Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

gata doarme somnul de dimineatza...
michy eu m-am hotarat asupra scaunului bebeconfort iseos cu isofix(este si varianta fara isofix),acum fac "studii de piatza" sa vad pe unde e mai ieftin.in arad nu e nicaieri,am gasit 3 firme care-l trimit online,dar daca imi poate supne cineva din buc care sunt preturile pe acolo in magazine nu ma supar.in italia e cam la acelasi pret ca si aici si-mi trimite maica-mea banii nu are rost sa mai plateasca transportul de acolo aici.
ashera tu nu ai vazut prin timisoara pe undeva bebeconfort?sau poti sa-mi dai cateva magazine care au scaune de masini de vanzare?multumesc si scuze ca te stresez din nou cu intrebari...
luna??????

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

CA sa revin la o discutie mai veche, le ce SCAUN DE MASINA v-ati hotarat??????????? ca eu pe masura ce ma informez, sunt tot mai nehotarata!
si mai am o nelamurire: ii iau pt 0-18 kg sau pt 9-18 kg????????? e vreo diferenta?????????

*mihaela*




Neata,

Alina, mersi de cafea, mmmm, tare buna.

Michidutza, grupele "clasice" de scaune sunt 0-13 kg (asa-numita scoica, se une cu spatele la drum, o iei cu tine de obicei, nu ramane in masina), 9-18 kg si 15-36 kg (astea sunt fixate in masina, nu te plimbi cu ele ca sunt grele si sunt cu fata la drum). Sunt si scaune "smechere" care acopera 2 sau chiar 3 grupe, pretul fiind in general mai mare.
Cum tu nu ai luat scaun pana acum si daca mai poti astepta un pic, parerea mea este sa iei direct cel de 9-18 kg sau chiar 9-36kg daca gasesti la un pret uman.
Noi am folosit firma Maxi-Cosi si suntem multumiti, acum trebuie sa-i luam lui Victor cel de la 15kg in sus si probabil va fi tot de la Maxi-cosi. Dar si alte firme sunt bune, depinde si de ce culori gasesti, ce-ti place tie, etc.

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Alina, gasesti scaune auto bebeconfort pe "bebelusultau" sau "reclamamascata", iti trimit acasa (cei de la bebelusul tau sunt foarte draguti si amabili)

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by ioanaiub

Alina, gasesti scaune auto bebeconfort pe "bebelusultau" sau "reclamamascata", iti trimit acasa (cei de la bebelusul tau sunt foarte draguti si amabili)

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)





pentru moderator: imi cer scuze, nu am vrut sa fac reclama

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Mara a mancat ieri avocado, e drept ca l-am amestecat cu mar dar i-a placut, am citit ca este foarte satios, am gasit chiar si o reteta de guacamole, cred ca o sa incerc

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ioana merci,stiu de site,am mai gasit inca doua dar acum m-am uitat si au in ungaria la acelasi pretz,poate dau o fuga pana acolo.
eu i-am dat ieri elisei papaya,i-a placut

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

alina.a, antonella, multumesc de raspunsuri. pana la urma cred ca ma opresc la chicco. tot de la ei am si scaunu de masa asa ca imi mentin pozitia.
alina, cat costa bebeconfort? asa de comparatie!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:



intrebare scurta de la noi si apoi revin cu mesajul de multumiri

cum dumnezeului pasez morcov sau cartof la cantitatile alea infime de o lingurita? am incercat cu toate metodele! mixerul vertical nu merge ca e cantitate mica, blender nu merge, trecut prin strecuratoare nu merge...nu stiu cm sa fac. alma vad ca se ineaca si nu suporta textura legumei pe limba daca nu e fina fina fina. adica am incercat sa ii dau borcanas si nu a mai facut in halul ala. nu stiu cum sa fac legumele alea sa fie atat de fine! pana acum am incercat cu morcov si cartof dulce, dar nu le accepta din cauza texturii, nu a gustului. numai cerealele le haleste!

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ioana, noi ii asteptam pe parinti aproape ca sa ne ajute, dar daca si vin, asta ramane de vazut! si inainte sa raman gravida ziceau ca nici nu o sa simt ca am copil, ca o sa il creasca ei, si nu ii vad cu saptamanile! dar au grija sa imi spuna sa mai fac unul!

ashera, asa e si chifla mea! numai ca eu nu consider ca e un copil cuminte si activ! consider ca e o maimutica agitata care ar trebui sa invete sa se mai joace si singura! asta o zic pentru ca eu deja nu ii mai fac fata!

diane-dun, multumiri pentru incurajare! de mult timp tot astept eu dintisorii aia!

luna?

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan



intrebare scurta de la noi si apoi revin cu mesajul de multumiri

cum dumnezeului pasez morcov sau cartof la cantitatile alea infime de o lingurita? am incercat cu toate metodele! mixerul vertical nu merge ca e cantitate mica, blender nu merge, trecut prin strecuratoare nu merge...nu stiu cm sa fac. alma vad ca se ineaca si nu suporta textura legumei pe limba daca nu e fina fina fina. adica am incercat sa ii dau borcanas si nu a mai facut in halul ala. nu stiu cum sa fac legumele alea sa fie atat de fine! pana acum am incercat cu morcov si cartof dulce, dar nu le accepta din cauza texturii, nu a gustului. numai cerealele le haleste!

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita



eu fac mancare mai multa, pentru 2-3 zile, o pasez cu mixerul vertical (fiind cantitate mai mare merge) apoi o portionez si o pun la congelator ...

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput