Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Mara si-a descoperit degetele de la picioare si cand ii schimb pampersul cea mai mare placere este sa-si suga degetul mare de la picior .... si rade cu gura pana la urechi, o gurita fara nici un dinte ... inca ...

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta79 spune:

buna mamici si strumfi!
mutumesc diane_dun pt mesaj, esti f draguta!!
eu sunt o mamica norocoasa, dariuca mea doarme noaptea se mai trezeste noaptea(cateodata) si mai mananca san dupa care adoarme la loc pana dimineata la 7, mai manca si atunci san, si mai face o portie de somn pana la 9. asa ca nu am de ce sa ma plang.


mamica de Daria Maria 08.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

'na seara! am adormit pitiku si am trecut sa va salut.am si eu o intrebare : inafara de legume cu carnitza sau cu ou si fructe dimineata, ce pot sa*i mai dau lui bebe??????? el mananca morcov, cartof, albitura, dovlecel, spanac, mar, para......ma gandesc ca poate se plictiseste de acelasi meniu si o vrea si gura lui altceva.pupici si noapte buna cu putine treziri!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta79 spune:

noi avem ceva probleme cu mancarica nu prea mancam fructele, si nici nu prea bem apita sau ceai, nu stim sa bem din biberon. apita o luam cu lingurita, iar de cand avem canita ne jucam cu ea mai mult decat bem.




daria maria 08.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta79 spune:

si dariuca mea e fericita cand e dezbracata si isi duce piciorusul la gura .incearca sa-si scoata pampers-ul singura.
ne laudam si noi ca am primit un martisor de la un baietel si am iesit astazi afara f mandre.

daria maria 08.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

CA sa revin la o discutie mai veche, le ce SCAUN DE MASINA v-ati hotarat??????????? ca eu pe masura ce ma informez, sunt tot mai nehotarata!
si mai am o nelamurire: ii iau pt 0-18 kg sau pt 9-18 kg????????? e vreo diferenta?????????

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta79 spune:

mychidutza, ai incercat sa ii dai si iaurt. eu ii dau iaurt,si mai diversific iaurt cu cereale, iaurt cu banana, iaurt simplu. si mai nou i-am dat branzica ( facuta in casa) cu dovlecel si i-am pus si putina lamaie, i-a placut dariei.


daria naria 08.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata !!!
dau eu cafeaua astazi? nu stiu daca va place, eu beau fara cofeina, mai mult ca sa ma amagesc, pentru ca inca mai alaptez ... hai ca e calda, si dulce si cu lapte

Mihaela poti incerca si iaurt, cereale, eu i-am pus Marei in pireu si cartof dulce si brocoli, eu inca nu i-am dat banana, acum are scaun putin mai tare si am evitat banana, poti sa-i dai si branza de vaci, lui David ii dadeam branza de vaci cu banana si vara cu piersica si i-a placut ...

scaun de masina: noua ne-a ramas de la David un "vector" de la chicco, cred ca merge de la 0 la 13 kg, sau pana la 18 kg,nu mai stiu exact, e bun pentru ca are mai multe pozitii si cand adoarme il pot lasa pe spate ...

sa aveti o zi frumoasa, cu mult soare si fara vant, ca ieri ne-a cam "zburatacit" ...

Luna sunteti mai bine ?

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

asa sa va ajunga toata ziua....

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Multumim de cafea.Eu cu cofeina.Si daca s-ar putea 3....dar nu stiu daca-i place lui bebe.(imi place cafeaua nu as avea motive sa beau atit-adica Andrei e cuminte,3 treziri pe noapte dar eu m-am obisnuit asa).
Pe zi ce trece ma minunez mai mult de cit de scump e copilul meu.
Vorbeste toata ziua,maninca bine,ride mai mereu,si se tiriie in pat ca racul(doar e racusor).Ieri era sa coboare din pat daca nu eram pe faza.
Si-i place sa suga,si mie imi place sa-l simt asa aproape de mine cu minutzele tinindu-mi sinul.
Toate cred ca ne minunam asa cum ma minunez eu.

Mergi la inceput