Copiluti de mai-iunie 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

La multi Ani Alex de Aurasa!!!!! Ai copii mari mami!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

La multi ani, Alexandru !
Aurasa, sa-ti traiasca feciorasul !


Teddy sanatate multa Alyssei. Daca tot spui ca e alergica, sigur nu face si de la par de pisica, ca eu de exemplu fac alergie la praf si la florile tratate, gen crizanteme.

Oana sanatate multa lui Alex.

Monu sanatate multa la fete, ufff, oare nu vine o data primavara sa se termine cu virusii ?
Prednison iau si eu si deja am pus aproape 3 kg pe mine si am o burta parca as avea cinci luni de sarcina. Vezi ca nici dulce nu are voie, foarte putina sare.

Nelia frumoase filmuletele, adevarul e daca am avea si noi atita zapada, as face ca fetele tale, toata ziua in zapada. Dar de cind sint aici, doar cind avea Isabella 6 luni am avut zapada sa ma satur, de atunci doar cite un fulg rebel in zona, parca am trai la mare, nu la munte



Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

LA MULTI ANI, ALEXANDRU, SA-TI TRAIASCA BAIETII AURASA!
Asa cum ma asteptam, Dragos continua cu mucisorii, stranuta si deocamdata atat. Suficient insa cat sa nu mearga la gradi. Azi nu-l scot afara si l-am bagat pe propolis, vit c si panadol. Poate scapam usor de data asta. Tare bine ar fi daca ar sta sa-i pun si picaturi in nas, dar nu vad eu asta de la capcaunul meu!


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Daniela sincer nu prea stiu ce sa ii dau sa pape. Fara sare complet. Mananca lapticul humana, banane, paine fara sare, cartofi fierti (are voie nu?) pui la gratar (adica prajit un pic in ulei de masline - pe sticla zice ca nu are sare), fructe o sa ii mai dau si legume fierte - morcov, tot cartofi, dovlecel o sa mai incerc. Oficial pana marti mai are cortizonii. Plus ca acum am aflat ca ventolin inhaler tot cortizon e. Habar nu aveam.

Fetelor mare grija cu viroza asta, ca si azi ne-a zis medicul de garda (in fiecare zi nimeresc alta) ca da bronhopneumonii si sunt spitalele pline de copii.

Alexia nu e vindecata si da semne ciudate. Are buzele arse, rosu in gat. Si stat in casa cat ... nu stiu.

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Monu mie mi-au recomandat sa bag banane in mine, cica tine stomacul ocupat sa nu ceara des de mincare, dar eu nu le pot minca ca produc acid si ma supara stomacul. Ce-ai scris tu acolo ca-i dai sa pape, e foarte bine. Cred ca de fapt la persoanele mature e mai periculos prednisonul

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Ciao. Sanatate multa la toti!

La multi ani Alexandru!

Alyssa ia cortizon (Bentelan), i-am dat aseara o pastilutza dizolvata in apa si a transpirat toata noaptea iar azi de dimineata nu mai are fatza rosie si umflata, e doar umpic palida si mai are vreo 2 puncte/pete rosii pe la ochi, probabil de la scarpinat. De mancat ii dau normal, stiu ca regimul fara sare se face la terapii indelungate, pentru cateva zile nu e cazul.


www.dropshots.com/teddylyon1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Tdi, despre cortizon desi Antonia a inceput de joi si va face 5 zile, o injectie la 12 ore ne-a zis de la inceput fara sare. Multa sanatate va dorim.

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani, bebe ALEXANDRU de Aurasa !!!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

nah ca a comis-o. Antonia a luat un pop corn cu sare. Sper sa nu ii faca prea rau. Ce se poate intampla? sa se umfle?

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

...noi tot cu febra.ce sa ii fac ca ba are 36.4 ba acum 38.6 , iar scade iar se ridica.Oare de ce?II dau paracetamol si nurofen.Sa ii dau niste picaturi de agocalmin.Am in casa adus de tata dar mi-e cam frica sa ii dau.

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput