Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

O primavara, o vara, o toamna si o iarna cum va doriti! Cu putina intarziere vin urarile noastre, am trimis si o felicitare pe mailul comun!

Noi azi am avut aventuri mari si kklicioase. Nu credeam ca e posibil dar a trebuit sa-l spal si pe cap. Mai trebuie sa curat covorul acum.

In continuare cu 2 dinti, 8,200 kg si nediversificati! Sa nu mint, azi i-am dat 2 lingurite de borcanas, ar fi vrut el mai multe dar eu i-am dat doar de curiozitate, sa vad cum le primeste.

burtika, nu stiu pe nimeni. Poate cineva de la tara?

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Buna dimineata.Mai e cineva pe aici?
Sa vorbesc cu cineva daca tot m-a trezit matinalul meu fecior...nu stiu daca reusesc sa-l pacalesc sa adoarma ca e fresh...


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Si de la noi o primavara frumoasa.

NIKOLE si noi avem exact aceeashi canitza portokalie si Keita tot partile din plastik le roade.

Noi ne-am trezit de vro 4 ori aseara ca ne iese inca un dinte.
ici cu gelul de dintisori nu a mers prea bine,se tot trezea si plangea.Acum vad ca doarme la pranz,cred ca e obosit si el saracutzul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna! Azi e baba mea, baba frumoasa ca mine, mi-am adus ghiocei ca sa-mi mutmure ei ...Maiiiiiiii, e superb! Ma rog sa fie asa pana diseara. Sanatate multa.

Mai avem un dintisor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna dimineata si de la noi.

Daca nu a dat nimeni cafeaua in dimineata asta, serviti-va dragi mamici de aici cu cafeluta , care dupa cum doreste: mai tare, mai slaba, mai dulce, mai amara. Avem pentru toate gusturile.

Noi ca de obicei o noapte linistita. Va citesc spunand ca bebe se trezeste des noaptea, ca plange noaptea, ca nu doarme singur, etc. Eu nu stiu ce inseamna toate astea. Tudor al meu doarme in patutul lui, singur in camera, nu se trezeste deloc noaptea, doarme pana dimineata pe la 7-8. Si ziua este la fel: adoarme singur cand ii este somn, rar cand trebuie sa il iau in brate ca sa adoarma.



Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Buna dimineata si de la mine!

Am sa prezint o veselie moderata ca sa nu "indispun" pe nimeni...hi-hi-hi. Noi am dormit bine, suntem in foma, sa vedem cum papam azi ca ieri nu-s de ce da' mi-a cam refuzat mancarea. Stiu eu ca-i dau inca 2 dinti, dar sper sa manance azi mai bine ca nu sunt obisnuita cu mofturile.
Si, ca sa-l laud si public, ieri ne-am intalnit in Cora cu un Matei superfrumos, cu tot cu Fianna din dotare...si ne-am indragostit . De, e normal cu un asa baiat mare si cu ochi albastri.
fetele si strumfeii si va doresc o zi...potrivit de superba .

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Mi-am adus aminte ca spuneati la un moment dat ca nu gasiti razatoare de sticla pentru strumfei. Eu ma duc maine la Focsani, la mama, si cica acolo se gasesc. Deci daca vreti....cu mare drag va aduc. Nu stiu cat costa ca nu am intrebat-o dar ma gandesc ca nu au cum sa coste o palarie de bani.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by Alinutzaa

Mi-am adus aminte ca spuneati la un moment dat ca nu gasiti razatoare de sticla pentru strumfei. Eu ma duc maine la Focsani, la mama, si cica acolo se gasesc. Deci daca vreti....cu mare drag va aduc. Nu stiu cat costa ca nu am intrebat-o dar ma gandesc ca nu au cum sa coste o palarie de bani.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor



Apropo de razatoare de sticla, pt fetele care stau in Dr Taberei, se gasesc in piata Moghioros cu 6ron/buc. N-am stiut ca se cauta...

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ioana, si eu am avut de luat decizia asta de cateva ori in decursul anilor, si pana la urma nu am plecat nicaieri. dar acum sunt hotarata, desi recunosc ca nu era cel mai bune moment, ca ar fi trebuit sa mai fac un copil mai intai, dar...asta e. apartament nu vreau in alta parte, doar unde stam si acum. ca sa il pastram si pe asta si sa avem doua aproape (in cazul in care se ofera o pereche de parinti sa ne ajute). socrii mei stau in piata alba iulia si stiu ce apartamente mari sunt pe acolo.

succes la hotarari de luat! cand mai vii la medicover?

stiu ca se face la cateva zile dupe CM, vreo 4-5 cred, dar cum mie nu mi-a venit, il fac pe NV. sa vedem cand ma trimit astia in franta, ca in 3 saptamani am timp sa fac de cateva ori tratamentul ala si sa pot repeta Pap-ul ala nemernic!



Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

quote:
Originally posted by Alinutzaa

Noi ca de obicei o noapte linistita. Va citesc spunand ca bebe se trezeste des noaptea, ca plange noaptea, ca nu doarme singur, etc. Eu nu stiu ce inseamna toate astea. Tudor al meu doarme in patutul lui, singur in camera, nu se trezeste deloc noaptea, doarme pana dimineata pe la 7-8. Si ziua este la fel: adoarme singur cand ii este somn, rar cand trebuie sa il iau in brate ca sa adoarma.



Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor





pai sa nu innebunesc???? eu nu am scazut inca sub 20 de treziri pe noapte. nu a adormit in viata ei singura. nici zi nici noapte. sa va mai zic in ce hal sunt? sa va mai zic ca alma nu are o clipa in care sa stea si ea cuminte? ca este intr-o permanenta miscare, pedalare, agitatie, scoate si untul din mine. ma chinuie ca pe Hristos zau asa! eu deja ma gandesc ca nu e normal. cand vad alti copii mai linistiti ma gandesc ca chifla mea o avea ceva de e in halul asta de agitata. daca nu ar fi fost si tac'su la fel cand era mic zau ca intram in panica!

esti o norocoasa alinutzaa. tot inainte asa. e bine sa stiu ca se poate

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput