***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

MicaM,pentru Cezar Andrei
Kay pentru Sonia


Pepsi am vazut pozele voaste! Moama cata zapada!!! Imi place poza in care isi arata David dintisorii.

Haideti sa va mai dau si eu o idee de papa pentru capsunele mai mari. I-a facut mama mea azi Anei supita de rosii si Anei i-a placut. A pus la fiert in cubulete mici: telina, pastarnac, ceapa (intreaga si pe urma a aruncat-o) morcov si un sfert de cartof cu putina apa. Le-a fiert cam o ora. A curatat de seminte si cotoare 2 sau 3 rosii din conserva si le-a pus si pe ele la fiert inca jumatate de ora alturi de celelalte legume. La sfarsit a pus patrunjel verde. Anei i-a placut. In loc de cartof mai puteti pune si orez.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR DE AZI SI NU IN ULTIMUL RAND PENTRU OANA SI SONIUTA NOASTRA SA DEA DUMNEZEU SA FIE TOTUL BINE!!!!!!!

MicaM, pentru Cezar Andrei

Kay , pentru Sonia

Noi am fost in parc azi ca nu mi s-a parut asa de frig si nici vant.STEFAN a fost tare multumit ca ieri nu am iesit mai deloc.

Fetele vroiam sa va intreb mie dr mi-a zis sa-i dau calciu pentru dintisori ca nu vine niciunul si cica sa-i dau 10 ml pe zi 5 ml dimineata si 5 ml seara.Daca ii dau la pranz pe tori 10 ml are ceva?STEFAN urla de foiecaredata cand tre sa il dau

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Am uitat sa scriu ca eu am dat legumele pe razatoarea mica...si am pus apa cat sa le acopere si am mai adaugat pe parcurs pana a fiert orezul.

Madi, si eu vreau sa fac maine supica de rosii, am suc facut de mama mea, fara sare.

Mi-am amintit de mamaliga, mie mi-a zis dr ca dupa ce pun smantana, sa o mai fierb intr-un clocot...

Azi dimineata i-am dat si lui Cip un vf de lingurita de Almette, ca l-a vazut pe Tudor mancand...mama-mama ce-si mai lingea buzele!Am s-o intreb pe dr daca pot sa-i dau, ca tare-i mai place!

Sper sa decurga bine operatia Soniei.



Sper sa decurga bine operatia Sonioarei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Florentina a iesit bun, a papat P mult si bine. A ramas si pe miine, dar miine ii pun si putin piept de pui...
Am adaptat ce aveam eu prin frigy cu ideea ta... ca ideile ne lipsesc


Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

ckristina, ce grozav ca ai rezolvat problema cu sanul! Felicitari pt primul dintisor!
Pepsi, merci. Aseara mi-a vomat de 3 ori - eram exasperata, mai ales ca a plans de foame si daca incercam sa-i dau lapte, il dadea afara. L-am trecut pe antibiotic de ieri, inca a face febra, dar sper sa fie mai bine de azi. Ce poze frumoase ai cu piticii rosii in obraz! Am vazut un carucior rosu - acolo era cumva David? Daca da, mai sta culcat in el?
Kid, am vazut pozele voastre si tare m-au rascolit la amintirea cu B in spital datorita bronsiolitei. Puiul tau insa e tare simpatic, chiar si asa, bolnavior.
Amely, ne poti spune cat sunt preturile la Micii Campioni?
Graviduta, B al meu a avut urzici in meniu, fierte cu carnita si rosii.
Ancamari, merci, da' nici la Monti n-am mai postat. Acum vad ca stagnez la 72 kg. Deh, am mai mancat cate ceva si seara si se cunoaste, caci n-am mai pierdut mare lucru din greutate. Daca vrei tu, poti sa ma adaugi in tabel.
tudorcatalin, asa e, de la muci e febra!

Fetele, duminica plec intr-o delegatie, asa ca aman un pic operatiunea tricouri! Ne auzim cand ma intorc, ok? (dupa 14 martie)



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din FEB-MAR
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Liviana - te-am trecut la SLABIT.
Abia acum am periat un pic tabelul pt ca aseara nu-mi salvase modificarile si wera urat!
Ckristina - ce inaltime ai?
Am aranjat si eu in functie de inaltime, asa mi s-a parut normal.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

FETELOR NU-MI RASPUNDE SI MIE NIMENI?VA ROG CA SA NU-L MAI CHINUI PE STEFAN DECAT O DATA DACA VOI ZICETI CA NU ESTE NICI O PROBLEMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Doxinu,
eu ii dau numai vit. D, picaturi. Tot asa, la un moment dat nu-i placea si am inceput sa-i dau dimineata in cereale. Sunt picaturi, banuiesc, incearca sa le pui in ceea ce ii dau, dar eu cred ca e bine sa-i dai 5-5, poate 10 e prea mult si nu se asimileaza cum trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Doxinu, din cate imi amintesc, eu ii dadeam Marei calciul sub forma de sirop, parca 5 ml, si ii dadeam tot o data. Nu stiu care e concentratia picaturilor fata de sirop, dar 5 ml de sirop or avea 10 picaturi de calciu, habar n-am. Nu ai intrebat pediatra de ce tre sa-i dai fractionat?

Edit: pardon, acum am vazut ca sunt 10 ml, nu 10 picaturi. Eu zic sa-ti intrebi dr. Poate e vorba de asimilarea/depunerea calciului.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionice spune:

Buna fetelor,
Am intrat sa va salut, si sa va doresc o primavara minunata!!Felicitari capsunelelor mergatoare si mamicilor care si-au propus sa slabeasca :))
Anuntam ca si noi suntem foarte harnicute si mergem nesustinuta cate o lungime de camera, dupa care ne prapadim de ras...ca mare grozavie este:)
Am citit ca unele dintre noi se lupta cu diareea..Doamne, urat episod din viata noastra.Am trecut prin asa ceva la doua luni!!Si faceam supa de morcovi si mucilagiu de orez ca acuma cand simt mirosul...imi vine mie sa vomit!Daca va pot ajuta cu vre-un sfat..cu mare placere.
Antonia este o mancacioasa si o pofticioasa, dar inca nu imi pot pune mintea cu ea:)..asa ca o pacalesc.Nu este grasa pentru ca se misca non stop..drept pentru care mamica , adica subsemnata, a slabit mai ceva decat inainte de a ramane insarcinata si sincer nu prea ma bucur.Baia de seara este un maraton continuu, dar e bine asa:)
Ma bucur sa va revad , multumesc din suflet pentru"la multi ani" puiutului meu, sa fiti sanatoase si voioase si sa va bucurati de capsunicile miscacioase.


Mergi la inceput