Copiluti de mai-iunie 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

nelia, am scris si apoi am sters. astept momentan...sa vedem..sper sa nu...dar ce-o fi o fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sint din nou -19 grade cu tot cu vint! Si viscoleste zapada, ninge cu apa inghetata! Pe Tudora nu a dus-o Octav ca mi-a spus de-aseara ca vrea sa stea acasa cu mami... Si incerc sa o comving pe Agata sa renuntam la vizita la Tudor, dar nu vrea si o inteleg, ca o asteapta de vreo saptamina si acum, din cauza vremii, trebuie sa renunte. Probabil ca, pina la urma, imi iau inima in dinti si ne ducem, ca autobuzul e la doua minute de la iesirea din bloc si ar mai fi vreo 10 de la statie pina la ei... deci nu e chiar asa greu, am iesit noi pe vreme si mai rea. Dar deja nu mai suport nici cuvintul zapada.

Andutzy, eu in locul tau as mai astepta pina luni, poti sa-l duci, nu cred ca e vroe problema, dar ca dupa orice viroza, boala in general, organismul lui e slabit si mult mai vulnerabil la alti microbi, mai ales ca pina acum nu a fost in societate. Pina luni mai sint citeva zile, ii dai supite calde de carne si legume, fructe sau sucuri de fructe proaspete, sa doarma mult ca sa-si refaca fortele si luni va fi ca nou.
Tdi, felicitari pentru loc la gradinita! Asta da realizare!
Gabitza, sa-ti fie de bine! Mi l-am si imaginaginat pe bebe pe spate, cu burtica in sus...
Adina, atunci ma rog sa fie cum vreti tu, ca ar fi pacat sa fie altfel... Dar eu cred ca nu e nimic... desi... uite ce baiat frumos am!

Gata, imi fac curaj sa ies la autobuz...


CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Tdi, felicitari pt gradi.

Gusta, ce au zis la spital? ce face Mara?

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

gusta-cum sunteti?

tdi- felicitari pt gradi sa vezi ce progrese va face in cateva zile, sa ne spui cum decurg zilele.

gabitza- sa ti fie de bine

nelia- si la noi e f rece sincer dar la voi e si mai si ,te compatimesc pt frigul indurat.

laura cum esti, un semn ceva

elisor - daca doresti ne putem intalni in saptamana din 17 incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

nu suntem bine atata pot spune.Nu mi-au dat nimic si tot asa.Numai am putere am sa va rog sa va rugati sa trecem si peste asta si promit ca dau de veste la o fata sa scrie ca momentan iau o pauza de la toate.


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Gusta Doamne ajuta ! sa fie bine cu Mara, sa-si revina cit mai curind si sa-ti aduca un pic de zimbet pe buze. sanatate multa si aveti grija de voi

Nelia si aici se intoarce iarna, e frig si bate vintul de ia casa pe sus.

Elisor sa intelegem ca esti ocupata cu surioara ? Ce are in burtica ?

Laura poze ceva de la cumatrie, nimic, nimic ?

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Gusta - sanatate multa Marei!
Loreen - a fost botezul?

Alexandru e binisor. Nu mai tuseste, nu mai e mucios. Luni terminat ratamentul. Catalin inca tuseste si alerg sa ii dau siropul, ca nu reusesc. Aseara si dimineata l-am vrajit raaau: i l-am pus in 50 ml de apa, ca el bea apa multa si cum era semiadormit cu s-a prins, a marait ceva ca apa nu's ce are... dar i-am servit ca asa e apa asta, ca nu am mai gasit ca de obicei. Ei, neavand prea des contacte cu medicamentele, reactoneaza foarte bine inca de la primele doze asa zice pediatra.
Eu insa... parca a trecut tancul peste mine. Ma dor toate oasele, sunt obosita de abia ma tarai (beau o cana de cafea si ma mai pun pe picioare) - asta daca dorm piticii - ca daca plange vreunul gasesc energie si ma ridic intr-o fractiune de secunda. Azi noapte pe la 2, Catalin cu tati langa el, maraia ca vrea la mami in brate. L-am luat, 10 min de tinut in brate, gugulit, apoi a adormit linistit.
Acum bb "citeste" o revista = bine ca m-am uitat inainte pe ea. Logic ca l-a trezit si pe Catalin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Gusta, multa, multa sanatate Marutei.

Nelia, pai eu cind te invit la caldura si plaja, nu vii! Stati acolo sa va inghete fundul toata iarna. Hai, mai, trageti o fuga pina in Florida! Stati cit vreti, va tin si pina trece iarna la voi; avem 2 camere disponibile, asa ca incapem toti.

Cuscra, am vazut filmuletele cu ginerele American Idol, si nevasta-sa era muta de admiratie, ce sa spun? O sa cinte in familie, ca si a mea-i talentata de nu se poate.


Fetelor multumesc mult pentru ca v-ati uitat la pozele si filmuletele noastre.
Noi am inceput sa mergem la o gradinita f faina aici (eu si Eva impreuna), doar asa, de test pentru Eva, si am ajuns sa trag de ea in urletele si zbieraturile ei, ca sa o aduc acasa. Azi chiar ii faceam "pa" ca plec fara ea daca nu vine cu mine, iar ea imi spunea calma ca pot sa plec, ca ea ramine acolo si cind termina ea de jucat, sa vin inapoi sa o iau acasa Da' sa vad cum reactioneaza cind o sa o las fizic acolo toata dimineata.
Gradinita este foarte faina, in interiorul unui muzeu de copii la care mergem foarte des, care are si o gradina botanica in partea cealalta a cladirii, asa ca ii scot pe copii la aer curat in gradina botanica.
Mai am de adus fisa medicala cu vaccinurile si poate sa inceapa si ea



Oana si Eva (29 iunie 2005)
http://community.webshots.com/user/oanaevac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Buna ziua!
Dragos e in prima zi de gradi la Pink Lemon! In primele ore nu a plans, ca am dat telefon si m-am interesat. Mi-e rusine insa sa sun tot timpul asa ca astept sa vad ce va urma. Detalii mai multe, diseara. Va pup!


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

...am vazut aseara la tv un reportaj despre gradinitele de aici.S-a dus un reporter un CV fals si s-a angajat ca educatoare in diferite gradinite.Nimeni nu i-a verificat cv si referintele.M-am oripilat ce se intampla in gradinite si cum sunt tratati copiii... si cum 23 de copii sunt afara in curtea gradinitei cu 2 supraveghetoare.In aceeasi gradinita a murit un copil de 10 luni inecat cu o bucata de mar.Bine...acum sa nu generalizam dar a mers tipa in 2 gradinite si a filmat in timp ce era angajat.
Acum copii nostrii sunt mari ,dar copiii sub un an ?!?!?!M-am oripilat cum li se vorbeau copiilor si cum erau tratati.Ma bucur ca am reusit sa stau acasa cu Alex chiar daca am intampinat probleme financiare.
NU are rost sa va povestesc mai departe ce am vazut...nici nu vreau sa cred ca se poate intampla asa ceva dupa ce oamenii plateau £1,100 pe luna gradinita.NU mai axista morala , educatie si bun simtz in lumea asta!!!

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput