Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza! uf ce vant e afara ca se aude cum vajaie in aeru conditionat! azi pas, plimbare cu bebe ca ne ia pe sus vaju! de dormit am dormit bine,cu doo treziri azinoapte iar azi dimineata ne-a dat trezirea la 7. acu doarme. de dinti nici urma, dar stitzi cum se zice: cei din urma vor fi cei dintai. noua o sa ne iasa toti odata.hehe.
lia iar te chinuie migrenele alea?????? n-ai neste bitter in casa sa-ti pui o compresa? sau neste felii de cartof crud pe frunte sau unde te doare, legate cu un batic. sau un pahar de whisky???????te anesteziezi si dormi.
eu sunt super obosita si sleita de puteri. CM-ul asta ma stors de toata vlaga luna asta. eu nu inteleg de ce mi-a venit asa repede ca doar bebe suge tzatza de zor! ieri am avut zi administrativa, am batut covoarele, le-am curatat, am facut curatenie in casa....bla bla, iar azi abia ma misc. doar ce-si face omu cu mana lui.....lucru manual se cheama, nu? dar azi ma rasfatz, i-l pasez pe andrei lu tat'su, piata o face soacramea si eu o sa-mi fac o baie de aburi cu ceai de musetzel, ca sincer n-am mai avut timp de mine deloc. abia am timp sa-mi tai unghiile....va pup si sa aveti o zi buna

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am uitat sa intreb: ce martzishoare ati primit?????????inafata de dintzishori....

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Mihaela,eu am primit un buchet mare de trandafiri roz,si nu mai spun ce ca e secret ssssssstt....un dinte de la cel mic si Iosua mi-a luat un buchetel de ghiocei dar i-a daruit farmacistei....
Mihaela,nu-i asa ca nici sa-ti tai unghiile nu ai timp?Acu mi-ai adus aminte si ma uitai la ele,si iar vad ca-s mari,tre sa tai si eu,dar sa vina tati acasa...Aaron e mofturos de la dinti si nu sta niciunde...
Noi suntm matinali ca de obicei la ora 6 fix in fiecare dimineata...


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata!
Eu vreau o cafea maare daca se poate, si pt diminetile anterioare.

Lia uite un numai pt tine. Poate vantisorul asta de afara sufla sa sperie si migrena aia uracioasa

Am editat ca sa scot carnatii aia din campul vizual al forumistelor, ca tare urat se mai lateau

Noi cred ca avem o strufita mai deosebita (fata de asteptarile noastre). De vreo 2 sapt si mai bine, Lori se trezeste in repetate randuri noaptea plangand. Ajunge sa o iau in brate si se potoleste, altfel, isi ia avant la plans. Se poate trezi si de 8-9 ori in decurs de 2 ore si somnul meu e aranjat. Dupa o serie de framantari de astea poate dormi si ea vreo 2-3 ore legate. Nu pricep ce are si gata. Aseara mi s-a parut mie, dupa ce am adormit-o pe la 10 cu chiu cu vai, ca miroase a pampers plin de placintele. Ce sa fac, ce sa fac? O schimb, asta e. Se trezeste fata mea, dar se trezeste de-a binelea si chef de somn, ioc. Rade la tat'su, rade la mine, ajunge sa zambesc la ea ca rade in hohote. Noi, mai rezervati, ca deh, sa inteleaga fata ca nu e de joaca, e de somn. Ea nimic, rade mai dihai. Nu am mai rezistat nici io, nici tat'su si am tras o harjoana tustrei. O culc din nou si... surpriza: fata mea doarme pana la 5 fara sa se trezeasca plangand. Sa inteleg ca ea vrea mai intai harjonita si dupa aia culcata? Pai noi urmam regulile alea cu atmosfera linistita inainte de culcare etc. Dar ea vad ca vrea altceva. Incercam si in seara asta o harjoana pe cinste inainte de culcare, poate fata mea vrea iubita mai mult ca sa-si faca un somnic bun si eu, mama denaturata, nu-i ofer dragostea de care are nevoie.
Oricum, una peste alta, m-a capiat cu trezirile astea ale ei. Azi nu pot sa spun ca sunt fresh, ca am de recuperat somnic bun.

Pupici si o duminica placuta!

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

panda, frumos zimbet. Si eu am folosit multi ani expresia cu lasati.
Petra, felicitari si succes la negociere!!! Si eu am luat interviurile, acum tre sa ma hotarasc: chiar semnez si ma duc sa muncesc sau ramin sa frec menta la serviciul actual (eu nici macar nu am aplicat la ei, m-au cules de pe un site). Sanatate fetitei prietenei tale si succes cu apartamentul! Vino in Vitan, stii ce apartamente mari sint? Si tie sanatate, sa-ti treaca repede. Te rog frumos, zi-mi in ce zile ale CM se face papanicolau; eu nu l-am facut niciodata, si vreau sa merg luna asta.
Timi, mi-a placut gluma.
Oana, casa de piatra surorii tale.
Lia sa treaca.
Lavi, nasol cu trezirile; eu am una pe noapte, pe la ora 4-5 pentru biberon, si tot ma doare capul dimineata. Pai daca ati gasit 'secretul' somnului neintors, treceti la atac seara si obositi copilul; sau, cum zice o mamica de la piticodrom, frageziti copilul inainte de culcare.

O laud din nou pe Smaranda, ca a inceput sa mearga timid tinindu-se de canapea. Cu mincatul stam bine, a adus sotul din Germania borcanase diverse si ii plac, parca maninca mai multe legume.

Cu greutatea stau foarte bine, am dat un kg in 4 zile - a fost sotul in delegatie si am fost singura cu copiii; la mine oboseala este primul inamic al grasimii.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna dimineatza si de la noi

In Timisoara vreme urata si ploaie si vant... nu seamana deloc cu inceputul de primavara

La noi treziri fara numar si de mai multe ori pe ora... Dar parca asta noapte a adormit mai repede la loc, fara sa fie plimbat ore intregi in brate sau adormit cu aspiratoru.
Tot fara dinti si tot ne chinuim cu ei . Ieri am avut impresia ca i-a iesit un coltisor, dar inca nu a strapuns gingia . Sunt la suprafata, ii vad, ii simt la mana, dar de aprox 2 saptamani suntem in acelasi stadiu.



Mami de bebe
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u/Chris5Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamiha spune:

O primavara frumoasa si de la noi...multi pupici la strumfi.
Noi toti trei am facut viroza si 3 zile a fost cumplit.Prima data s-a imbolnavit sotul, apoi Eva si acum eu.Eva trei zile a facut febra si diaree si a trebuit sa o tin la regim ca sa nu faca dizenterie si abia de azi are voie laptic si supita iar eu aseara patru ore am avut febra 39 cu 8 si foarte greu a scazut.Nici nu am simtit ca a fost 1 Martie dar o sa fie bine.
Va pup si va doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

o primavara frumoasa si de la noi!

oana, imi pare rau ca nu ne-am vazut cat ai stat in bucuresti. dar ma bucur ca sunteti sanatosi si ca v-ati distrat frumos.

ioana, felicitari pentru primii pasi ai smarandei! noi mai avem mult pana la asemenea progrese...

apropo de stat cu copiii si slabit...eu stau aproape tot timpul cu ele si nu cred ca dau ceva jos...acum de cand nu mai functioneaza cantarul, chiar ca nu-mi dau seama. insa nu grasimea ma deranjeaza, ca n-ar fi multa, dar muschii sunt hipotoni, mai ales pe abdomen...cred ca trebuie sa ma apuc de sport...dar mi-e o lene ...de zile mari!

si arina se mai trezeste noaptea, de 2 ori...pe la 2 si apoi la 6. macar e cuminte...mananca si adoarme la loc.

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Din tara soarelui rasare, va salutam si noi, si va dorim o primavara insorita, vesela, cu multa caldura in suflet si in casa.

Noi suntem bine,am inceput sa inteleg rostul diversificarii, ba chiar deschidem larg gurita, si cateodata apucam lingurita si o ducem singurel la guritza, dormim singurei, papam biberon seara,ne mai trezim noaptea din cand in cand, dar adormim la loc mangaiat pe spate...a...si ne-au iesit doi sdintisori deodata!
Deci se explica trezirile nocturne in hohot de plans

Dincolo de toate astea, ma uitam mai nainte cu jale pe prima pagina la kg voastre...cum voi vreti sa le pierdeti si eu vreau sa le culeg.

am de recuperat vreo 2 capitole, merg la citit, va pupam cu drag


Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

buna fetelor,
am un carut pe care l-am folosit pt iris pana acum. pt ca am trecut la cel sport al trebui sa scap urgent de celalalt. nu este de cine stie ce firma dar este un carut bun pe care nu vreau sa-l duca sotul la ghena asa cum ma ameninta. daca stiti pe cineva care are nevoie, plizzzz, anuntati-ma repede.

lacramioara (burtika) mamica de Iris Maria (28.07.07)


http://community.webshots.com/user/lacramioaraD

Mergi la inceput