Copiluti de mai-iunie 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

nelia: fetele seamana izbitor cu tine cand erai mica.

gabitzam: frumusica foc esti mancate-ar mama pe tine de graviduta.

beatrice: cred ca am scapat cand ai spus ca muncesti.Ai inceput sa predai aerobica?Si cine sta cu Alex cand esti plecata.Caci eu ma gandesc sa imi iau o slujbuta de noapte ca firma nu prea merge perioada asta...si sa stau cu Alex ziua ca sa nu platsc pe cineva.

monu:sanatate multa fetelor.

tdi: sanatate soacrei...dar te rog sa ma ierti ca eu am cam ras dupa ce am citit ca mie mi s-a parut nostima exprimarea ta.

[red]:pisik4ever[red]: hai ca imi faci pofta si mie de unul mic.Sarcina usoara!

Alex al meu a fost foarte cuminte drept ca atunci cand am fost la cumparaturi i-am cumparat un joc Underground Ernie( e inebunit dupa desene) si asta pt ca e inebunit sa mearga cu metroul si trenul.Dar pasiunea lui raman avioanele drept urmare am hotarat la sf saptamanii sa il duc la un muzeu de avioane.
Cum sa va spun fetelor...a fost exemplar azi.DAr e drept si va spun cu mana pe inima nu a bagat nimic dulce in gura in afara de Actimel si iaurt.Si se vede diferenta.BA inca la cumparaturi dupa ce i-am dat CD -ul cu jocul si-a luat si un pix cu pene.Si l-am pus sa aleaga si a tipat putin (dar a tipat ca el vroia sa puna pixul la loc si nu eu)si si-a ales jocul.
CA niciodata m-a lasat sa vb la telefon azi fara sa urle in capul meu.Sa ma uit pe net pe la slujbutze...etc.
Am inceput sa iesim si cate 6 ore afara fara pampers.Azi a facut kk la supermarket...asa cred ca suvenir.

Si cam atat de la noi...l-am laudat peste masura pe fii-miu dar o fac pt ca e eveniment si nu cred ca o sa se mai intample curand.

Va pupa "Bai Mama"(vorba lui Alex mai nou)

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gtexro spune:

Nelia, pai mie mi se pare ca in pozele astea aduci tare mult cu Agata dar parca ai si un amestec de Tudora si Lisandru...Wow, ce vacanta o asteapta pe Agata!!!

Tdi, de vorbareata e vorbareata...singurul lucru pe care nu-l face e sa cante. A incercat un pic "mosule cu plete dalbe" dar nu prea i-a iesit. Stiu ca sunt copilasi care canta de ceva timp asa ca nu-mi ramane decat sa cred ca Diana mea nu are ureche muzicala. Eh, asta e...

Deci eu m-am saturat, iar ninge! Imi place iarna in general dar de data asta e cam mult, parca nu se mai termina.

Dana si www.dropshots.com/gtexro" target="_blank">Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Buna!
Uraaa!!! Am dormit 4 ore legate azi noapte! Parca-s alt om. Azi mergem cu bb la pediatra sa ii ducem fisa de externare si sa il consulte. Nu mai e mucios, dar mai haraie in gatulet in pic (poate au mai ramas secretii acolo, ca nu statea la aspirat cum trebuie). Totusi.. maimutza mica a inceput sa nu mai vrea apa, again... Ma dispera ! Si urla um il pun jos. Merg cu el atarnat dupa mine prin casa de m-a cocosat - avea 9.400 kg acum 2 saptamani.

Nervisori? Si Catalin mai are, dar nu foarte multi, in general se calmeaza repede ca ii distrag atentia spre altceva. Daca il intreb "De ce faci asta?" raspunsul e invariabil "Nu stiu" sau "Asa viau eu".

Aaa si de ieri nu l-a mai "articulat" pe Alexandru care am dedus eu ca e sursa supararii lui . Cum? Eram la bucatarie si se jucau pe covor si Alexandru a inceput sa urle "Mamaaa - Amaaaa" de cum si-a dat seama ca nu sunt langa el. Am iesit in prag, dar baietii nu m-au vazut. Catalin i-a tras o palma peste manute si foarte suparat i-a zis "Tatzi , Andu, mami piecat cu tine, lasat Tinu singuiutz acasa". M-a lasat fara replica. M-am dus la ei si i-am luat pe amandoi in brate; Alexandru tot un zambet, iar lui Catalin i-am reamintit calm ca a vazut ce "buba" avea Andutzu la mana si toti copiii de acolo si stie cat de rau s-a simtit bb inainte sa plec. S=a uitat la mine si a zis: "Vazuuut, nu lashi Tinutz acasa". A suferit foarte mult. Mama mi-a zis ca nu a mancat, a slabit vizibil, a fost o zi cand a zacut in pat si a intrebat de mine si cand vin.

Am incheiat ca s-au trezit puii (cel micutz). O zi buna tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Of, Aurelia, cred ca ti s-a rupt sufletul de amandoi. Ce m-o astepta si pe mine...
Zilele trecute, cand eram cu Andrei in pat la culcare, ne guguleam si ne alintam, ma uitam la el si ma gandeam si parca imi dadeau lacrimile, ca nu o sa mai fie el singurul alintat si sper sa nu sufere prea mult, ca el n-are nici o vina ca noi am mai vrut un bb, si ma gandeam cu te poti imparte intre ei mai bine??

Oana, multumesc de compliment


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Ciao fetele!
azi o opereaza pe soacra-mea, o sa i se puna pacemaker la inima ca deja e clar ca nu mai merge fara, doctorul a zis ca se poate repeta stopul cardiac si la varsta ei e putin probabil sa mai reziste la inca unul. sper sa mearga totul bine!

Oana, nu mai tin minte cum m-am exprimat ca eram obosita si stresata...daca te-am binedispus atunci ma bucur! ideea era ca soacra-mea e o femeie tare de treaba si tin foarte mult la ea, mi-ar parea extrem de rau sa moara...hi hi, cred ca putine nurori pot sa spuna chestia asta!
Apropo de job, si eu m-am gandit exact ca tine dar nu ma lasa sotul!
Dana, nici Alyssa nu canta deloc...de fapt, ce pretentii sa am eu sa cante, cand ea abia acuma incepe sa imite animalele...suntem cei la intarziati cu vorbitul dintre toti cunoscutii.
Gusta, din mesajul tau am dedus ca Mara se simte mai bine...sper sa fie asa.
Cuscra, voi cum sunteti???
revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

tdisa nu te superi ca am spus ca am zzambit dar ai avut o exprimare nostima atata tot.Sanatate soacrei..ca eu tare regret ca nu am una langa mine asa buna, rea cum o fi.soacra-mea a fost o femeie de afaceri, nebunatica rau de tot, colorata in cap in mii de culori si imbracata foarte sexy, si foarte cunoscuta in orasul din care era.Din pacate nu am putut petrece timp impreuna caci s-a stins inainte sa ne putem intoarce noi in rom.Deci eu am cunoscut-o numai prin telefon.

Cu serviciul de noapte am avut un scandal monstros ...m-a facut barbatul cu ou si cu otzet.

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Am bagat toate ghivecele cu flori in casa, s-a intunecat si a inceput un vant nebun si ploua...ziceau ca vine uraganul pe la noi si uite ca asa e. Alyssa imi mananca neuronii, e treaza de la 7 iar eu am dormit doar 3 ore toata noaptea, sotul e la spital cu mammina lui apoi merge la job iar eu prevad o zi de vegetat in casa, pe vremea asta n-avem unde sa iesim.
Pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

quote:
Originally posted by Tdi
ChrisDun, nici pe tine nu te-am mai citit de ceva timp, la fel

Tdi, merci ca intrebi de noi... suntem ok, n-am mai intrat demult pe aici... Am citit ca socrela ta are probleme cu inima - multa sanatate !

Ioanailinca, mey, si noi si Fran suntem matinali in ce priveste mersul la Zoo... la 12.00 cel tarziu plecam. Tocmai ca sa nu prindem aglomeratia.
Am fost si in week-end-ul asta la zoo, si apoi la padure sa culegem viorele. O placere !

Pisik, felicitari si sarcina usoara (fara greturi) !
Cred ca mai trebuie sa felicit pe cineva - pe Lili! Sarcina usoara (fara greturi) si bb sanatos !

Olga M, cum mai e Tonila? Multa multa sanatate va doresc !

Florentina G,

Ieri a fost baba mea... cred ca toate babele de anul asta or sa fie frumoase...

Sanatate puisorilor bolnaviori. Pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

TDI, sanatate multa soacrei tale, sa treaca cu bine peste incercarea asta!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Onixone,

da lucrez.

Joi - 2 ore - la o sala la 20 km de CPH
Vineri - 2 ore - la 10 minute de casa
Sambata - 2 ore - la 10 min de casa

6 ore/sapt si vreau sa-mi mai iau ceva ore... ca imi place ce fac. Si am si fete de treaba in sala...

Programul de lucru este de regula de la 5-7 sau 6-8.. SI sta Seb cu Alex. Vine de la serviciu si plec eu!



Beatrice, mamic de Alex pifos




Mergi la inceput