***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Fetele care ati luat tarcuri pentru capsunele, imi spuneti si mie unde gasesc ceva bun si nu foarte scump?
Stiu ca s-a mai discutat, dar nu am foat atenta, ca am zis ca n-o sa am nevoie, dar nu e asa...

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

Draga Kid,
ca tot sunt aici hai rpd sa-ti raspund
eu am vazut in carrefour un tarc destul de mare, cam 1.20/1.20, adica cat un patut patrat pe latura cea mai lunga
nu era scump, parca [sincer, nu mai stiu cat era, parca 1 mil si ceva], cam galbejit pe culori, un fel de combinatie in patrate rozosin/galbui; in fine, asta e cel mai putin imp
merita sa cauti si acolo; la partea de saltea parca e mai aiurea, ca si la patuturile de voiaj
daca iei, sa-mi spui si mie ce si cum

Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

ancamari, Madi Multumesc de lamuriri referitor la sucul de portocala. Nu-i dau acum, mai asteptam o saptamana.

Felicitari tutoror capsuneilor pentru progrese!Ce repede cresc!
Duminica a nascut nasa juniorului un baietel si daca tot am inceput cu intrebarile, mai am una, ca eu nu mai imi aduc aminte
Baietelul este alaptat, dar nu face pipi, de ce? Kk stiam ca poate sa faca si o data pe saptamana, pt ca se asimileaza tot, dar de asta nu stiu de la ce poate fi. Ma lamuriti si pe mine, va rog?

moko Multumim Da, juniorul e mult mai bine acum.

ancamari, lilly love Multumim ca ne-ati admirat!

lilly love Mersi de raspuns. A fost barbatu ieri in carrefour orhideea si n-a gasit. Eu am gasit un tarc dragut pe net, la 310 lei, dar firma e din iasi si livrarea dureaza de la 2 zile la 15 zile si nu ma risc sa astept asa mult, eu vreau sa iau azi, maine.

Multa sanatate SONIA!!!





Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Multumesc fetelor care va ganditi la noi N-ati pierdut nimic nu am mai scris de anul trecut, nu pentru ca as fi suparata ci pentru ca pur si simplu mi-a fost greu sa mai tin pasul. Am scris la copiluti de 2005 ca acolo discutiile sunt mai lente.
Noi suntem bine, Georgia se ridica singurica imediat ce gaseste un punct de sprijin fie ca este un picior de-al meu, o canapea, o masuta de cafea sau un scaun. Face pasi sustinuta dar cam paseste pe varfuri, sper sa nu fie o problema mai tarziu, adica sper sa se lase de obiceiul asta.
Cu mancatul nu stam stralucit, zicea cineva ca are cea mai saracacioasa diversificare, ei bine si noi la fel: lapte, fructe (banana cu branza sau portocala goala), pasatura de legume cu ou sau cu piept de pui (in mare aceleasi, e foarte reticenta la schimbari) morcov, dovlecel, telina, patrunjel, ardei gras, mai nou brocoli; piure din cereale si seara lapte cu cereale. Incerc tot ce se poate incerca s-o determin sa nu se mai trezeasca de 2-3 ori pe noapte, fara succes deocamdata Zilele astea cred ca o supara un dinte, al 8-lea, asa ca i-am dat nurofen la culcare si calgel sau dentinox.
Se bucura din ce in ce mai mult cand il vede pe Filip, "vorbeste" cu el, se alearga in patru labe prin casa, joaca un fel de v-ati ascunselea, sunt super haiosi.
VOi ziceti ca va iese parul prin caciula in casa cand e vreme rea mie imi iese dublu. E o arta sa ii culc pe amandoi in acelasi timp, drept pentru care nu-mi ieste prea des. Apoi e o arta sa-l pazesti pe cel care doarme sa nu-l trezeasca celalalt care are chef de joaca. Intre partidele lor de somn, mesele, joaca, iesitul in parc sau la paine si micile conflicte ce se ivesc nu-mi mai ramane timp de nimic. De trei seri vreau sa ma spal pe cap si nu reusesc, o sa raman cheala de tot, ca parul meu cade oricum dar cand e gras si imbacsit cade si mai tare.
Apropo de slabit, acum vreo 2 saptamani cand inca mai eram in sesiune si copiii erau la bunci am apucat sa fac ceva pilates si sa mananc salate, fripturi si alte chestii fade dar sanatoase plus ca am luat spirulina. Astfel ca am ajuns la greutatea pe care o aveam cand am ramas insarcinata cu Georgia. Apoi am adus copiii acasa si am lasat totul balta, ma bucur macar ca nu am pus la loc. Si m-am hotarat! O sa merg la medic pentru niste analize si voi lua reductil. Sunt un candidat bun: trebuie sa pierd intre 15 si 25 de kg. M-as multumi cu 20.
Apropo de sesiune, stiu ca mai aveam studente printre noi: cum v-ati descurcat? Eu am trecut toate examenele, nici nu au fost foarte grele, am avut si vacanta si de saptamana asta am inceput si cursurile la inca inca nu am calcat.



Nu mai pot sa stau ca Filip plange ca nu ma joc cu el, va las.

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Kid, eu am fost in we in Cora Lujerului si am vazut acolo. Erau si la 100 si ceva de ron, mi s-au parut convenabile.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Graviduta Multumesc de info, am sa incerc si acolo.

Am citit la subiectul celalalt ca Sonia e in operatie de aproximativ 2 ore. Ne rugam tare mult sa fie totul bine!!!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Florentina ma duc sa fac ghiveciul ala al tau, sa ii mai dau si altceva lui P...
Graviduta al meu maninca mamaliguta mai bine daca ii dau cu lapte. Ii fac cu brinzaica+ cite o lingurita de lapte. aluneca mai usor.
La Cora sint acum, in Cluj cel putin, oferte pt bbi(carucioare, scaune masina, paturi...)



Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

pentru Sonia si mamica ei!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Kay, la multi ani pentru Sonia, ii uram multa sanatate!

Kid, eu am luat tarc de la Miniblu,cred ca in ian sau feb,dar a fost promotie,am dat pe el 1.5 mil, si foarte colorat.acum nu stiu daca mai au, poti sa incerci acolo.mai asteapta cu portocala, mai bine ii dai banana, daca vrei sa ii dai fructe.si am citit mai demult pe forum, pt diaree usoara 1 plic Biotics/zi iar pt diaree grava Hidrasec.Dar mai intreaba doctora.

lilly love, bbul meu e bine acum, multumesc lui Dumnezeu!am luat si aparatul Salin, il tin deschis nonstop,ei spun ca intr-o luna se vad rezultatele.si noi stam in casa, tb sa-l feresc de alta raceala, mai ales ca vrem sa-i facem vaccin pentru intarirea sistemului imunitar.pentru el nu e greu sa stea in camera,dar eu ma plictisesc repede,deja o sapt e aproape pe terminate.

liviana, eu nu cred ca febra e de la mucisori.

ieri i-am facut pulpa de vitel, fiarta si blenduita, n-a mancat, astazi i-am pus 2-3 linguri de piure de cartofi si asa a mancat.se pare ca suntem mari amatori de cartofi.cand i-am dat mamaliguta el nu a vomitat.

va pupam,o zi buna, sanatate multa capsuneilor bolnaviori

magda,mama lui tudor catalin



http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaraspt spune:

uitati o reeteta cu urzici:
se oparesc o mana de urzici, apoi se fier bine. se blenduiesc cu un galbenus de ou si putina mamaliga si zeama de urzici. Au fost super la gust, DAR ...

Eu i-am facut lui Mati la apropape 9 luni, dar mi-a vomitat. Nu stiu de ce, banuiesc mamaliga de care am cam abuzat, plus ca el la inceputul mesei sughita, era intr-o perioada cind sughita des.
Asistenta mi-a zis ca am facut rau ca i-am dat 2 chestii noi odata - urzicile si mamaliga si ca atentie la mamaliga ca este o chestie grea pt stomac, e adevarat ca e si f satioasa.
Mamaliga, urzicile, spanacul, stevia, smintina se dau dupa 10 luni mi-a zis pediatrul.
Si inca ceva, eu avind obsesiile mele, mamaliga i-am facut-o cu malai facut la tara din porumb cultivat in gradina parintilor. Este mai fin decit malaiul grisat de pe piata despre care am citit ca ar fi facut din porumb modificat genetic. Fiecare cu stolul lui. Si al meu are multe pasarici .

pt Sonia si sa decurga bine operatia.


Tamara si Matei Alexandru (20 mai 2007)

Mergi la inceput