Copiluti de mai-iunie 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

LA MULTI ANI!Sa aveti parte de o zi minunata ,sa primiti cat mai multe flori si sa fiti mereu iubite, dorite si asteptate!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

La multi ani, mamici !
Va doresc din inima, ca in aceasta zi si nu numai, sa fiti si sa va simtiti, cele mai iubite femei de pe pamint !


Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La multi ani pentru 8 martie! Va doresc sa fiti sanatoase si iubite!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

La multi ani, mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omustata spune:

Buna fetelor,


Eu sunt foarte in uram cu cititul, abia pe la pagina 3. De o luna de zile parca traiesc un comsar care nu se mai termina. Avum vreo 3 saptamani Maya a fost destul de rau racita si a stat acasa o saptamana, cu febra mare 5 zile la rand. Am urmat eu, tot o saptamana, m-am simtit ca naiba, dar m-am tarat pana la servici pentru ca nu aveam ce face. Saptamana trecuta Mayei i-a revenit boala, la fel de rau. Credeti-ma ca m-a apucat depresia. A avut iar 5 zile de febra mare, tuse, muci, tot ce vreti. Noi practic din ianuariue incoace cred ca am avut un singur week-end in care nimeni nu a fost bolnav. Dr ne-a spus ca probabil nu se refacuse ca lumea dupa prima gripa si mersul la daycare o saptamana nu i-a facut prea bine pentru ca a intrat iar in contact cu o gramada de virusi. Acum am testat-o sa vad ce are si a iesit ca a avut para-influenza. Mi-a devenit efectiv penibil sa mai lipsesc de la servici. Noroc ca univeristatea unde lucram lucreaza cu o agentie de babysitteri si-ti trimite acasa cand ai nevoie pe cineva care sa stea cu copilul. ESte foarte mult, mult mai mult decat castig eu, dar risca sa-mi pierd serviciul daca lipsesc atat, asa ca am apelat la serviciul asta. saraca Maya, bolnava fiind a trebuit sa stea in fiecare zi cu cate o straina. Insa s-a comportat impecabil saraca. Acum este mai bine, nu mai are febra, dar tot tuseste destul de rau.

monu-iti dai seama ca in conditiile astea efectiv nu am avut timp sa-ti pun pachetul la posta pentru ca fugeam de la servici imediat acasa. Te rog sa nu o duci pe Alexia la psiholog. Si Maya mi-a mancat efcetiv sufletul in ultimul un, dar acum s-a mai linistit. Trec zile intregi fara sa faca o criza si inainte facea cate o 2-3 crize pe zi. Este doar o etapa care va trece.

OlgaT-eu abia azi am citit ce ai patit cu Tony, asa ca este tardiv sa-mi dau cu parerea. Sper din tot sufletul ca sunteti bine acum .

Anduzty-dupa cum descrii tu, sa nu fie scarlatina, mai ales ca ziceai ca are si ceva in gat. Maya a avut roseola infantum si eruptia era atat de estompata, abia se vedea. Nici vorba sa pot spune ca era "Buboasa". si in vreo 2 zile i-a trecut.

pisik-felicitari pentru bb!

Lili-tare simpatic Sergiu

Ioana-eu as incerca sa nu o mai las pe Ana sa-l vada pe tati la baie. Noi am interzis cam acum un an chestia asta, cand am vazut ca a inceput sa observe foarte clar diferentele dintre noi. Cu mine sta, ma studiaza, dar nu o lasam sa-l mai vada pe Mircea gol. Sper ca nu te superi, este doar o parere.

Gata, ca Maya s-a obisnuit prea mult cu TV-ul cat a fost bolnava si acum trebuie sa incepem disciplina.

Va pup si week-end placut!
A, am uitat: La multi ani de 8 martie!. Noi nu mai sarbatorim ziua asta de cand am venit in State (cica este zi comunista dupa al meu barbat) si anul asta a fost primul an de cand suntem impreuna cand nu am primit nimic nici de martisor. Asta ma cam pune pe ganduri. Noroc ca nu am timp sa ma gandesc prea mult.

Olga si Maya (28.05.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

LA MULTI ANI, MAMICI!
Olga, bubos era un termen mai plastic, asa... Si noua ne-a trecut in 2 zile, bubitele erau rozalii dar Dragos are pielea f alba si se vedeau probabil si din cauza asta. Imi pare rau ca ati trecut prin asa cosmar. Si noi din ianuarie pana acum am fost mai mult bolnavi, dar la mine nu a fost stresul pe care il traiesti tu cu serviciul.

Dragos cred ca imi face cadou de 8 martie prima raceala de "primavara". Cu siguranta culeasa pe la gradi, chiar daca nu e neaparat virus. Ii cam curge nasul si stranuta. Zic ca nu cred ca e virus deoarece ieri se juca in curte imbracat cu haina si caciulita, dar sub pantalonasi(destul de subtiri de altfel) nu avea pus dres. Deci e f posibil sa fi racit. Sau e doar un muc de moment dar nu prea mai cred in asa ceva dupa atatea raceli si viroze cate l-au traversat iarna asta. Bine macar ca am reusit sa-l introduc cu gradi cand era mama aici, ca maine pleaca si nu mai puteam sa merg eu sa-l impac cel putin o data pe zi daca ea nu era aici.


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Acum imi dau seama ca nu v-am povestit aventurile celei de a 2-a zi de gradinita. Pe la 12 ma suna ca plange copilul tare de tremura din tot corpul si nu il mai pot linisti. Merg eu la gradi, el de fapt plangea ca vrea la tobogane. NU-i scosese afara in dimineata aia si cred ca ii era rusine sa ceara la tobogane in curte ca pe mine de cum m-a vazut asta mi-a cerut. Am iesit putin cu el si dupa aceea am intrat cu el din nou inauntru. L-am vazut(din umbra) cum papa singur si cum facea pishu la wc. Bineinteles ca atunci cand a venit momentul de nani a trebuit sa intervin si sa ma vedeti amestecata in dormitoare cu educatoarele culcand copilu' si ajutand si la ceilalti copii sa se cuminteasca. Imi venea sa rad si sa plang in acelasi timp. Cu greu am reusit sa-l urc pe Dragos in pat, sa-l conving sa puna capul pe perna si sa se linisteasca. Dar pana la urma a adormit si cand s-a trezit nu a mai plans(eu nu mai eram acolo). Pai normal, a venit momentul gustarii(cand e de haleala e cel mai fericit) si dupa aceea au iesit afara la tobogane si casute. Acolo l-am gasit la 17.30 cand am mers dupa el.
Acum ma rog la toti sfintii sa nu fie racit, nu vreau sa piarda din continuitate, cu atat mai mult cu cat declara mereu ca ii place si vrea la gradi.
Azi am renuntat si la biberoane, sper sa reusim sa ne tinem de decizie, ca era dificil sa stea fetele alea sa aiba grija biberonului lui cu lapte inainte de somn.


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Hehe, Olga, parca vorbesti de barbatu' meu. Eu pun pariu ca el nici nu stie ca azi e 8 martie. In fiecare an ii amintesc eu, dar anul asta o sa ma abtin. De martisor nici nu mai zic:), dar nu ma pling, pentru ca el niciodata nu a tinut minte si de multe ori ma intreb daca stie cind e ziua mea de nastere:)). Imi pare rau de Maya ca a fost bolnavioara. O sa treaca si iarna asta si va fi bine. Tu i-ai facut flu shot? Eu nici anul asta si nici anul trecut nu le-am facut fetelor, dar aici nefiind frig, sint mai putine sanse sa faci flu. De la Emma primesc in fiecare zi scrisori de dragoste pe care mi le scrie la gradinita. Azi imi spune ca ma iubeste si eu o intreb de ce. Ea imi da un raspuns simplu: pentru ca esti mamica mea. Tu, tati si Diana sinteti familia mea. Asa ca eu mi-am primit cadoul de 8 martie de dimineata de la prima ora:).

Pisik, felicitari pentru sarcina!!



www.geocities.com/iulyana/emma_diana1..htm" target="_blank">Emma si Diana

www.onetruemedia.com/shared?p=2351399f8c46a1ae170a0b&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaje 1,www.onetruemedia.com/shared?p=234cdd6e62ba9d04868ae9&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">2,www.onetruemedia.com/shared?p=23501567911f18fe8b4543&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Acum am venit acasa, am fost la Targul de cafea si ciocolata, la World Trade Center.
Am balit la greu pe acolo pe langa fantanile de ciocolata, am cumparat cafea italieneasca si inca o cafea cu arome Hazelnut&Cinnamon, am luat ciocolata belgiana si cookies cu alune si ciocolata. Daca era dupa mine luam din fiecare cate ceva, dar trebuia sa ma duc cu salariul intreg la mine, ca nu va zic ce preturi...
Miroase toata casa a cafea aromata, o nebunie...

Mi-a facut si Andrei o paguba, la un stand s-a "agatat" de un ousor foarte frumos colorat, era un cofraj cu mai multe puse pe o masuta la nivelul lui. S-a autoservit baiatul. Dau sa platesc si imi zice madama ca este 160.000. Caaat?? Un ou? Dar ce Doamne are oul ala?? Am incercat sa-l conving pe Andrei sa lase oul la loc, n-ai sa vezi... Ii luam 7 oua Kinder de banii aia. Cica e in coaja naturala, scos continutul si umplut cu ciocolata si vopsit cu ceva pe deasupra, e bleu cu bulinute roz. E frumos, dar si 16RON... Am prins momentul ca l-a lasat din mana si i l-am luat, l-am pus la frigider, il dau de Paste.



Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

LA MULTI ANI, mamici de pitici. Sa fiti sanatoase si sa aveti parte de mult noroc...

Azi am fost plecati, apoi am ajuns acasa franti de oboseala si am tras frate un somn de zile mari... Efectiv ca bustenii am dormit.

Gabitza, tare faza cu oul.. Chiar asa, vorba ta, ce avea frate oul ala...? Sa nu zici ca nu ai ou de Paste!

Beatrice, mamic de Alex pifos




Mergi la inceput