Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

LA MULTI ANI Ioana!

LA MULTI ANI Andra!

Sa aveti o viatza fericita alaturi de familiile voastre!

Eu n-am avut timp sa mai intru, la noi vine primavara si trebuie sa organizam gradina incat sa nu ne dispara copilasii pe la vecini, asa ca bag din greu la construit garduri si sapat gropi de nisip ...

beatrix, nu e nevoie sa stai la hotel, am o camera libera. Iti dau detalii pe PM.

Sephora, sunt si eu curioasa de articolul din ziar, sper ca-l scanezi pt cei ce n-au acces la el.

Lilina, imi pare rau de accident. Avantajul la varsta asta e ca se vindeca f. repede .
Si Fabi s-a ales saptamana trecuta cu o cicatrice sub buza, s-a lovit de o treapta, in timp ce chelneritza il luase la ea in bar sa se joace cu el . Asta e, nu pot da vina pe ea,doar e copilul meu. doctorul meu(vecinul nostru) l-a pansat cu un plasture ingust, pe primul l-a inghitzit, pe al doilea i l-a furat Alex, asa ca nu s-a "sudat" bine taietura.Asta e...

In rest, mai facem mici incercari de vorbire, ma ajuta foarte tare in gradina, le-am cumparat si lor ustensile de copii cat mai apropiate optic de cele "adevarate", altfel nu se joaca cu ele.

Am vazut multe poze de bucurii frumoase si dragastoase, ma delectez f. tare vizionandu-le. Sincer ma bucur de noul trend aici pe forum de a nu mai lauda protagonistii pana la D-zeu si inapoi, noi stim oricum toate ca avem cei mai frumosi copii de pe lumea asta.

Avem si noi cateva pozici noi, sa nu ne uitatzi de tot.

Va pup pe toate si distractzie maxima sarbatoritei noastre!

ianfeb


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

LA MULTI ANI, ELOISE!


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, petrecere frumoasa!

Sandra, drum bun si te asteptam cu pozici!

Monique_new, am intrebat-o pe mama, dar stii cum e, unele ingrediente se mai pun si de cat "aluatul": la 1 kg. de faina, mama pune 5 oua, 1/2 kg. zahar, drojdie cat pentru 1 kg. faina (2 cubulete de 40 gr.), cam 1 cana lapte, 1 esenta vanilie sau rom, coaja de lamaie rasa, 2 oua de uns pe deasupra la sfarsit.
Eu ti-am scris reteta, poate-ti mai scriu si alte mamici, sa ai de unde alege.
Eu anul asta stau langa ea, sa invat.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am intrat repede sa-i urez Eloiseila multi ani, multa fericire si o viata lipsita de griji!

Avem 5 poze noi incepand cu asta, daca aveti chef sa ne vedeti.

Gata, fug ca am o gramada de treaba!



de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



La multi ani

ANDRA
Sa fii sanatoasa, fericita si iubita toata viata!

Ce copii frumosi am vazut! Adina, gemenii sunt , mi-au placut si titlurile pozelor. Abia astept editia martie-aprilie in gradina. Lexi, ce gropitze dulci are Maria, e frumoasa foc! Am tras cu ochiul si la celelalte poze, stai intr-un oras cochet!

Mira, da, Polidinul se da si profilactic.

Eu n-am reteta de mucenici, de cand a murit bunica trebuie sa cumparam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

LA MULTI ANI ANDRA!!!


Am vazut si eu poze cu gemenasii si cu Maria!!!

Adina - de fiecare data cand ma uit la poze cu gemenii imi starnesc invidia si nerabdarea sa am si eu doi! Par atat de fericiti impreuna!

Maria - niste ochi migdalati si albastri superbi!

MamiLili - ce-a mai facut Mathias de i-ai pus calificativul ala la semnatura

Mami 34+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

LA MULTI ANI ANDRA!!!!

Sa ai parte de mult noroc, sanatate si impliniri alaturi de cei dragi tie!





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Eloise!

Multa sanatate si tot ce-ti doresti sa se implineasca!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lexi, spor la treaba, daca mai ai, ca eu am terminat.

Am facut bors cu perisoare si acum o astept pe Maria sa se trezeasca ca sa pape.

Am cumparat si eu Oscillo, acum este sanatoasa, dar as vrea sa-i dau profilactic. Cam cat sa-i dau? Ca am googalit un pic si parerile sunt impartite, cat am reusit sa citesc.

Am vazut pozele cu gemenii Fabian si Alex (cojocelele sunt cumparate din Romania?) si cu tiza Maria. Cand ma uit ce par frumos are, mai-mai ca n-as mai tunde-o pe Maria, dar ma tin tare pe pozitie si nu ma razgandesc.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gety, mie dr. homeopat mi-a recomandat de 2 ori pe saptamana cate un tub de Oscillo(profilactic) pentru Adelina. I-am dat asa toata luna decembrie.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput