Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

quote:
Originally posted by flore26
RALUCA foarte frumoase pozele, si ce m/am distrat...ma uit la poze...uite sotzul, si iar sotzul, tot sotzul, ah, sotzul...dar unde Raluca?? ...dupa ce am admirat sot din fata, profil, spate, uite si Raluca. Te pup, va sta tare bine impreuna...[left
6+ Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)







daca eu fac de obicei pozele... multumim mult si felicitari pentru bb mic.
sa fiti sanatosi cu totii.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Am intrat si eu sa dau binete si dupa aia cred ca ma arunc in pat, Cristi s-a trezit in cel mai bun caz din ora in ora, eu am fost mai mult treaza... nu cred ca am avut o noapte atat de obositoare nici cand era nou nascut. Poate o fi de la ultimul canin... ma bucur macar ca e primul dinte la care face asa.

ruxandra, ce peisaje frumaose, ca si in pozele ralucai, de altfel! Am vazut cum ai gasit zapada, rosu-albastru-rosu-albastru , am vazut cum pupai tot ce misca, Matei si-a gasit si el o domnisoara, da' ce m-au emotionat ceaunele alea cu mancare... si porcul in protap... povesteste, ce concurs era, cine a castigat, ce-ai mancat...

Raluca, unde in Brasov e Paradisul asta? Parca auzisem de el cand am fost in tara dar n-am mai apucat sa mergem. Cat e intrarea? De curiozitate, sa compar cu ce e aici.

Dbunny, bine ati revenit! Vad ca esti mai pozitiva decat altii dupa vizita acasa

bambo, ce planuri ai de 8 Martie?

Teme:
- vaccinul contra varicelei l-am facut la ambii copii, Cristi l-a facut acum vreo 2 saptamani. Aici e in schema obligatorie.
- cu socializarea sunt de acord, am si ocazia sa observ la Cristi si la Roxana. El e foarte fericit cand e intre copii de varsta lui (rar, din pacate), dar cand e cu Roxana e deosebit de stimulat sa incerce lucruri noi, pe care daca i le-as sugera eu probabil ca m-ar trata cu indiferenta. Ii imita sunetele, vocea, saritul pe canapea, danseaza ca ea, vrea sa scrie ca ea, isi baga nasul in carti la fel ca ea... singura problema e ca uneori incearca lucruri care nu sunt inca pe masura puterilor lui... dar de aia sunt eu acolo.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by Donia

Dbunny, bine ati revenit! Vad ca esti mai pozitiva decat altii dupa vizita acasa




M-am pregatit intens! psihic! ah! si am mai fost si acu 4 ani...stiam ce ma asteapta...(sa nu mentionez ca pt Dani am cumparat tot aici, lapte scutece, cereale, paracetamol, crema de fund, tot tot tot)In schimb restaurantele selecte nu-s asa scumpe ca in Spania...ne-au dus niste prieteni prin Arad prin locale super faine si deloc scumpe, cu muzica in direct, vinisor alb, alea-alea..puburi selecte( ne-am cam ametit putin, am profitat, lasat prunc cu parintii mei si ne-am luat o noapte la hotel prin coclauri beti cica nici in Romania nu-i voie sa conducem...
Cum iti mai merge cu MagneB6? mi-am luat si eu o cutie...iau 2 dimineata 2 seara...azi dimineata n-am luat decat una si parca-s calcata de tren...superobosita!

Promit sa pun poze de la Mall...deseara avem programare la un pediatru, vreau sa ma trimita la analize de urina cu Dani, parca il deranjeaza ceva, strange din picioruse si maraie si mai si pune mana la putulica...sau o fi ceva cu fimoza???

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

pls help...again. nepotelul meu are nevoie de aerosoli. cineva imi spune si mie unde gasim aparat si cam cati bani?.
pls
pup ca s-a trezit gaza, fara febra dar super mucea....si tati lui la fel

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Laura13

nu stiu ce sa ma mai fac cu mucii, tusea parca mai cedeaza macar vreo 2-3h dupa humex. dar mucii.......sunt horror, mai ales ca nu i se desfunda deloc, dar deloc, nasucul



Laura, pentru desfundat nasucul, eu ii pun pe guleras ziua sau pe langa perna pe undeva noaptea 2-3 picaturi de ulei de menta si sa stii ca da rezultate mai bune decat tot Karvol-ul din lume. Care de fapt nici nu se mai comercializeaza.

Si noi tot cu mucii ne luptam de vreo doua zile si azi cand am fost la control a constatat pediatrul ca a inceput sa faca infectie in gat si ne-a trecut pe antibiotic. Inca nu are febra, dar mai pe seara vedem. Beleaua mare e ca eu n-am stiut ca Augmentin e penicilina si ... asta mi-a dat iar ea la peniciline are alergie. O sa vedem diseara care e treaba.
Sanatate la toti fulguletii bolnaviori.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

magne b6 e vax, traiasca ciocolata.. asa m-a binedispus



Dia, in sfarsit am gasit si eu pe cineva care e de aceeasi parere cu mine in ceea ce priveste ciocolata. Si pe mine ma binedispune, oricat de suparata as fi. Nu degeaba se zice ca e "alimentul fericirii"

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Laura13

mamici o intrebare...
am cumarat olynth dar e pt copii intre 2-6 ani. poti sa ii dau si lui dani? e suficient de bun sa imi linisteasca constinta ca ii dau ceva neadecvat varstei?



Laura, eu asta i-am dat de la 11 luni, la recomandarea medicului pediatru, desi e de la 2 ani in sus.
Mi-a zis ca Bixtonim Xilo e de la 1 an, dar e mai periculos ca da dependenta iar Vibrocel... Vibrocil cum se mai cheama e mult mai scump si mult mai slab..

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

va doresc o primavara minunata, asa cum sunteti voi, toate
pentru prima data am vazut aici in vitrine la magazine ca pe 8 martie e ziua internationala a femeii; ei, totul are un inceput
cred ca mi-am primit cadoul deja: set de oale de la cuisinart...
hai sa va arat poze din ultima luna
maine mergem la vaccin, asa ca el si canteresc
ruxandra mi-e dor de muuuunteeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

iulia multumesc.

revin cu o noua problema: am obs in seara asta ca se da cu capul de pereti. noroc ca avem rigips mai peste tot. deci se da cu capul de pereti, apoi da na-na si vine la noi sa il pupam ca a facut buba. si nu, nu cred ca vrea sa fie pupat si de aceea face asa, pt ca noi il pupam mai mult decat vrea el. si de fiecare data cand vine sa ne iubim, apoi ne iubim, renuntam la orice si ne pupam si dragalim. si se agita ff tare, se zvarcoleste si se aseaza pe covor si se incovoaie....ma rog, face f urat. si, gratie lui a deju, a aparut piticul autist, care, de fapt, nu stiu exact cum se manifesta, asa ca am sa bag un google.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by iulia-stefy
... pentru desfundat nasucul, eu ii pun pe guleras ziua sau pe langa perna pe undeva noaptea 2-3 picaturi de ulei de menta si sa stii ca da rezultate mai bune decat tot Karvol-ul din lume. Care de fapt nici nu se mai comercializeaza.




Da da, am citit prima ta postare acum vreo 2-3 saptamani si i-am luat si eu la Dani ulei de menta si-i pun pe batistuta in patut. Functioneaza! Mersi mult de idee. I.am luat de la Fares.In schimb la farmacie au spus ca glicerina boraxata cu anestezina sa nu-i dau copilului. Noroc ca toate cele 4 masele sunt complect iesite!!
Ah! mare grija cu antibioticul, ca baietelul unei prietene a facut o alerie atat de urata de la Augmentine de-a trebuit legat de maini si de picioare de patut cat de tare se freca de patut, pereti, orice..
Noi pt muci folosim des batista bebelusului si cateodata ser fiziologic.Nu-i place dar ramane nasucul curat.
Sanatate multa

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput