Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

quote:
Originally posted by panda77

Buna dimineata si de la mine!

Am sa prezint o veselie moderata ca sa nu "indispun" pe nimeni...hi-hi-hi. Noi am dormit bine, suntem in foma, sa vedem cum papam azi ca ieri nu-s de ce da' mi-a cam refuzat mancarea. Stiu eu ca-i dau inca 2 dinti, dar sper sa manance azi mai bine ca nu sunt obisnuita cu mofturile.
Si, ca sa-l laud si public, ieri ne-am intalnit in Cora cu un Matei superfrumos, cu tot cu Fianna din dotare...si ne-am indragostit . De, e normal cu un asa baiat mare si cu ochi albastri.
fetele si strumfeii si va doresc o zi...potrivit de superba .

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007



asta imi aduce aminte ce dor imi e de matei cel frumos! sa nu mi-l furati, fetelor! fianna poate zilele astea reusim sa ne vedem, ca sa mai improspatez relatia alma-matei

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Hai sa ne intelegem. Vorbeam doar de somnul lui Tudor, ca in rest parca a mancat ardei iute copilu' asta. Pedaleaza tot timpul si in orice pozitie. Inclusiv cand e in scaunul de masa si mananca. Tooooooot timpul. Se agita, se intoarce pe toate partile, se taraste prin pat, da ture de pat, plange ca vrea sa ne jucam, maraie ca vrea in brate. Dar cu somnul si cu mancarea m-ar bate Dumnezeu sa zic ca imi creeaza probleme.


Editez ca vrea piciul sa va salute z xu ie xzd q cxcfcxffc


Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_m spune:

buna dimineata

cu putina intarziere va trimitem si noi un martisor virtual, care sa va aduca primavara in suflet...si ce mai vreti voi

si bineinteles multe

cris_m

mami de Ioana(16.08.2007) si Andrei(30.10.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Heloouuuuu si de la noi.
Revenim cu fortze prospete.
Dupa sfaturile pediatrei si bineinteles ale balsamului nostru - Anya insotitze de schimbare de aer de tara - zona de deal, Daria a ajuns sa pape din nou aproape juma de borcanel. Sper inca la mai mult dar cu rabdare.
Atata doar ca, de la stat pe jos prin casa mare la tara, ne-am pricopsit si noi cu niste stranuturi mai dese si ceva mucisori aposi. Vreau sa-i dau si eu ceva oscilo.


Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Nu prea are legatura cu forumul insa tot de la un 'popil' vine (asa zice nepotu-miu).
V-am mai povestit eu de el ca a pus-o pe maica-sa sa sune la barza sa-i zica sa-i aduca o surioara. Zilele astea m-a zapacit ca de unde am luat eu numarul barzei ca a sunat si Lori (mama-sa) si nimic. Eu ii zic de pe internet. El: bine atunci cand vin la tine sa ma uit sa-i zic si lui. Da, cum a bagat barza popilul in burta???. Aici m-a blocat. I-am zis ca face magie ca mos Craciun.
Voi cum le explicati copiilor mai mari venirea pe lume a bebelusilor?.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata! Si azi tot ca o floricica ma simt - Petra, sa ne traiasca fetele! Macar stiu ca pe maimutzele astea doua (a mea si a ta) n-o sa le frece nimeni cum vrea. Pe mine una m-a "fragezit" (Ioana, foarte tare mamica aceea de la piticodrom) azi-noapte cum nu se poate mai fain!

diane_dun, am trimis PM aseara. Primit? Se pare ca eu am o problema cu mesageria privata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Tot scriu aici si am uitat lucru foarte important: DAria a zis : da , foarte clar. E prima ei consoana si sunt tare mandra. Mi se pare ca-mi zice o poveste asa ascult da-ul asta.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Alina, multumesc.
Petra, multumesc de raspunsuri. Foarte fain ca asteptati parinti aproape sa va ajute. Te asteptam cu vesti bune de la negociere!
Dana, felicitari pentru prima consoana.

Smaranda tot numai cu vocale, nici o consoana nu se vede la orizont.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimineata martisoarelor,

Raportam primul weekend fara boli din ultimele saptamani .

Eu am primit flori si bomboane de 1 martie ca martisoare nu se exista pe aici. Sotul l-a pus pe Victor sa-mi dea florile, a fost un scump.
In plus m-am gandit ca anul trecut am primit cadou un cerclaj de 1 martie , deci anul acesta a fost infinit mai bine.

In rest nimic special, am baut doua cafele deja si tot m-as duce sa ma culc.
Din fericire Sonia doarme bine noaptea, adoarme mancand din biberon in jur de 9pm si doarme pana la 7-8 dimineata, Doamne ajuta sa o tina tot asa. Mai des se trezeste fra-su noaptea decat ea.

Vad ca e invazie de dintisori, felicitari, noi avem numai bale, nici urma de dinti.

Va pup si va urez o saptamana excelenta,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Nu prea are legatura cu forumul insa tot de la un 'popil' vine (asa zice nepotu-miu).
V-am mai povestit eu de el ca a pus-o pe maica-sa sa sune la barza sa-i zica sa-i aduca o surioara. Zilele astea m-a zapacit ca de unde am luat eu numarul barzei ca a sunat si Lori (mama-sa) si nimic. Eu ii zic de pe internet. El: bine atunci cand vin la tine sa ma uit sa-i zic si lui. Da, cum a bagat barza popilul in burta???. Aici m-a blocat. I-am zis ca face magie ca mos Craciun.
Voi cum le explicati copiilor mai mari venirea pe lume a bebelusilor?.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea





Chiar, Dana, de unde ai luat tu numarul berzei, ca eu am de gand sa sun data viitoare sa mai cer o fetita, da' pletoasa ca a ta!

Discutia asta - cu "de unde vin copiii" - am avut-o in varianta soft cu fina mea de 3 ani. Si-a fost tare usor - pai mami si tati se iubesc muuult de tot, si fiindca se iubesc asa mult s-au gandit sa-si aduca un bebe acasa, sa aiba cu cine sa se joace. L-au rugat frumos pe Doamne-Doamne si el a pus in burtica un copilas mic de tot, pe care mami il creste si dupa aceea il aduce acasa. Noroc ca fina-mea n-a intrebat chestii mai tehnice, ca imediat i-o pasam maica-sii.

Mergi la inceput