Rog parere litoral Mamaia Hotel Modern?!

Rog parere litoral Mamaia Hotel Modern?! | Autor: lili

Link direct la acest mesaj

Fetelor,aveti vreo idee despre conditiile pe care le ofera acest hotel.As vrea sa merg anul acesta acolo... dar nu am prea auzit nimic de conditii...
Lili

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fritz spune:

Buna!De hotelul Modern nu stiu nimic, dar indraznesc sa iti recomand un alt hotel din Mamaia la care am fost in ultimele 2 veri cu 2 copii mici, Astoria. Are 2 stele, dar noua ne-a placut f. mult. Este renovat de curand, mobilier nou, mocheta pe jos, tv Panasonic-mare, un frigider micut, gen minibar, cartela de acces in camera, aproape de plaja, este chiar langa Riviera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Lili, noi am fost anul trecut la Modern.
Hotelul este foarte bun (noi am stat intr-o camera dubal extinsa), foarte aproape de plaja, intr-o zona linistita (putin mai la nord de Rex).

Din pacate insa, mancarea nu a fost deloc la acelasi nivel: bufet suedez, mancare grasa, picanta si plina de sosuri, nicidecum adecvata pt copil (uneori mi se parea chiar ca "reciclau" de la masa precedenta). Noroc ca luasem cu noi borcanase pt Dudu, iar in vreo 2 zile am mers si am mancat la un restaurant in zona fantanilor (chiar daca nu era prea aproape).

Anul trecut nu puteai opta doar pt cazare; daca ar fi sa fac din nou o alegere, m-as orienta catre un hotel unde sa avem doar cazare, sau cazare si bonuri de masa. Iar ca si pozitionare in statiune, cred ca zona fantanilor este cea mai adecvata, dat fiind faptul ca ai aproape restaurante, magazine, farmacii.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Despre Hotel Astoria ,
Va rog sa-mi dati cateva amanunte legate de micul dejun daca este consistent si proaspat?
Mersi mult,
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fritz spune:

Buna! Micul dejun, dupa parerea mea a fost proaspat si consistent. Adica am avut zilnic branza si/sau cascaval, omleta sau ou-ochi, mezeluri, acceptabile(muchi tiganesc, sunculite de pui, etc, mai putin salam de Sibiu...), crenvusti, rosii, castraveti, unt, gem, miere, la pachetele/cutiute de o portie,ceai, cafea, nu mai tin minte lapte dulce, pentru copii am avut de acasa. Daca mai vrei informatii si te pot ajuta, cu placere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

salutare!
as vrea si eu sa mergem anul asta la hotel modern in special pt.faptul ca are acele camere duble extinse, iar noi mergem cu 2 copilasi. am vazut ca oferta de anul asta e cu all inclusive si nu as risca daca nu e ok mancarea sau sistemul acesta de all inclusive la noi nu functioneaza "in parametrii"
a mai fost cineva?
ma ajuta cineva cu impresii, sugestii...stiu eu ce altceva
va si va multumesc

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Rianna, dupa cum spuneam, noi am fost in sistem all inclusiv. Mancarea nu este deloc ok. Cu greu gaseai ceva sa ii dai sa manance unui copil, si asta doar daca era mai marisor. Noi nu am riscat s aii dam lui Dudu decat cascaval; in rest, am avut la pachet.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna
Inclinam sa imi iau bilete la Hotel Victoria din Mamaia de care am auzit si de bine si de rau.
Acum stau sa ma gandesc si la varianta Astoria (este acelasi pret). Trebuie sa intreb cat mai platesc in plus tinind cont ca baiatul meu face in toamna 6 ani. Merg si parintii mei si ei il vor lua pe cel mic.
Daca mai aveti si alte recomandari...in Mamaia, nu ezitati sa le dati. (despre hoteluri cu maxim 3 stele ca nu avem bani pt mai multe)
Va pup

Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

diana noi am fost anul trecut in mamaia la hotel tomis si pt ca acolo nu mai puteam prelungi sejurul am mai stat inca 3 zile la hotelul victoria. camera e ....ok, nu e f.mare, e dragutza. Masa...am avut mic dejun bifet suedez dar de mancat alte mese acolo...ntz. am incercat o singura data insa desi era aproape gol in restaurant, chelnerii "au uitat " de noi, asta spre deosebire de tomis unde era "altfel". se vedea diferenta de clasa: chelniri mult mai amabili si f.intelegatori vis-a-vis de faptul ca noi am fost cu 2 copii de 2 ani jumate care nu stateau f."cuminti". de fapt mereu era plin de copii pe terasa si chelnerii erau f.draguti si intelegatori cu ei. la victoria...ti-am zis mi s-au parut f.acri si obositi. poate ai ocazia sa-ti iei doar cazare si sa mananci in alta parte ca ion zona sunt multe terase cu autoservire si au mancare bunicica
cat despre facilitatile in camerele cu copii...cel mai bine te lamureste agentia. noi vrem sa mergem in anul asta tot la mamaia insa nu putem sa ne hotaram: MODERN sau DORNA. si desi copiii sunt mici, vor avea doar 3 ani jumate pe atunci...trebuie platit pt ei dar diferit de la hotel la hotel. asa ca te hotarasti la un hotel si detaliile le ceri de la agentie

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

ad_rianna, as putea sa merg si la Tomis fiindca este cam acelasi pret. Mancarea e ok? Oferta pe care vreau sa o iau este cu mic dejun si pranz.


Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

quote:
Originally posted by diana

ad_rianna, as putea sa merg si la Tomis fiindca este cam acelasi pret. Mancarea e ok? Oferta pe care vreau sa o iau este cu mic dejun si pranz.


Diana mamica de Alin si Toni



daca poti du-te la TOMIS. si plaja e mai buna, mai curata, sunt locuri de joaca pe plaja cu tobogane, iar mancarea a fost f.f. buna la TOMIS. am avut de fapt bonuri valorice care era de fapt un card alimentat cu suma respectiva si-l puteai folosi pt plati si la restaurant si la bar. cand s-au terminat banii de pe card am platit cash

dar de MODERN sau DORNA chiar nu stie nimeni nimic. va roooooooooog !!!!!

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput