***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Salut si long time no see!

V-am mai citit din cand in cand dar pe diagonala, si nici azi nu sunt la zi cu toate mesajele!

Voiam sa ne mai "laudam" si noi cu noile progrese ca sa nu pierdem legatura!

Sunt super happy ca Maria mananca absolut orice si a luat tare bine in greutate. Ea sta de ceva timp in picioruse, dar in ultima vreme incearca sa stea fara suport! Are momente in care reuseste pt cateva secunde!! Deci de aici pana la primul pas facut singura, mai e tare putin.

Nu am mai avut timp in ultima vreme sa ii fac poze pt ca mereu sunt obosita, ocupata !Si imi pare atat de rau! Chiar si azi sunt plecata si pana in we nu o sa o vad. In momentele astea mi-e tare greu fara ea, dar incerc sa fiu "barbata" si ma consolez cu ideea ca fac ceva ce-mi place. Sesiunea am terminat-o super bine , chiar nu ma asteptam - mama rade de mine si-mi zice ca ma asteapta la sfarsit de an cu premiul intai si coronita!

Pup toate capsunelele si ma duc la somn, caci maine am o zi nasoala rau ( nu ca astazi ar fi fost prea lejer). O sa ma imbrac un sarafan si o sa fiu in pantofi. Nu vreau sa ma gandesc ce frig o sa indur pana la sala de conferinte , eu venind din capatul celalat al orasului cu RATB-ul. Dar daca mi s-a cerut tinuta obligatorie nu am ce face, ca doar atat mi-am adus de acasa. ( maine particip la o conferinta tinuta de cei de Toyota si sunt si in echipa de organizare. Bleah! Toti vin de la 1-1:30, eu trebuie sa fiu pe "post" de la 10. Si mi-e o leneeeeee si un somnnnnnn!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Felicitari tuturor capshuneilor pentru toate progresele!!!

Teodora ma imita in sunete si mimica! E tare dulce!!!! Numai tata nu o pot determina sa zica!




Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

tare demult nu am mai aparut pe plantatie...si probabil ca nici acum nu as fi reusit, daca nu dadeam gata 1 litru de pepsi..asa am gasit puterea de a tasta butoanele astea....
se pare ca astenia de primavara m-a coplesit mult prea devreme si nu da niciun semn ca ar vrea sa ma paraseasca...dar asta e, mergem mai departe, plini de speranta(si eventual cu ceva vitamine)
am tot vizionat albume de capsunici mari,dulci si frumos crescute!- tare scumpi mai sunt cu totii!
pepsiimi pare rau de alergia piticului si ma bucur ca are parte de o mamica atat de responsabila ca tine! sunt sigura ca totul va fi ok!!
kid-bine ca ati scapat cu bine de spital, sper ca acum puiul se simte bine!
si noua ne-a dat de furca vreo 3 saptamani o bronsiolita destul de urata!ne-am tratat cu pufuri de ventolin si becotide si picaturi de sinecod..si acum suntem mult mai bine( mai tuseste foarte-foarte rar)
in rest, Stefanut creste, ma uimeste zi de zi cu progresele lui( care nu-s nici pe departe precoce sau iesite din comun, dar pe care le apreciez asa cum doar o mama poate sa o faca)
cu mancarica suntem..stationari(adica tot la piureuri de legume si fructe suntem, am adaugat de cateva zile iaurtel si ou)..azi am preparat prima "mancarica"- adica reteta de ficatei a an@ei( - in curand o sa incerc si sarmalutele!) si tare i-a mai placut!!
La 8 luni avea 8,950 si vreo 74 cm...asa ca in privinta asta a declar multumita!!
cu mare-mare intarziere, zic si eu un La multi ani cu sanatate si bucurii!!mamicilor-pestisori!
am completat albumul de fotografii al voinicului meu cu cateva foto de luna martie...
va pup mamici si capsunici!!

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

MicaM, pentru Cezar Andrei

Kay , pentru Sonia

MicaM

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Andrada, Pepsi, Vali5, Ckristina, Madi, Doxinu, Angela, multumim pentru urari.

Raluca, osashiburi. Sunt convinsa ca va fi totul bine maine. Ganbate!

Ckristina, sper sa te faci repede bine ca multe ai mai tras cu sanii.

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ancamari, merci mult de felicitari, asa este cu oboseala

graviduta, merci mult de retete

doxinu, merci de felicitari, avem baieti mari acusi fug fetele dupa ei

ralucami ce ma bucur sa aud vesti, felicitari ptr examene, si ptr progresele mariei

motanel merci de felicitari

moko, esti draguta, ii dam noi in cap si alergiei asteia. am vazut pozele, sinteti o familie frumoasa

la multe lunisoare sonia draga! sa cresti mare ca frumoasa esti, de restul se ocupa mama cum mai este inimioara oana?cind o opereaza

am pus poze noi fetelor cine vrea sa vada cu ce ne-am distrat noi azi intr=o zi de "primavara" http://family.webshots.com/album/562695454tXHTgu



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata!

doxinu, cand e foarte urat afara, Andrei sta in casa si se joaca. Ori singur, ori cu mine. Dar el nu are nici o problema daca nu iese.

Florentina, o sa incerc si eu azi ghiveciul facut de tine, dar eu sigur il voi blendui ca Andrei icneste in ultimul hal cand simte bucatele de mancare mai mari. I se face asa o scarba...

ancamari, nu am scris cate kg am avut in week-end. Nu am slabit nici macar jumatate de kg saptamana trecuta... Hai ca o sa completez eu ca sa nu te mai pun pe tine.

ralucami, felicitari pentru progresele Mariei! Si bravo pentru sesiune!

moko, am vazut pozele cu dolofanelul tau haios Ce bine ca il tii fara nimic pe cap... Eu nu prea am reusit, nu m-a lasat inima, desi mi-as fi dorit. Dar mereu i-am pus cate o caciulita subtire, iar de cand s-a mai imblanzit vremea il scot cu o bentita peste urechi. Nu-ti spun ce fierbe socrela ca nu ii pun copilului pe cap ceva mai gros. Eram o data cu socrii si erau aprox -5 grade afara si vant destul de puternic. Andrei avea doar un fes pe cap si socrii s-au repezit sa ii puna si gluga pe cap. I-am dat imediat jos gluga si le-am zis sa il lase asa. Cred ca daca racea Andrei jubilau ca au avut dreptate, dar n-a racit

Pepsi, ce de zapada e pe la voi.... Sa poarte sanatos David pantofiorii cei noi!


kay, sa-ti traiasca Sosonica! Sa fie sanatoasa si fericita!


Gata, ma apuc de curatenie prin casa. O zi cat mai placuta!

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Hello, gagici! Aseara i-am dat si eu Marei mamaliga cu branza si putin iaurt si a vomat de la prima lingurita. Am incercat sa-i mai dau una, dar isi provoca voma. Cred ca din cauza ca simtea malaiul. O sa caut unul mai fin. M-am cam speriat. Pana la urma, i-am dat branza cu banana facute la blender.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamibiutza spune:

Multumim tuturor pentru urari
Ninutza , Doxinu , Madi

Cu intarziere
Ninutza, pentru Miruna Maria
Ckristina, pentru Bianca Maria

La multi ani tuturor sarbatoritilor din ultimele zile!

Si pentru Sosonica

Ma duc sa citesc din urma
Sper sa ajung la zi



Mamibiutza si bb Nora (3 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

fetili dragili,

am prinsss cateva clipe si vin sa stau cu voi un pic;
Doxinu..nici nu zici, asa-i, ca e acelasi? "Parca ieri am venit cu el acasa,amarat si foarte urat numai piele si par negru", iar acum uite ce baietel frumusel a devenit! Cristian al meu avea capul triunghiular, o frunte de oblio care parca nu se termina nici in varful capului...
Vali5 "Nu am slabit nici macar jumatate de kg saptamana trecuta'..vino pana la mine pe tomis si sa vezi ce fug gramajele de pe tine..io de cand stau aici sus-jos-sus-jos 4 etaje cu C in brate..mi-am depasit recordul in minus la kg..ei, ce zici, se face vremea frumoasa! plus ca ianuarie a trecut de mult!?
Apropo de infofoleala, eu la viena n-am vazut copilas fara obraji puscati de vant si frig,semn ca nu le protejeaza pielea, atata infofoleala ca la austriecele de capitala mai rar; TOTI numai in saci imblaniti [in ciuda a ceea ce stiam despre educatia lor "spartana" gen calirea face bine], haine groase, caciuli, in magazine erau saracii cu toate pe ei, mamele cu maldare de haine pe brate pentru probat, unii urlau ca apucati -foarte multi copii mici urlatori, ce m-a impresionat foarte tare: la zoo, un parc imens cu pante de munte la zona animalelor de paduure, erau 2 pitici, pareau fratiori, care efectiv nu mai aveau aer de plans pentru ca ii dureau piciorusele in varful dealului, iar altul, mai maricel, urla si plangea de nebun ca nu tinea pasul cu ma-sa care avea altul mai mic in carucior si mergea in pas alergator...God! mi s-au parut un pic ciudati
An@, te rog mult, pt ca nu mai stiu unde ai postat-o, da-mi un pm cu reteta de ficatei, pls; thx
Ancamari....nu mai vreau sa slabeeesc..vreau sa ma ingrass...da-mi pepsi nEste kile k nu mai stau hainele pa mine..m-am chinuit sa tin minte ce zicea o invitata la o emisiune, ieri, foarte multumita de sine, dolofanica: mai bine sa gafai decat sa scartai! [asta ca suport moral pentru gagicile care vor sa slabeasca] ; eu as vrea undeva intre, nici sa gafai, nici sa scartai
ohhh, ancamari, "!... incalzesc in apa fierbinte si e un chin", pai cred si eu ca e un chin?! io zic sa treci pe microunde sau aragaz, chiar te cred ca e chinuitor..
Kid, e atat de scuuuump, mititelul; are o fetisoara dragalasa foc; ma bucur ca s-a facut bine!
Florentina roman, thx pt reteta de ghiveci! suna foarte bine [sa vedem cu talentul meu antibucatareala ce-o sa iasa..desi nu e complicat deloc, ca doar le fierbi ; o sa-i pregatesc lui C
Vaaai, Graviduta, ca tot ziceam mai sus, la "Pireu cucurigu " si "Bibilica cu spuma de mere " nu cred ca indraznesc sa ma baaag..da' nEste "Crochete de merlan" as manca!
suna asa de bine meniurile alea ca deja m-au apucat niste pofte de ..graviduta, nu c-as fi din nou...apropo, ai fkt testul!?
Tudorcatalin, bblul e bine si azi? adica s-a insanatosit?

De ce sunt atatea cazuri de bronsiolita?
v-am pupat, s-a trezit


La multe lunite, bblusilor baietei si fetite!
la multi ani fetelor!




Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput