Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ame, multumim de invidie, si v-o intoarcem pentru vorbit.
Nico, v-am admirat in poze!

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

O primavara minunata, plina de sanatate va doresc!
Lia, sper ca te simti mai bine, ce face Miruna? Multumesc mult pt ca te-ai gandit la mine si mi-ai trimis PM, din pacate nu l-am primit, cred ca e o problema generala cu ele. Nici mailul de yahoo nu-mi merge zilele astea, poate daca vrei si ai timp sa vorbim un pic pe messenger, id-ul meu este la fel cu nick-ul de DC.
Gabiarama, multa sanatate tie si copiilor, sper sa ne dai vesti bune curand!
oaana, sa va fie de bine vaccinul si Dani a plans de a rasunat toata clinica.
ghinetz, multumim pentru ghiocei si casa de piatra surorii tale, ma bucur ca ati petrecut.
kitty, multumim pentru ghiocei, foarte frumos martisorul!
nicoleta79, bine ai revenit! Felicitari pentru cele 15 kg date jos! Nu stiu ce sfat sa iti dau cu regimul, eu am slabit 4 kg in 2 saptamani, dar in urma unui soc, n-am mai putut sa mananc pur si simplu. Nu recomand nimanui, era sa pierd si laptele. Mesajele tale sunt inca moderate, daca nu luam de la inceput capitolul nu-l vedeam, mai scrie-ne repejor 4 mesaje sa te vedem in timp real.
Alinutzaa, felicitari pentru dintisor!
Lavi, sper ca a dormit mai bine Lorina noaptea asta si te-ai mai odihnit si tu.
Ioana, felicitari Smarandei pentru primii pasi! Cand am citit m-am dus repede sa vad cand e nascuta, ma asteptam sa fie prin iunie, cand colo, e cu cateva zile mai mare decat lenesa mea...
Ashera, bafta multa sa iasa repede dintisorii buclucasi, te inteleg perfect.
anamiha, imi pare rau ca sunteti bolnaviori, insanatosire grabnica va doresc!
Anya, ne gasise Vivela daca nu ma insel un program cu exercitii pentru muschii abdominali, mie mi s-a parut foarte util, daca ai 8 minute pentru asta, uite www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc&feature=related" target="_blank">aici.
nikole, felicitari pentru si pentru succesele cu somnul si diversificarea! O sa se linisteasca Albastrel acum ca i-au iesit dintisorii.
burtik, nici eu nu stiu ce sa zic cu carutul, poate daca postezi si la mamici de martie-aprilie ar vrea cineva.
fianna, felicitari pentru primele lingurite de papica! Ce i-ai dat lui Matei?
Samuray-lady, ti-am admirat baietii, sunt frumosi foc! Am ramas cu gura cascata la ce minunatii ii pregatesti lui Kenta pentru gradinita, esti tare rabdatoare si indemanatica! Tin pumnii sa-i iasa repede dintisorul lui Keita, sa va odihniti bine noaptea.
cafera, felicitari pentru noul dintisor!
Petra, au ramas putine mamici care dorm bine toata noaptea, ca e perioada de iesit dintisori (incerc sa te incurajez ). Asa ca suntem alaturi de tine, iti doresc multa putere sa faci fata micutei tale energice! Multa sanatate iti doresc, daca nu ti-a venit inca CM poti sa te duci linistita oricand pentru papanicolau.
Dana, ma bucur ca papa iar Daria, sanatate multa ii doresc! Felicitari pentru "da"!
Anto, imi pare tare bine ca sunteti toti sanatosi, asa sa fie si de acum inainte!
alina.a, ce mai face bulina Elisa?
panda, Dani nu si-a descoperit nasul, e prea ocupata sa-si suga degetul, deh, o dor gingiile...
Nico, am admirat-o pe Andra, are niste ochisori asa mari si frumosi! Ce bucuros e Alex printre porumbei!
Ame, imi pare rau ca esti obosita, ii ies dintisorii micutei Jasmine de se trezeste des? Intreb ca si Dani s-a trezit des in ultimele nopti, dar la noi e clar de la dinti, i s-a invinetit un pic gingia in dreptul unui incisiv central de jos si il simt la deget. Aseara plangea rau si i-am dat un pic de Panadol (pentru prima data, eu sunt impotriva medicamentelor in general, dar n-am rezistat sa o las sa planga asa) si a dormit relativ bine pe urma, cu doua treziri la 4 si la 6.
Stie cineva unde se pot face teste de alergie pentru copii asa mici si care e procedura? As vrea sa o duc pe Dani, ca ea are fond atopic si ma streseaza rau diversificarea asta... Scuze ca m-am intins atat. Am editat ca sa mai scot din spatii.

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

diane_dun te felicit pentru mesajul frumos, ai bagat pe toata lumea in seama si esti f draguta.

Nici un semn ca ar iesi dintii de sus din pacate... nici cand i-au iesit ceilalti nu facea asa...

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

eu nu mai am timp nici sa mor...
am vazut ceva poze cu frumoasa de andra ai lui nico
am citit ca anto a baut azi 2 cafele sa-i fie de bine
am citit de smaranda ce fata descurcareata e vrea sa renunte la ajutorul parintilor si a plecat singurica pe jos,felicitari!
si uite ca de resul am uitat...
samurico bine ai revenit am ragusit cat am strigat dupa tine...i-am admirat pe baieti doi frumosi
elisa e bine nu face nimic din ce va laudati voi mai sus ea intinde manutele si asteapta sa fie purtata in brate ce e sigur e sigur... ii plac in schimb propriile organe sexuale le face revizia zilnic,sa nu cumva sa i le fure cineva...
mai revin...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

quote:
Originally posted by Amethyst

diane_dun te felicit pentru mesajul frumos, ai bagat pe toata lumea in seama si esti f draguta.

Nici un semn ca ar iesi dintii de sus din pacate... nici cand i-au iesit ceilalti nu facea asa...

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”




Ame , apreciez mult cuvintele tale! Sper ca in curand sa doarma Jasmi bine, daca se poate toata noaptea... hehe, ce bine ar fi! Intr-o buna zi asa o sa fie, o sa vezi, sper doar sa vina repede ziua aia (adica noptile alea ).

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

In legatura cu descoperirile pticilor nostri: Tudor si-a descoperit urechile si putza. Deci, daca nu e cu degetele bagate in urechi atunci se tzine de putza ca de un maner. Cand e ora de baitza obligatoriu tzine putzulica in pumn...Doamne feri sa nu o fure cineva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Panda ma bucur ca nu v-am speriat acostadu-va asa! Ilinca e o scumpa si imi pare rau ca nu am vazut si eu figura cu dejtu-n nas dar m-am amuzat imagindandu-mi-o.

Oaana nu-i bai. daca imi zici de ce mai are nevoie mamica respectiv poate pot si eu sa particip. Am un scaun din ala in care se pune copilul, i se zice rocker chair dar nu se prea blangane dar e in stare buna.

Diane_dun, multumim! I-am dat Hipp de baby carrot cu potato. Azi a mancat jumate de borcanel.

Ioana primi pasi deja? Matei de abia sta singur in fundulet. Mii de felicitari!

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

quote:
Originally posted by alina.a


elisa e bine nu face nimic din ce va laudati voi mai sus ea intinde manutele si asteapta sa fie purtata in brate ce e sigur e sigur... ii plac in schimb propriile organe sexuale le face revizia zilnic,sa nu cumva sa i le fure cineva...
mai revin...






si andrei e la fel de fascinat de Putzy a lui. la baie se trage de ea si e super incantat.

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Ce ma distrati cu povestiti voi ca se trag bebeii de putzulica sau cum isi baga degetele in nas. Cred ca sunt tare haiosi cand fac asta. Ca sa nu mai zic de Anya mica cu ale ei replici.

Am mai citit si eu ceva de prin urma, nu prea mult ca am fost pe afara sa - si poarte Daria martisorul primit de la un baietel. E tare sic cu marticul ei. O sa va pun si poze maine dupa ce incarc aparatul.

Vreau sa felicit si eu bebeii precoci: Smaranda lui Ioana si Matei a lui Simo.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

diane_dun, pentru mesajul tau maraton, ai clasa, domne!
fianna, te felicit pentru progresul lui Matei, vezi ca ne-o ia inainte tuturor diversificatilor curand-curand .


Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput