***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

pentru fetele care inca mai alapteaza:bebicii vostrii papa bine?adica STEFAN papa detoate acum slava Domnului(mancare de bebei)insa nu mai mult de 5-6 lingurite la o masa,apoi ii dau apa si el cere san.Asa fac si piutii vostrii,este normal?Mi se pare ca la varsta lui papa cam putin.Daca este ok atunci ma multumesc cu putin.
Multumim pentru felicitari!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Doxinu, e ceva normal.Acum o saptamana si eu eram stresata de greva Elizei, mai ales ca ea e si mititica in ce priveste greutatea. Stai linistita, o sa-si revina. (MADI, ma vezi ce sfaturi dau ?).
Lasa-l in pace, nu-l stresa si dai san de cate ori vrea.
Lililove, chiar vorbeam serios cu urechiusel. Eu sunt stresata macar ce tine de mine sa am grija in ceea ce priveste fizicul ei. Multumesc de incurajari.
Pepsi, tu pune acolo retete ca imi descopar si eu partea asta de gospodina.

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

multumesc pt sustinere!
am facut ecografia si dr ecografist mi a zis ca sanul e curat cu canalele inchise...si m a bagat in ceata; m am bucurat ca nu i f grav dar nu intelegeam de unde atata puroi, si apoi m am dus la spital si m a luminat chirurgul(care nici el pana atunci nu si explica fenomenul): firele cu care am fost cusuta(din dotarea spitalului) sunt de o calitate ff proasta;ele sunt doar in interior si trebuia sa se resoarba(dar nu s a intamplat asta)
asa ca mastita s a dus de mult si puroiul e doar reactie la fire; la fel am facut si la cezariana, dar puroiul s a dus in cateva zile;eram disperata ca acum dureaza de aproape 6 luni;
off, ce m am mai speriat;ce cosmaruri am avut.... m am trezit intr o dimineata cu fata uda(plansesem sin somn)

dar acum m am linistit; mi a scos cu penseta 2 fire(a durut doar putin)

va multumesc inca o data!



astazi ne a spart si noua gingia la primul dintisor; noi l am anuntat in urma cu 2-3 saptamani ca se vedea linia alba pe gingie si o basicuta; a iesit pe nesimtite, fara febra si fara plansete;
a inceput si ea sa se ridice in genunchi, tinandu se de mine; e o dulce!
Doxinu, felicit capsunelul pt ridicatul in pat!

Vali5, am admirat si eu plimbaretul tau; cred ca esti tare mandra dar ai de ce.parchetul nu prea as vrea sa l reconditionez acum pe ca la anu facem toata casa si as fi vrut sa le fac atunci, toate odata; parchetul nu e intr o stare proasta, doar ca nu mi place(e model vechi, zgariat pe ici pe colo)

Angela.bv, foarte frumosi cercelusii.

Ioana13 la cununie am renuntat la haine festive(probabil de asta parem relaxati) pt ca in saptamana aia il inmormantasem pe tatal meu; a fost trist, dar sotul a insistat mult sa mergem si ne am rezumat la cele 15 min de la casa de casatorii; restul petrecerii va fi anul asta( voi fi miresica si bia va fi domnisorica mea de onoare); noi mai amanasem o data nunta cu 10 luni in urma ( cand am pierdut prima sarcina)

Ninutza, ti am admirat si eu printesa; e o frumoasa,

Pepsi, am ras la bancul tau; multam de parere; am renuntat la patul etajay;am fost sa l vad si cam mare distanta;

Aaaa sa nu uit M AM CANTARIT SI EU am 60 kg
Kid, dragut tare vladutz, al tau; dar tati doarme intr un asa moment frumos….

ELTEKA?????!!!!!!!!! UNDE ESTI? Arata mi te rog ce ai pus tu pe jos in camera(in loc de covor)




www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaraspt spune:

Revin si eu dupa vreo 2 sapt de absenta de pe plantatie. Motivat. A crapat laptopul. Am mai citit eu de pe iPod cind aveam timp, dar de martisor am primit un laptop, de fapt un mini-laptop, e cit o agenda. Am probleme la vizionarea pozelor, dar gasesc eu o solutie.

Multumim pt cei care ne-au felicitat de ziua noastra. La 9 luni aveam 11kg si 79cm. Tot la categoria grea. Si cred ca am mai luat in inaltime in ultima sapt, a trebuit sa schimb toate body-rile, am salvat doar doua.
Medicul pediatru la final imi spune ca are 'ata la limba' cum se spune popular si daca vreau trimitere sa o taie. Am luat trimiterea stiind despre ce este vorba - am avut si eu si mi-au taiat-o pe la 14-16 luni.
Am fost si la dermatolog la vizita lunara si pt ca i-am spus ca ma pregatesc sa-l intarc mi-a zis s incerc si cu lapte hipoalergenic. Nu i-a placut, dar teptat s-a obisnuit si efectele au fost specatculoase, dermatita abia se zareste. Acum arata f. bine dupa o lunga perioada in care nici poze nu prea i-am facut cind vedeam ce are pe fata. Bubitele nu mai sunt, ranile au disparut daca nu s-a mai scarpinat asa mult, au ramas zonele uscate acum. Am tot stat la soare + cremuirea zilnica si parca se vad reultatele. Si v-am spus ca dermatita a mai aparut intr-un loc pe corp? Unde? In jurul vaccinului BCG. Pepsi ce zici de asta? Uite un pt tine si David, imi pare rau ca este alergic. Noua ne-a zis ca mai incolo vom face teste alergologice, daca va mai fi nevoie.

Am o problema: cu ce crema de protectie solara sa-l dau? Pt ca ne-am bronzat deja - ca tractoristii cu sapca si suzeta . Noi stam mult pe afara, 4-6 ore pe zi, dormim mai bine in parc. Sper sa nu se imbolnaveasca de la vintul din ultimile zile.

Si grupului de slabit am o veste sa va dau, eu in loc sa slabesc m-am ingrasat . Cu 800gr, dar tot in sus este. Daca tot fac ture in parc mai cumpar cite ceva, in general dulce, mai ales floricele cu caramel.

Nu v-am spus ca vin si eu la marea intilnire? Nu m-am zarit in lista cu cei care au confirmat. Daca nu v-am confirmat va spun acum, voi veni chiar daca atunci nu voi fi in Bucuresti si probabil nici tati in tara. Voi pleca la parintii mei mai devreme decit era planificat, pt ca tati isi schimba serviciul de la 1 aprilie si va pleca cu saptaminile si nu are rost sa ma chinui singura.

Sanatate tuturor capsunicilor de pe 'plantatie', Am vazut ca au tot fost unii bolnaviori. de la mine si Matei sa se insanatoseasca grabnic!

Am scris vrute si nevrute, poze nu am sa pus pt ca nu am salvat inca ce era pe celalalt pc, asa ca

Tamara si Matei Alexandru (20 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

oana, ce faci? sonia cum se simte? a trecut raceala?ati programat operatia? ati gasit apartament?
va pupam pe amandoua!ne gandim la voi!

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

ckristina multa sanatate.poate imi spui si mie pe PM mai multe despre mastita(de ce ai ajuns la operatie si de la ce se face) ca am facut-o si io acum a doua oara.Nu m-am operat si sper ca Dumnezeu sa ma fereasca de asa ceva!STEFAN suge si deocamdata este cea mai importanta masa a lui.Sper sa nu fie nimic grav si sa se vindece ca si prima data!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

doxinu, ti am trim pm


www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Dideip, pentru Paul Cristian

Lauracatu, pentru Cezar, Vlad,

Ionice, pentru Antonia

Chowpersa, pentru Alex-Gabriel

Rhoneea, pentru Pierre Sebastien

Ckristina, pentru Bianca Maria

Roxicucu, pentru Andrei

Si, bineinteles, pentru printesa mea MIRUNA

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Dideip, pentru Paul Cristian

Lauracatu, pentru Cezar, Vlad,

Ionice, pentru Antonia

Chowpersa, pentru Alex-Gabriel

Rhoneea, pentru Pierre Sebastien

Ckristina, pentru Bianca Maria

Roxicucu, pentru Andrei

Ninutza (am folosit mesajul tau de mai sus ca s aurez si eu sarbatoritilor de azi...sper sa nu te superi ), pentru printesa ta, MIRUNA

Doxinu, voiam sa te intreb... cate kg are Stefan si ce lungime? Ca pare un copil sanatos, bine hranit!!! Asa ca NU-ti mai face griji... cat timp e alaptat, stai fara nici-o grija cu mancarea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

la multe lunite ptr pui de dideip,chowpersa, ckristina, roxicucu si ninutza

madi, am crosetat ieri 3 ore la mesajul ala....in loc sa dorm....a iesit super curcanul, l=a mincat tare bine david.cu ficatul m-am tot gindit sa-mi gasesc cuvintele, este ca si cum ar fi un gunoi reciclabil, in sensul ca are partile lui bune, da si rele, rele ptr ca sint multe toxine care sint distruse in el, e un fel de gunoi al organismului, si partea buna e ca este o buna sursa de fier. aici se recomanda utilizarea, dar nu in cantitati mari si nu des.

kid, felicitari la pitic

graviduta, hopa si io la lista ptr mara, daca e rost de zestre.merci de retetele de pe mail

angela, esti o draguta, merci ca mi-ai trimis si mie de pe mailu comun, ca eu nu pot da jos

ramona, chiar ma gindeam ce mai faci, multumim de felicitari. am ris la faza cu microunda. nasa lui david ma certa ca0i incalzesc copilului mincarea la microunda.....dar nu stia de ce? si eu am sapat mult de tot, si in afara faptului ca daca usa de la aparat e stricata si ies aiurea undele alea, NU am gasit nici un efect negativ(poate nu inca....stii cum e)

liviana, sanatate la micut, imi pare rau ca are febra

doxinu, puiul arata bine, lasa=l in pace. david nu mai suge tot timpul cind maninca, merg pe ritmul lui,

vas, am inteles sa traiti, pun retete, uite aia cu iaurtul, e delicios

ckristina, imi pare ff bine ca ai dat de cap, sa stii ca ma gindeam eu oare nu au uitat aia un pansament ceva....ma bucur ca ai scapat de cosmar. felicitari ptr dintisor si ridicat. vreau sa am si eu 60 kg

tamara, ma bucur ca nu mai are piticul dermatita, eu il dadeam pe dominic cu crema de la l<oreal fps 45 si am si una cu 50, soarele este tare rau ptr astia mici, nu am avut niciodata probleme, de fapt asta este cel mai important ca factorul de protectie sa fie cit mai mare(FPS-ul )

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput