Copiluti de mai-iunie 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Noi nu suntem bine deloc.Daca vreti sa va ganditi la noi si sa va rugati poate o sa fie mai bine.Chiar numai am putere sa mai zic nimic .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Gusta, imi pare rau sa aud asta:(...chiar nu stiu ce sa-ti spun ca sa te incurajez si nici nu stiu care e problema...oricum sa stii ca sunt aici daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva sau sa te plangi sau orice. Te pup!

Socrella a intrat deja in operatie, au zis ca peste vreo 2 ore o aduc inapoi in salon si o sa stim ceva.
Aici e o vreme mizerabila, ploua si a cazut si grindina, chiar nu am chef sa ies din casa si pitika ma termina cu televizorul, nu o pot dezlipi de el si mi-e frica sa najunga de cat se uita la tv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Gusta, multa sanatate Marei! Nici nu stiu ce sa iti mai zic. Incep sa cred ca la voi este vorba totusi despre tratarea cu superficialitate a "racelilor" de catre doctori. Nici ca la noi (antibiotic, una-doua), dar nici asa. Si operatia se pare ca mai mult a semsibilizat-o. Nu e altceva, mai grav, Nu?

Tdi, multa sanatate soacrei tale! Doamne ajuta ca operatia sa se termine cu bine!

Pupici tuturor si multa sanatate si celorlalti copilasi! Aurasa, Monu, Andutzy, sanatate copilasilor vostri! Olga, cum mai e Toni?

Andutzy, se pare ca una dintre erupriile lui Stefan a fost roseola. Mie doctorita mi-a spus c asunt vreo 7 in seria rujeola, rubeola, roseola si Stefan probabil ca vrea sa le faca pe toate .Vorba vine, dar a avut deja de doua ori o eruptie din seria asta, una dupa vaccinul ROR. La noi eruptia (dupa febra) a durat cateva zile (3-4).

Va pup!
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Bai frate io nu mai suport vremea asta!!! Dupa 4 zile de uragan Emma acum ninge si cica se asteapta sa fie 8cm in 12 ore....daca imi mor trandafirii japonezi pe care i-am pus in gradina sambata, o sa mor de nervi..

Va invit sa il vedeti pe Aidan cum spune bucati din poezia "8 silly monkeys" LOL
http://www.dropshots.com/adrianayampey#date/2008-03-04/11:16:40
Ca sa intelegeti ce spune poazia e asa:
8 silly monkeys dancing on the bed
one fell off and bumped his head
mama called the doctor and the doctor said
no more monkeys jumping on the bed
Si asa merge pana la o maimuta :)

A inceput sa faca si puzzle ceea ce ma bucura, nu pt ca ar face puzzle dar pt ca intelege cum ii explic sa puna piesele.mereu ii zic sa potriveasca desenele de pe fiecare piesa si vad ca a incepe sa inteleaga logic.

Cred ca nu o sa il trimit pe Aidan la gradi si scoala.Ma gandesc tot mai mult sa il educ acasa si din tot ce am citit pe net vad ca nu e complicat deloc.Am si o prietena care face asta cu fetele ei si le merge super.
Acum mi-am comandat 2 carti de pe Amazon si sunt curioasa cum e curriculumul

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

gusta-nu stiu ce probleme aveti dar iti doresc sa scapati de ele si sa fiti sanatosi si fericiti toti trei.
tdi- sa fie intr-un ceas bun operatie socrei tale, bafta!
tdi-cum e cu gradinita? parca am intels ca acolo n ai reusit sa o dai dar nu incerci si in alte parti?
Dupa experienta celor doua zile de gradi pot spune ca bia e pe drumul cel bun. Dimineata nu face figuri, crize cum fac alti copilasi( sincer nu ma asteptam sa fie asa de cooperanta), ii place f mult sa fie in centrul atentiei asta am observat. Azi dimi de ex. i am dus vreo 3 puzzle-uri la gradi sa le arate copiilor ce stie ea sa faca. Asa sa realizati nici macar n a venit sa ma pupe de ramas bun, mi-a zis un ciao cu alte cuvinte pot sa plec ca sunt in plus pe acolo.
M-am furisat iar la pranz sa vad daca mananca si baga in ea frate de numa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:



am nevoie de un raspuns mai delicat la o intrebare incuietoare...
care sunt sansele de sarcina daca UM a fost in jur de 4-5 februarie, iar contactul neprotejat a avut loc in 2 martie..? nu dati cu pietre...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Operatia a reusit!!! Doamne ajuta! Va multumesc pentru urari!

Mercedes, multam de intrebare, inca suntem in aer cu gradinita, am inscris-o in 2 locuri si asteptam ca sunt ceva sanse, nu ne mai inscriem deocamdata prin alte parti ca n-am bani de aruncat. traim cu speranta.

Ma duc sa-l admir pa Aidan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Tedi, ma bucur! Multa sanatate in continuare!

Adina, sansele sunt f.f. mici .

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Tdi, bine ca a reusit operatia!!Multa sanatate soacrei!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:



Gusta sanatate multa Marei. Nu ia nici un tratament, ce spun medicii, are astm pina la urma, sau nu ?

Pisik felicitari si sarcina usoara.

Teddy sanatate soacrei.

Adina iti spun care sint sansele, dar dupa ce ai sa faci test de sarcina

Monule ieri m-am straduit sa scriu un mesaj de un kilometru, care s-a dus pe apa simbetei . Isabella se comporta exact ca si "micuta ta bestie" , capoasa, la orice zic eu nu, ea zice da si-mi ride in nas, un zimbet sfidator, da-mi vine sa ma omor. Cu dulciurile, cu mincarea, cu comportamentul acasa si in societate, sint identite . Ma doare mina si nu pot scrie mai multe, concluzia la care am ajuns eu, cel putin pentru mine, e ca mamele au nevoie de psiholog nu copiii, sintem extenuate psihic asta o transmitem si lor si se comporta ca atare.

Sanatate multa la bolnaviori.

Noi sintem bine, in principiu daca pot spune asa. Mie mi-au dat repaos total pentru mina dreapta, merg inainte cu ergoterapia, am inceput sa maninc cu mina stinga ca nu ma mai tin suruburile la cea defecta. Dimineata mi-au facut o injectie, cu cortizon bineinteles, in umar, ca sa ma pot odihni noaptea. La umar tendoanele nu sint rupte, dar sint departe de a fi la locul lor. Cind voi termina cu mina si o voi putea folosi, voi incepe fizioterapia pentru spate, umeri, asta ca sa nu ajung la operatie . De la cortizon mi-e foame intr-una si mi-e ca in curind va trebui sa schimb usile. Sper totusi sa nu fie nevoie si sa ma abtin cit de cit.
Ies in fiecare zi cu odrasla la joaca cu copiii, se cearta cu mine in italiana si romana de ma omoara, daca ii mai dau cite una la fundulet nu are nici un efect, iar daca o cert cu voce mai aspra, vine si-mi arata funduletul si-mi spune "mama, culu, na-na", adica sa-i dau bataita . Mai citesc ce scrieti, de scris nu prea pot... in rest... ma uit in jur ca-i peste tot mizerie si in casa si afara, mai trag cite un bocet de zile mari ca nu pot face nimic .
Gata, trimit mesajul, poate reuseste sa-l ia, ca am crosetat ceva la el.

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput