Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Hello minunatelor!

Cred ca o sa intru din ce in ce mai rar, si asta nu/mi prea place, dar nu prea am de ales...
Noi suntem bine...am avut cateva zile mai dificile...sarcina ne/a cam luat prin surprindere, si cum Nicu vineri noaptea a lucrat, nu am apucat sa stam de vorba, sa stiu si eu ce gandeste...am apucat ieri, alessia fiind cu mama la matusa mea...credeam ca nu e asa de fericit, si imi era frica sa nu zica sa fac avort ( habar n/am de ce gandeam asa, dar din cauza asta n/am dormit toata noaptea de vineri)...se pare ca m/am inselat, e si el la fel ca mine, fericit, fericit, fericit, doar putin ingandurat, daca vom termina de construit, daca ne vom descurca, etc. Acum sunt mai linistita, si pot sa ma bucur de faptul ca bebe 2 vineeeee!!!! Si sper sa fie tot FETITA
A fost azi la firma care se ocupa de acte sa /i roage sa urgenteze procesul...
Eu ma simt bine, in mare, doar ca mai obosita si putin mai irascibila...dar, na, trecem noi peste toate.......

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

FLORE,felicitari,sa fie intr un ceas bun!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by dandusa

ceva ciudat :de cateva zile Crinuta fuge intr-una din camerele unde este intuneric si incepe sa planga f tare...,evident alerg la ea,aprind lumina ,ii vorbesc,incerc sa-i arat una,alta,crezand ca vrea sa stea acolo...,se calmeaza cum ma vede...si fuge in alta camera unde este intuneric,plange din tot sufletul ca si cum s-a lovit de ceva...,evident ma duc la ea,aprind lumina,o invit sa studiem/jucam ce exista in acea camera...,reactia ei...fuge in cautare de alta camera intunecata...
nu stiu ce sa cred...,este f clar ca nu vrea nimic din acea camera ,pentru ca fuge f repede de acolo...,este evident ca nu s-a speriat pentru ca nu am stins lumina brusc...,s-a dus cand era deja intuneric...si nici atentie nu cred ca vrea pentru ca nu sta deloc sa i-o acord...,fuge pur si simplu...,eu zic ca-i amuzata de reactia mea...sau ca-mi testeaza rabdarea,ceva de genul asta...

Mamica stralucitoare
5+ + Crinuta 1 Nov 2006



cred ca ii este frica si Antonia la fel face cam de vreo sapt cand este intuneric se plimba prin camera si deodata fuge plangand ca si cum se sperie de ceva trebuie sa ma studiez problema,nu vreau sa-i fie frica de intuneric

frumoase nume ati ales



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Am fost la cumparaturi,ramasesem fara mancare mi-am luat si vopsea trebuie sa fiu frumoasa de 8 martie
Antonia este mai bine,nu mai tuseste asa des si mucii sunt mai putini

Dbunny-bine ati revenit deci in mare ati petrecut bine la romanica
da totul este mai scump la noi si de proasta calitate
Dia-cand trebie facut vaccinul antivaricela? sunt in plop si plopul in aer

Tema-daca e obligatoriu cred ca il vom face

Dianav-te asteptam mai des pe la noi
nu stiu prea multe de vaccinuri inca nu am discutat cu medicul
Raluca_u-bine ati venit cu forte proaspete
ACs-sa va traiasca finuta
Roana-offf bine ca a mai trecut cand ma gandesc la puiuti mici cum ii doare si pe ei burtica ma doare sufletul


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

pose de la munte si nu numai

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Bre, ploua cu burtici. Azi mai aflai de doo. Din care una e Flore a noastra

Si, apropo, de ce sa intri mai rar???

Asiza, nu fii suparici, please. Ce s-a intamplat? Uite, promit -pe cuvant de pionier- sa fac tot posibilul sa nu mai intarzii mult cu poze de la america. Dar mai tre sa repatriem una bucata geamantan uitat.

Kikineata, si eu cu scutirea-n protap.. sambata fusei mai la departare. Si wrong la tine.. cu "batrana si bolnava". Ce tupeu, auziti la ea! Doamne, ce dulce e Sara Maria.

Roxanica, off. Multa sanatate lui David.

Donia, uite-ma pe post de Martinel cautand petecul de zapada.


A_deju ce mic dejun de baiat mare. Si nici eu nu-i usuc buclele cu foenul. Il sterg bine cu prosopul, apoi -dupa ce serveste biberonul de seara- il mai sterg cu servetele de hartie. Absorb bine ce-a mai ramas.

Dia vrem dovada cu Oana tunsa, frezata si dichisita.

Dianocico.. apropo de toate gatelile matale.. nu poci sa zic decat [omult scarpinandu-si scafarlia] .. a inebunit lupul! Salvat la catastif sub numele "bunatate de mancare". Musai tre sa-ncercam. Na si ca m-am enervat, vineri de amiaza i-am gatit conului asa: taietei fierti, preparati apoi cu unt si Almete. Apoi putin cascaval ras si ca sa nu fie prea greu de mancat i-am mai turnat si niste lapte de-asupra. Bomba calorica, si culmea e ca i-a placut si tot deschidea gura si ma minunam si iar deschidea gura si ma minunam si mai tare.

Adina, frumoasa si distinsa ca intotdeauna. Lui Ale a inceput sa-i creasca perisorul, nu-i asa?

Dandusa, si acum s-a revenit Crinuta cu burtica? Uau, ce frumos ati petrecut la zoo. Cat despre fugit dupa camere intunecate, eu cred ca experimenteaza. Ii este putinel frica, dar e si curioasa si tre sa vaza ea ce si cum.

Roana, multa sanatate.

Acs, sa-ti traiasca finuta Mariuca

Bambo si zi-si ca ti se facu pofta de una bucata bb?

Laura, rabdare si tutun.

Dbunny, bine ai revenit acasa. Vrem poze de la intalnirile timisorene.


tema cu socializarea:
- no comment. Glumesc, eu zic ca oricui ii prieste sa aiva de-a face si cu alte generatii. Fiecare are cate ceva de castigat. Plus ca ala micu castiga enorm, de aia -de multe ori- mezinii is mai rapizi la anumite chestii, copiaza.

tema cu vaccinul anti-varicela sau hepatita A sau..:
- deocamdata nu. Pediatra este de parere ca Grigore a fost stimulat suficient de toate vaccinurile obligatorii pe care le-a facut, mai ales tinand cont de terenul lui atopic. Inainte de gradinita reevaluam problema.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Mi-am admirat frumoasa nora.. si pe post de motanu'ncaltat.

Raluca ti-am admirat si noul look, te prinde tare bine. Si auzi cuscra.. unde va balaceati voi doi ca porumbeii? C-arata tare interesant.. topogane, apa cu bulbuci.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

De ce sa intru mai rar...nici in ultima vreme nu am intrat prea des ...pentru ca stam foarte mult pe afara, intram inauntru doar atunci cand dormim, si atunci dorm si eu de rup , iar seara Alessia se culca dupa ora 21 si opresc calculatorul pentru ca face un zgomot urat, si oricum tre sa tastez f incet sa nu se trezeasca. Nu am alte motive, nu din cauza burticii...

LAURA multi, multi pupici, cu intarziere, dar cu mult drag...si multa sanatate...
DIA vedem anul asta poze cu Oana tunsa?
RALUCA foarte frumoase pozele, si ce m/am distrat...ma uit la poze...uite sotzul, si iar sotzul, tot sotzul, ah, sotzul...dar unde Raluca?? ...dupa ce am admirat sot din fata, profil, spate, uite si Raluca. Te pup, va sta tare bine impreuna...
ASIZA stai, linisteste/te si apoi povesteste/ne si noua despre ce/i vorba, poate putem ajuta cu ceva, o vorba buna, un sfat, un pupic...
ACS sa/ti traiasca finuta!
KIKI admirat ochioasa mica...am zis ca a mea e ochioasa, dar a ta o intrece
BAMBO nici nu concepeam sa nu te vopsesti de 8 Martie...bravo tie...sa pui poze
D_BUNNY ei, stii tu, mica, mica, da ridica
Am plecat in curte la joaca. va tzuc p toate

6+ Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am gasit incaltari de primavara
dupa mall, unirea, lumea copiilor si inca vre cateva magazine no-name, am gasit in H, de la bebetom. sunt super incantata. au talpa moale, sunt piele peste tot (int/ext/talpa) si...si...ii vin bine! deja ma vedeam lasandu l in sosete in parc si nici nu-s urate deci, poftiti, dau de baut, ca asa fericire mai rar. uf, ce-as bea un pepsi




diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:


la Paradisul acvatic la Brasov. e super fain. sunt si 3 feluri de sauna si tot ce ai mai vayut prin poze, spatiu joaca copii si piscina mica cu apa de 35 de cm pt copiluti. piscine interior-exterior. in asta de comunica cu exteriorul era apa la 40 de grade ca sa rezisti la frigul de afara, senzatia era super in apa fierbinte afara la frig...
temp in interior e de 33 de grade, conditii foarte faine, merita mers pentru iubitorii de apa. din 17 aprilie, parca, deschid si bazinul mare de 2-4 m adancine, 8 culoare, 40 de metri cu trambuline de 3 dimensiuni...
eu sigur ma mai duc.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput