi i-am tras suzeta si i-am bagat biberonul...
Multa bafta vecinei tale, stiu ca e greu !
Nana, imi pare rau sa aud ca inca mai ai probleme...sper sa ii revina apetitul cat mai repede.
Despre noi am vesti mai bune. Natalia a inceput sa manance mult mai bine de vreo saptamana si ceva (a mancat si 230 de ml lapte cu cereale), asa ca am mai luat si noi in greutate, respectiv am trecut granita de 5000 g; vineri avea 5100 gr
Am trecut si noi la diversificare, acum papa amestec de legume la borcanele (Hipp). Incepusem cu suculetul de mere, dar s-a umplut toata de bube. Cica alergie...si oricum de la suculet de fructe nu putea lua in greutate, asa ca doctorul ne-a recomandat legume la borcanel (ca cica astea sunt facute mai nu-stiu-cum si nu prea provoaca alergii)si peste vreo 2 saptamani trecem la cele cu carnitza.
si avem si poze noi la album

Mami de Natalia-13 sept. 2007
alte poze





tomitza,draguta, ce ma bucur ca e bine micutza si a inceput sa manance



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

am vazut poze cu Ebonee
vai, ce dragutza si scumpica e in rochita ei de printesa !!!


Mami de Natalia-13 sept. 2007
alte poze


Mergi la inceput