Copiluti de mai-iunie 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Buna dimineata!
Gusta - sanatate multa Marei si tie putere sa o sprijini!
TDI - sanatate socrellei !
Adina - ai facut testul?
Nelia - pupici micutei sasaite stirbe!
Monu - cum sunt fetitele?
Gabitza - te imparti la doi si reusesti sa ii gugulesti si iubilesti pe amandoi, ai sa vezi.

Noi nu suntem bine deloc. Bebe are bronsita, asa ca iar ia antibiotic, iar Catalin a tusit azi noapte. Culmea e ca bebe a dormit toata noaptea, s-a trezit sa ceara papa si apa, i-am satisfacut dorintele pe data si a adormit. Nu a tusit deloc, nu i-a curs nasul deloc. Nu am avut niciodata atatea medicamente in casa: Zinat, Panadol, Ambroxol, Eurespal, Sanzyme si Gripe Water - toate pentru micutz. Trebuie sa il tin pe regim in continuare. Dar Catalin vrea si el mancarea lui Alexandru - "e taie buna, mami" - asa ca fac doua portioare. Aniversarea lui Alex o vom face doar noi 4, fara invitati, data fiind situatia, iar demotzarea, mai la vara.
Catalin s-a trezit de cateva ori , a tusit, a cerut in brate, marait, astept sa se trezeasca sa vad in ce ape se scalda. In continuare cere la gradinita, lucru de care trebuia sa ma ocup in saptamana cat am stat in spital. Asa ca am amanat pt. sapatamana viitoare. Sa merg, sa vorbesc, poate am sanse sa il primeasca de prin aprilie. Daca nu.. din toamna.

Sanatate tuturor!


Edit:
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Buna ziua! azi e buna la noi, am primit loc la gradinita!!!
Nu este la cea care voiam noi ci la privata, insa decat deloc e bine si asa...faza tare e ca am visat azi-noapte ca e admisa si uite ca s-a indeplinit!

Vreau sa transmit multa sanatate copilutilor bolnavi si mamicilor lor putere si rabdare, stiu ca va este greu sa vedeti puiutii suferind insa este o etapa prin care trebuie sa trecem toti, in acest mod ei se maturizeaza si se intaresc si se vor imbolnavi din ce in ce mai rar!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am mancat ca o purcica... Unul din directori a dat de baut la toata lumea cu ocazia numirii si a zilei de nastere. Mancare buna-buna-bunaaaa. Bebele meu cred ca face pluta pe spate complet satisfacut


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Teddy, bravo pentru admiterea la gradinita!

Frate, am ajuns sa ne bucuram de asta mai ceva ca la admiterea noastra in facultate


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Teddy - felicitari pt. locul la gradinita!!!
Gabitza - sa-ti fie de bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

fetele, lui Dragos i-a trecut roseola, deci maine cred ca mergem la gradi. Doamne ajuta sa incepem cu bine! Am emotii uriase!

Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Nu trebuie sa stea o perioada inca acasa dupa eruptie?

Succes cu gradinita


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Gabitza, sincer nu stiu ce sa zic. Doctorita zice ca poate iesi in lume de cand nu mai are bubitze si lui i-au trecut de ieri. Chiar eram curioasa si de alte pareri. Eu am zis sa nu mai aman pana luni ca imi pierd de tot curajul sau iar face vreo raceala ceva. Eu am tot intrebat, stie cineva cava in plus de boala asta? E ok sa-l integrez intre copii daca el nu mai e contagios?

Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Bine zici Gabitza, admiterea la gradinita a devenit mai grea decat aia la facultate! M-ai omorat cu pluta pe spate, sa-ti fie de bine potolul!
Aurasa, cum se mai simt copilasii?
Andutzy, nu-ti fa probleme, daca i-au trecut bubele nu mai e contagios, daca i-a ramas vreun ganglion inflamat se retrage in cateva luni. Alyssa a avut roseola si noi am scos-o afara atunci, trebuia s-o duc la pediatru si la pozat pentru pasaport ca ne trebuia musai, i-a trecut complet in cateva zile fara urmari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Teddy felicitari pentru obtinerea locului la gradinita, sper sa ma pot lauda si eu intr-o zi, dar pina in mai sau sfirsitul lui aprilie nu am nici un raspuns, deci am un morcov in posterior de nu mai pot, iar cu odrasla din dotare nu prea am sanse sa rezist psihic inca un an.

Gusta ce face Mara ? Nu te-am vazut on-line, sper ca sinteti bine

Gabitza sa va fie de bine papita , lasa bebele sa fie si el satisfacut, sa traiasca pe picior mare cu papita la discretie

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput