Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by iulia-stefy

quote:
Originally posted by Dia1609

magne b6 e vax, traiasca ciocolata.. asa m-a binedispus



Dia, in sfarsit am gasit si eu pe cineva care e de aceeasi parere cu mine in ceea ce priveste ciocolata. Si pe mine ma binedispune, oricat de suparata as fi.


Stiati ca o tableta de ciocolata contine de 5 ori mai multa cafeina ca o cafeluta expresso? pe mine ma foarte bine dispune o cafeluta taaaaare. Pur si simplu ma invie!

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Raluca-ce fain v-ati distrat la piscina peisajul super,tare m-as balaci si eu

Ruxandra-cam da parca mi-e pofta si mie de un bb mic
f frumoase pozele de la munte,vai ce purcel la rotisor
ps.am o presimtire ca a doua burtica e mama lui D

Flore- m-ai nimerit

Dianocica-ma bucur ca ati gasit incaltari
si eu am vazut o pereche de pantofiori pt Antonia m-am indragostit pe loc de einumai ca erau prea scumpi 180 ron

Donia-nu avem cine stie ce planuri,cred ca vom iesi in oras

Iulia-Stefy-multa sanatate

Mamaana-ai fete mari uite cum te ajuta ele la curatenie


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Dbunny
Stefy... tu parca ziceai ca glicerina boraxata cu 1% anestezina...am cerut in 2 farmacii si mi-au spus ca asa ceva in nici un caz copiilor...au bagat spaima-n mine si n-am mai luat...fetelor, ati luat careva?



Nu stiu cine si de ce te-a speriat, dar mie mi-a recomandat pediatrul si chiar a fost eficienta. N-a avut nici un efect secundar. Sincer? Si pe mine la vreo doua farmacii au incercat sa-mi vanda Calgel si Dentinox care costa.... si am sunat dr si mi-a zis sa-i spun sa-mi prepare si am fost la alta farmacie unde era o farmacista cam de seama mea care avea copil de seama Stefaniei si a zis ca si ea tot cu asta o da cand incepe eruptia dentara si mi-a preparat.
Normal ca ti-au zis.... ca interesul e sa vanda niste produse scumpe, gata preparate... de ce sa munceasca ea sa prepare ceva ieftin? Chiar daca e mai bun
Iti spun ca asa am patit si in perioada colicilor cand am incercat de toate si scumpe si singurul care a avut si efect a fost calciu carbonic sau carbonat de calciu. E un praf care tb preparat in farmacie si tb sa munceasca si e ieftin.... ca pe 30 de grame am dat 5000 de lei vechi. Dar am umblat, fara sa exagerez pe la 20 de farmacii si toata lumea voia sa-mi vanda SabSimplex si alte produse.... de care n-am fost deloc multumita ca doar de asta am ajuns la calciu carbonic. Singurul dezavantaj e ca daca ii dai prea mult se poate constipa in rest... multa sanatate.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

dianocica, ce vaccin faceti?

propun o tema a zilei: faceti vaccinul anti-varicela la copii sau nu? ca eu inca nu m-am hotarat



Dia, pediatrul Stefaniei nu recomanda acest vaccin. Pentru ca doar amana varicela si nu o evita. Odata si odata tot o faci, poate o forma mai usoara, dar cu cat inaintezi in varsta apar tot mai multe complicatii si in special la plamani. Copilul e al tau si tu decizi. Eu n-am apucat sa decid, ca Stefy a facut la 9 luni si acum e ok... daca vrei mai multe detalii despre asta pot sa-ti dau cand vrei tu.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

apropos de incaltari: am fost ieri la plimbare intr-un orasel apropiat si am intrat intr-un magazin cu incaltari pentru copii: frumosi toti, din piele, sa tina si glezna, si modele de primavara si modele de vara: m-am uitat si la pret ca nu prea-l vedeam si am iesit numai indata - 79.99
de curiozitate, cam cat sunt incaltarile de copii acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by iulia-stefy

quote:
Originally posted by Dia1609

dianocica, ce vaccin faceti?

propun o tema a zilei: faceti vaccinul anti-varicela la copii sau nu? ca eu inca nu m-am hotarat



Dia, pediatrul Stefaniei nu recomanda acest vaccin. Pentru ca doar amana varicela si nu o evita. Odata si odata tot o faci, poate o forma mai usoara, dar cu cat inaintezi in varsta apar tot mai multe complicatii si in special la plamani. Copilul e al tau si tu decizi. Eu n-am apucat sa decid, ca Stefy a facut la 9 luni si acum e ok... daca vrei mai multe detalii despre asta pot sa-ti dau cand vrei tu.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)



noi mergem maine, aici e obigatoriu la 15 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Va tzuc! fug la baitza!

6+ Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Apuc si eu sa intru pe fuga...iar!
Vazut pozici frumoase ale Ralucai si Ruxandrei.
Pe cele de la Mamaana le pastrez dupa baita Mariei-Sale.
Acs, sa-ti traiasca finuta, si a mea s-a nascut sapt trecuta...e asa de micaaaa...
Dandusa, frumoase nume ati ales!
Dbunny, pai bine mai, numai carciumile ti-au placut?
Asiza, tu chiar ma ingrijorezi, haide si da-ne un semn de viata!
Yagmur, cred ca si Maria-sa incepe episodul canini, are enotoate simptomele... DD sa tina cu noi!!!
Dia, la vaccinul ala inca nu ne-am hotarat. Nici pediatrul nostru nu-l prea recomanda, are el o teorie cum ca imunitatea tre sa fie stimulata natural si nu cu vaccin...pe alea obligatorii nu-i de ales...celelalte...ne mai gandim.
Oricum acum e dupa boala, nici gand de nici un vaccin...
Eu ma bucur enorm ca are pofta de mancare si doarme bine, ma rog la DD sa-l tine tot asa si doresc asta tuturor fulguletilor!
Roana, ca mi-am amintit, cuvintele cheie la enteroviroza sunt regimul si hidratarea. Sanatate multa!!!
Acum vine si-mi linge ecranul de la laptop...tre sa trimit mesajul si sa-l intretin cu chestii interesante...
Ah...mai voiam sa va zic ca nu cumva sa va apucati sa vedeti 'I am legend', cu Will Smith...am cosmaruri de 2 nopti din cauza filmului astuia...
noapte usoara va doresc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Salutare mamici!
Mai da ce poze frumoase vad eu pe aici, superrr

Bambo cred ca i-ai pus gand rau sotului de 8 martie, oare stie ce-l asteapta...
Dandusafrumos nume ai ales, cat si alafem, cat si masculin. Fratele meu e Radu si ce haiduc e...

Noi suntem bine, burta mea incepe sa se evidentieze
va pup si o saptamana buna sa aveti

Stela 26s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by danutz

pe alea obligatorii nu-i de ales
ba da. poti alege sa nu , pe propria raspundere. dai o semnatura si gata.


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput