Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Hola si de la noi!
Nici eu nu am mai intrat de mult, am fost super ocupata, am reusita sa gasesc un stagiu pentru la vara, adica pentru vreo 4 luni, o sa incep pe 27 martie..Partea nasoal e ca o sa lucrez de la 9.30 pana la 18.30 cu 2 ore de pauza de masa! Adica o sa o mai vad pe Emily o ora dimineata o ora seara!!!! Ufff nu stiu cum o sa fac, deja imi vine sa plang.... Oricum pana atunci am o groaza de invatat ca am ultimele examene!!
In rest Emily e ok, nu i_a iesit nicu un dinte, parca am simtit ceva umflat pe gingia de sus dar nu stiu.. Face si ea abdomene, isi ridica capusorul pana la 45°, se ridica in picioare daca o tin de manute, rade in hohote si scoate tot felul de omanotopee pe care nu pot sa le reproduc! Cred ca o sa vorbeasca mai greu avand in vedere ca eu ii vorbesc in romana, taica_su in spaniola si bona in franceza!!
Va felicit strumfii pentru progrese! Imi creste inima cand vad atatia copilasi evoluand si cand stiu de ei decand erau in burtici!

Imi pare rau ca nu am raportat saptamana trecuta, de nervi...aveam tot 72.4 si tinusem cura toata saptamana degeaba!! Acum mi_am schimbat regimul si am.....71.6!!!Uraaa! si eu am tot -5kg decand am inceput!!! Felicitari la toata lumea pentru pierderi!!!

In legatura cu fetele care vor ca bebelusii sa doarma singuri eu cred ca trebuie sa urmeze programul lui Nikole, Ioanaiub si al Lunei, adica atmosfera linistita seara, bebe pupacit, pus in patuta (cu sau fara jucarie preferata, nici noi nu avem)... binenteles ca o sa planga..intors in camera repupacit si consolat bebelusul si iar lasta singurel.... si tot asa pana adoarme...am inteles ca dureaza cam 2 saptamani, ca pentru orice chestie noua care vrem sa o facem cu ei: dezobisnuit de suzeta, mancat cu lingurita...etc!


MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Uau, Carla, ce vorbareata e Saby a ta. Si deja bilingva...Bravo ei, fata desteapta . Si David "vorbeste" de la 3 luni cu ghe, da, coi, goi, ng... acum e setat pe ta-ta, da-da-da, aide (o fi haide?), e-te, th englezesc si cam atat. Insa asculta cu mare atentie tot ce-i spun, asa ca sper sa isi de-a drumul la limba si sa inceapa sa repete ce ii zic.



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

quote:
Originally posted by CarlaV


La "vorbit" e mai avansata decat la mers, adica de la 3 luni zice da, ghe... acum zice papa cand ii e foame, caca daca ii schimb pampersul, baba, mama, tata, babaie la bunica-sa , cai, ghiau, aicea, colo, cucu, oac, bau, th englezesc, rrrrrrra, face cu manuta de pa pa, daca zicem noi "bale" scoate limba si ne scuipa . Ca idee imita orice aude de la noi, in orice limba, "a ua cucu" inseamna la ea "I want cookies", canta dupa noi cand ii cantam, e o incantare in fiecare zi.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"




Waw... felicitari ptr Sabinuta vorbareatza




Mami de bebe
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u/Chris5Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

deci pe mine nu ma lasa inima sa il aud in halul asta plangand am incercat sa il epuizez de tot si a adormit singur pana acum de 3 ori cu o jucarie in mana( jucarie in sensul ca o vede el nu ca era o jucarie)sper sa reushesc sa il tot adorm asa si pe fundal cu muzica de la rata lui cantatoare si ... poate cu timpul knd voi trage de rata sa cante el va adormi :D VISEZ NU??

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

quote:
Originally posted by mamii

deci pe mine nu ma lasa inima sa il aud in halul asta plangand am incercat sa il epuizez de tot si a adormit singur pana acum de 3 ori cu o jucarie in mana( jucarie in sensul ca o vede el nu ca era o jucarie)sper sa reushesc sa il tot adorm asa si pe fundal cu muzica de la rata lui cantatoare si ... poate cu timpul knd voi trage de rata sa cante el va adormi :D VISEZ NU??

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07




cred ca da... desi la asta visez si eu de cand am nascut-o

Mami Cristina si Daria Ioana
www.flickr.com/photos/kitty_nic" target="_blank">
Poze Daria
Viitorul suna si mai bine: bebe a venit!
www.slide.com/r/bFwrvwNRwj93k1sGo5r3lT7pG4YiWgCG?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank"> Povestea noastra
Nimic nu este intamplator.
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajut-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

cristina mamica de denis vigantolul se poate administra odata cu fierul,calciul si fierul au treaba unul cu altul.fierul e indicat sa-l administrezi inaintea meselor de legume.

ashera din pacate la brendon szeged nu sunt cu mult mai ieftine lucrurile decat la noi,renteaza cele ce le au la oferta,dar avantajul e ca gasesti absolut tot pentru copii de toate varstele,as muri acolo plimbandu-ma.uite site-ul cu preturile lor

http://www.brendon.hu/ProductSearch/default.aspx?mainmenu=kismamaknak nici io nu stiu maghiara dar daca dai clic pe fiecare casuta din stg iti deschide pe rand toate subcategoriile de articole,haine,paturi.etc
mai vroiam sa zic ceva dar ma duc ca eli face galagie...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:


si tuturor

Noi suntem obositi (eu una praf ) de doua zile am dormit cred cumulat vreo 9 ore . Noi avem doi dintisori jos dar acum cred ca urmeaza inca 4 (doi sus si inca doi jos ) dupa cum arata gingia si dupa "freaca" el gingia cu jucarelele (cele de gingii ). Motiv pentru care Laurentiu e marait , nu are chef de nimic in mare parte , doarme agitat etc....
Problema constipatiei o avem si noi , am incercat sa o rezolvam un pic (in sensul ca face singur de la ceai de musetel ) , dar dragul de el se chinuie de mi se rupe sufletul , iar apoi e tare si mare de nici nu stiu pe unde iese pe gaurica aceea mica . Asa ca de aveti sugestii astept. Azi am inceput cu sucul de portocale , de maine am sa introduc si perele sa vedem ce se mai rezolva .
Pe de alta parte sunt , scumpul meu Laurentiu , ieri s-a intors catre mine zambind si a zis ma-ma , ca e o simpla coincidenta sau nu eu sunt happyyy .

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Pentru constipatie mie pediatrul mi_a spus ca ultimul bineron sa il dfac cu Hepar (e o marca de apa plata care contine mai mult magneziu decat cele obisnuite si anume 119 mg/l fata de cam 26mg) La noi functioneaza destul de bine. Ma gandesc ca puteti sa le faceti cerealele cu o astfel de apa, sau sa le dati sa bea in timpul zilei (asta daca le dati san si nu biberoane).

MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare! Sint cam prinsa cu treburi, abia astept sa citesc ce s-a mai intimplat (sper sa reusesc mai tirziu).

O sa updatez lista mai incolo. Raportez un 68.3 de care sint mindra; astept samptamina viitoare sa vad un 67.x, oricare ar fi x.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Am intrat si eu sa raportez 58.0kg.Deci 6 kg pierdute.Multumesc mult fetelor ,fara voi nu reuseam.

Noi nu avem mare lucru de zis.Andrei e putin mucos dar nu-i dau tratament.Doar nu il alaptez degeaba,lasam organismul sa lupte putin.


Mergi la inceput