***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

pepsi daca mai ai nevoie, te ajuta adresa asta http://www.curs-valutar.ro/curs-bnr.php


www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

fetelor ce faceti voi c bebei vostrii cand e urat afara si nu ii pteti scoate?La noi e teroare cand stam in casa.
Kid am vazut bebe mic cu branula dar tot zambea..Sa-i pup io manuta lui de scumpic si sa se faca repede bine!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

fetelor ma uitam ca sunt membru din 13.05.2006 si exact un an si o luna mai tarziu am nasut!Cea mai mae realizare a mea!STEFAN

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

doxinu, si mie mi e greu cand sunt singura cu bia acasa si afara e vreme rea; uneori vine o fetita(10 ani) pe la bia si se joaca cu ea;e asa de bine atunci; ma joc si eu cu bia dar cand e georgiana(fetita de care ti spun)la noi, bianca rade in hohote, gangure cu ea mai mult decat cu mine;in rest cand suntem singure, biancai ii place doar sa o sustin sa stea in picioare;uneori o mai pacalesc si cu cate o jucarie;
chiar ma gandeam sa i mai iau o jucarii

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Salutare!
Doxinu, eu inchid usa la sufragerie si-i dau liber pe jos. Bine, la noi jumatate din suprafata e ocupata de jucarii, majoritatea masinute intoarse cu rotile-n sus de catre Cip. Cand se plinctiseste de astea, incepe zgarmiciu' la suruburile biroului, lasate fara aparatori de Tudor cand era un pic mai mare decat frate-su...si tot asa...in ultimul timp vad ca face ture de camera tinandu-se de pereti, canapea, masa sau alte obiecte.

Azi i-am facut la masa de pranz un fel de ghiveci dintr-o ceapa mica-mica, juma' de cartof dulce, ca am ramas fara morcovi si am zis sa fie ceva dulce, juma' de cartof de-al nostru, un ardei gras, o cescuta de orez si una de suc de rosii; le-am fiert pana a inflorit orezul si a iesit o mancarica f buna, din care am mancat si eu si Cipri. La inceput i-am dat cu teama, ca ma gandeam ca se ineaca daca nu e blenduit, dar n-am avut probleme, chiar era incantat ca mesteca si plimba mancarea prin gura!

Ckristina, multe ai mai tras tu cu sanul...

Pepsi, sper sa ai nopti mai linistite... si sa iasa dintii mai repede1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Madi, Vali5, doxinu Multumim mult de tot!
A fost cuminte juniorul in spital, tare vesel, a plans doar la montat branula si la scos de mucisori, in rest zambea la toata lumea.

Graviduta Bune retetele, pacat ca noi suntem la regim
Ne spuneti si noua, mamici care ati trecut prin asta, cat trebuie tinut regimul pentru diaree si ce pot sa ii dau? Dr mi-a dat voie sa ii dau orez, branza, mar/banana, perisoare, supa de morcov si lapte cu mucilagiu de orez, pe care il scad treptat.
As putea sa ii mai dau si altceva, eu ma gandeam la biscuiti sau cereale, suc de portocala, juniorului ii place tare mult, iaurt, alte legume in afara de morcov, unt...? Cand sa i la bag si alimentatie si cum? Treptat sau pot sa reiau alimentatia ca inainte de a ne imbolnavi?

doxinu Interesante informatiile.
I-au facut juniorului analizele in spital si nu e anemic, chiar sta f bine, sper sa nu ne dam acum peste cap cu regimul impus...

Androix Voi ce mai faceti? Nu ai mai scris de mult, am pierdut eu ceva?





Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Kid - multa sanatate juniorului! Noi probleme din astea nu am avut, dar nu-i da suc de portocale!

Am completat tabelul de SLABIT cu ce am reusit sa gasesc acum in fuga. Pt omisiuni, corecturi, completari va rog sa-mi dati PM ca sa ma misc mai repede, daca nu vad eu si in mesajele normale. Sper ca nu am gresit prea mult!
Lilly_love - te-am trecut la SLABIT! Trebuia? Ca tu esti slabuta (48 kg). Ce inaltime ai?

Ramona7 si Pepsi - multumesc ca ati deschis subiectul despre incalzit la microunde pt ca eu sunt paranoica, incalzesc in apa fierbinte si e un chin. Poate imi fac si eu curaj sa-i incalzesc macar supa la microunde.

Pepsi - esti obosita tu, din cauza asta nu te simti bine. Si eu sunt la fel, am zile in care parca plutesc, nu sunt atenta, nu ma pot concentra, uit repede, incurc lucrurile, mai scap lucruri din mana, mai ales la bucatarie. In mod normal eram "spirt". Felicitari pt primii pasi!

Vali Cate kg in week-end? Ca nu gasesc!

Liviana - sanatate lui Bogdanel! La noi la SLABIT nu te bagi?

Mica - ce mai faci? Ai slabit? Ce face frumusetea de Maya? Sper ca sunteti bine sanatoase si va astept cu vesti bune.

Androix - dar chiar asa, te-ai suparat pe noi? Sunteti bine?

Kay - La multe lunisoare Soniei! Da Doamne sa fie bine!

MicaM - La Multi Ani!

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by kid

As putea sa ii mai dau si altceva, eu ma gandeam la biscuiti sau cereale, suc de portocala, juniorului ii place tare mult, iaurt, alte legume in afara de morcov, unt...? Cand sa i la bag si alimentatie si cum? Treptat sau pot sa reiau alimentatia ca inainte de a ne imbolnavi?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)




Kid nu stiu ce sa iti spun de alte alimentate, dar cu sucul de portcale trebuie sa mai astepti ca e purgativ si acid. Eu i-am dat Anei si ieri si alalteieri cate o portocala mica mixata, ca si ei ii place mult, si azi a facut kk de vreo 5 ori de si-a facut funduletul praf.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Graviduta - multam pt info despre mancare!

Doxinu - multumesc ca postezi info!

Kid - am vazut pozele cu Vladut, ce dragalas era el acolo, parca se intreba de ce nu e acasa!

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Pepsica felicitari pentru primii pasi!
SiSTEFAN "merge" tinut de manute si are o vitezaaaaaaaaaaaaa mama ,mama!
Fetelor ne apropiem de un an acum si uite asa ne cresc comorile......Cateodata ma gandesc ca a trecut asa de repede timpul.Parca ieri am venit cu el acasa,amarat si foarte urat numai piele si par negru de avea 2270gr(2300 la nastere).Acum ma uit la el este un dolofan cu nervi si multa personalitate.Offff repede trece timpul asta.
Hai ca am reusit sa fiu nostalgica inainte de culcare

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput