Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Sandra, am uitat sa-ti urez distractie placuta la Paris.
Vad ca toate aveti planuri de distractie pe 8 martie. Numai pe mine ma asteapta cu dor si drag aspiratorul, carpa de praf, cratitele

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor.
Multumesc pentru cafea Monique.
Lexi, e super gradinita aceea, ma bucur ca ai gasit loc pentru Maria.
Lili, Mathias, sa-i treaca buba. Cat despre farduri, ce sa mai zic, au spus deja fetele, uite cum te innoiesti de 8 martie.
Mira, Cristina, va doresc distractie placuta maine!
Sandra, calatorie placuta si distractie la maxim!
Eeddaa, mi-a placut blogul tau, am studiat toate retetele.
Sephora, astept noutati

Revin.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Sandra ce frumos cadou!! distractie la maxim iti doresc
Cristina ce bunatati o sa papi si tu. Petrecere frumoasa!!!
eii, Lexi, lasa ca si daca stai acasa o sa-ti faca sotul cu Maria ta frumoasa vreo surpiza frumoasa.

Eu am fost putin pe la salon, mi-am taiat din plete, asa ca m-am pregatit si eu, doar ca nimeni nu a anuntat inca cheful






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Bataitza, bataitza, asta va trebuie daca-mi dati pe la nas cu bunatati gen mancare chinezeasca si apple pie.

Mira, unde mergi, La Cao? Daca da, sa te gandesti si la mine cand infuleci!

Cristina si la Iasi este un restaurant american, Little Texas, unde au o placinta cu mere divina!

Multumim celor ce-au intrebat de buza lui M. S-a dezumflat, thank God, e vanata doar pe interior. Oricum l-am servit cu Nurofen si asta l-a ajutat mult.

Lilina, eu stiu de la prietenii mei ca uneori te mananca pielea de sub ghips. Solutia? Scarpinarea cu o rigla introdusa pe dedesubt.

Mie mi-a trecut raceala in proportie de 90%, mi-am recapatat vocea , sunt in forma buna din nou.

Despre imunizare vorbeam ieri cu mama fiindca eram tare nedumerita de ce nu m-am imbolnavit eu cand eram mica, iar acum copiii de la gradinita sunt mucosi si virusati non stop. Raspunsul? Imi facea cate-un Polidin si d'aia eram tare ca o stanca in fata agentilor patogeni.

SAndra, olala, bon voyage! Sa ne scrii! Asta da cadou, go spoil yourself!

Lexi, in editia online a ziarului Libertatea este si rubrica (scuzati cacofonia) "copilul meu frumos". Cred ca acolo o sa-l vedem pe Matteo.

Ramo, sa-ti fie de bine noul look. Chiar daca nu s-o face party la firma, vei fi frumoasa pentru sotz, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

quote:
Originally posted by MamiLili



Ramo, sa-ti fie de bine noul look. Chiar daca nu s-o face party la firma, vei fi frumoasa pentru sotz, nu?


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006) - campion la pozne

"Binele omis, raul comis si timpul pierdut sunt trei lucruri regretabile" - M. Cotrau





mercic Lili, sa stii ca in momentul in care am iesit din salon m-am gandit la al meu husband, ca-i fac o surpriza si nicidecum la party-ul de la firma.
Deci asa cu imunizarea ta. Dar oare nu ar functiona si acum metoda asta?!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Cristina ma simt si eu altfel de cand dorm noaptea, eram cu dosul in sus din cauza oboselii, oricum ma mai trezesc sa vad ce face copilu' din obisnuinta.

Lili din pacate nu mergem La Cao pt ca nu fac rezervari, nu inteleg de ce, stiu ca acolo e cea mai buna mancare chinezeasca. Mergem la Dragon 20 in Pacurari, e buna si acolo, o sa ma gandesc si la tine, promit!


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lexi iesiti si voi undeva toti trei, macar sa nu treaca ziua chiar asa in curatenie si gatit. Eu cand stiu ca ies undeva am un spor la treaba de numa'.

Uitasem total de polidinul asta, nici nu cred ca se mai recomanda, pe vremuri era la putere din cate stiu eu.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Salutare dragi mamici,
Offf, offf, nici nu stiu cu ce sa incep ca am atatea de spus dar abia mi-am culcat flacaul si acusi se va trezi ca nu doarme mai mult de o ora nici sa-l pici cu ceara.
Rares a facut o urticarie de la pufuleti (eu nu ii dau de fel dar a scapat in punga unui bebel din fata blocului) si mi-a dat dr peritol care am avertizat-o ca il agita si mai tare si ea a zis ca a fost o intamplare ca nu are cum, ca sa ii dau macar 1 ml pe zi seara (eu si data trecuta ii dadusem la fel) si dupa 3 zile iar am crezut ca mi-a innebunit copilul, s-a agitat f f tare, nu mi-a dormit deloc (nu ca ar dormi de fel, dar se mai linistise putin cat de cat, se frichine toata noaptea in somn si se trezeste de 10-15 ori). Asa ca voi arunca ptr totdeauna sticla de Peritol si orice imi va zice orice dr eu asa ceva nu ii mai dau la copil.
De cateva zile am inceput un tratam naturist ptr paraziti intestinali (nu i-a iesit asa ceva dar ma gandesc ca poate de la asta este starea lui de agitatie si astia ies greu la copii asa mici), tratam ce consta in seminte de dovleac pe burta goala. Mancam seminte la greu dimineata amandoi, pe tati nu l-am facut sa ia, el e tare comod. Apropos, eu nu stiu care este cantitatea, cate zile se face, daca aveti habar spuneti-mi si mie.
In rest Rares este bine, a scapat tare bine iarna asta de viroze si raceli dar eu din sept ii dau oscilo cate una pe saptamana si cred ca l-a ajutat. Si iarna trecuta i-am dat si cum am renuntat la el in aprilie mi-a inhatat o viroza.
Imi para reu sa aud de atatia copilasi bolnaviori. ii pupam dulce si le uram insanatosire grabnica. Legat de bube si cucuie noi suntem campioni: nici o saptamana fara buba. Are un talent innascut in a cadea, inclusiv din pat pur si simplu afara cand merge se uita aiurea si aterizeaza pe jos. In casa alearga si se impiedica de jucarii sau de covor sau calca pur si simplu pe jucarii si cade, a avut buza sparta de 3 ori, cucuie fara numar. Chiar ma speriasem la un moment dat. Acum aoer o vanataie in fund, s-a jucat cu un scaunel de plastic si l-a pus cu picioarele in sus si a cazut cu dosul in el.



Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Pufy iti urez si eu cu intarziere La multi ani!! Eu m-am obisnuit sa serbez de una singura, pana si ziua baiatului am serbat-o singura ca sotul a plecat taman atunci. Iar de ziua mea in afara de telefoane de la prietene si surori rar primesc cate ceva. Noroc cu finutele mele ca ele mai ma viziteaza. Ce este drept in ultima perioada nu prea mai am chef de vizite.
Lili si eu am facut in tinereturi polidin la greu, dar tot bolnava am fost in fiecare iarna. Acum de cand cu copilul am fost mai sanatoasa ca niciodata. Oricum, din cate stiu eu polidinul nu se face mai devreme de 6-7 ani. Chiar vroiam sa te intreb ca as lua niste spirulina si nu stiu de care, ce imi indici. Eu inca alaptez si an nevoie de ceva energie si chiar si ceva care sa imi stopeze pofta nebuna de mancare, mai ales de dulciuri.
Monica, daca stiam iti dadeam si eu reteta de rulada ca o am de ani buni. Poti sa pui in blatul ala niste visine din visinata daca ai si iese dumnezeiasca (dar numai ptr adulti). Eu fac cu biscuiti din cei la Kg (cum erau odata aia cu miere, sau biscuiti popularile mai spune), ii dau prin masina de tocat (robot de bucatarie mai nou) si pun cacao. Acolo am vazut ca pusese biscuiti cu cacao.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lexi, daca te consoleaza cumva sa stii ca si eu pe 8 martie voi fi prinsa cu cratitele, aspiratorul, etc... Asta pentru ca am planuri mari pentru duminica
Ramo, sa-ti fie de bine noul look, ma gandesc sa mai tai si eu din plete.
Lili, ma bucur ca te-a lasat raceala. Poate ne vedem luni sau marti, ce zici?
Mira, ma bucur ca David se odihneste noaptea.
Tanima, nu stiu ce sa-ti spun despre tratamentul acesta naturist.

Eu ma retrag pentru somnul de frumusete. Am fost afara (am iesit cu un copil si m-am intors cu un porcusor ), Narcisa doarme si profit si eu de asta.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput