***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Motannel, multumim ! I-am pus ieri cercelusii, era un pic rosu de dimineata, sper sa fie OK.

Ckristina, vai ce rau imi pare. Ai mare grija, iei si ceva antibiotic ? Cit mai tragi cu sinul, multa sanatate iti doresc.

Poohy, multumim si asteptam poze noi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Madi, da, poza aceea e haioasa. Tati a facut-o, la el ride mai mult ...Dar se si maimutareste cum ii place ei !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Amely, pentru David Cristian

Maricicutz, pentru Ilinca Maria


Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

MOTANEL, colajele le-am facut in picasa, iar amprentele ni le-au facut la spital chiar cand s-a nascut Miruna(asa e moda aici).

ALI24, cand intri pe mess te rog sa-mi dai un buzz ca vreau si eu progr de facut pozici. Eu nu am gasit pe net versiunea full.

ANGELA, sa poarte Nicole cu placere cerceii. Sunt foarte frumosi si Nicole e o draguta.

DOXINU, felicitari pentru ridicat.

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

lilly love, rideam citind intrebarea ta! mi-am amintit un banc sa ti=l zic, era odata o coada la farmacie la prezervative, si s-a pus in linie si o babuta care credea ca sta la coada la bomboane, si un tinar o intreaba "pai tu maica mai poti mai poti?" si batrina i-a raspuns "iaca asa printre gingii"/ ei cam asa sintem noi acuma, cina romantica? am avut la 10 ani de casnicie, de cam 4 ani nu mai avusesem, dar am mai iesit de craciun cu biroul meu, si vom mai iesi cind vine soacra mea. da, ne mai uitam la un film seara cind astia mici dorm, daca nu adoarme sotul cu dominic.....sa stii ca daca as fi mai slaba l=as face in lunile ce urmeaza pe al treilea.....dar avind mult prea multe kg, si cu hernia asta de disc....nu ar mai suporta alte kg, deci trebuie neaparat sa dau jos. mie mi-a placut ca a fost 3 ani diferenta intre pitici, n-am avut probleme de gelozie, si dominic a inteles bine ce si cum.acuma la al treilea nu mai am nevoie de cei 3 ani, ca cica e mai usor, te anunt cind aflu!bafta tie!si nu vrei te rog sa iei citeva kg de la mine!?

doxinu, m-a miscat intentia ta, ai un suflet bun, merci mult, asa este sint momente cind imi lipsesc traditiile noastre

kid, ce bine ca se simte mai bine piticul

arcadia, sarumina ptr martisor, am sa ma uit pe mailul comun, esti o draguta! cu atasamentele am reusit ca mi-a trimis andrada tot ce ma interesa pe acolo, si liviana mi-a dat mail cu inscriptia, altfel nu reusesc, nu stiu de ce. merci mult ca intrebi. ei cu palmele in cap....si david face la fel, adica incearca sa se traga de parul pe care nu=l are....se trage de urechi....da din picioare, de era sa=l scap azi si toate cind suge...

ella, lasa deprimarea, nu e timp, un mare la multi ani din partea noastra, sa fii fericita si sanatoasa, sa-ti vezi bobita crescind. merci mult asa e cu alergiile, vezi tu la mine amindoi au fost cu alergiile(david mai este) nu neaparat va fi si bobita, dar mai bine eviti pina la 1 an si kiwi pina la 3 ani, cel putin eu asa am facut, desi dominic nu era alergic la niciuna din astea, dar sint cu potential alergen mare. ce baiat mare ai, si noi tot fara par sintem
si lui david ii place baby einstein, baby neptun, si are o jucarie cu broasca de la baby einstein ce e preferata lui. vad ca ai nostrii bebei au aceeasi suzeta, cea galbena de la avent si mai are una albasta. le folosim doar noaptea la somn

vas, ma oprisem din pus retete ca mi se parea ca nu intra nimeni, si cind am intrat si am vazut ce de bunatati sint pe acolo....am sa mai pun retete clar

elteka, cica nu e bine sa folosesti pantofii de la un copil la altul, cel putin asa ne-a zis medicul, mai ales ca dominic are platfus, calca altfel ,si risca sa deformeze piciorul si lui david, asa ca ....tre sa investesti de fiecare data din pacate in pantofi. si daca ai o fetita?

ninutza, retetele sint pe prima pagina

ckristina, aici paturile supraetajate sint recomandate de la 5 ani in sus. si noi am avut unul dar nu l=am lasat pe dominic niciodata sa doarma sus. prea periculos, desi inaltimea nu pare mare, e bine sa mai astepti oricum. eu l-am pus in pat singur la 18 luni, ca se fitiia si se tot lovea pe la barele din pat. acuma este superb patutul ce l=ai aratat, dar sincera sa fiu mie si acuma mi-ar fi frica la dominic, ca se mai scoala noaptea, si vine la noi pe intuneric, somnoros....sa nu cada. nu te superi, mi-am zis parerea. pe jos as pune covoare dinalea cum a pus poze elteka, mi se par tare practice, le spal repede, sint colorate, si bebe nu da cu capul, si nu trage frig

tudorcatalin(na ca am nimerit=o) asa este si noi ne gasim timp, dar nu ca inainte....dar nici nu aveam comorile cu noi, asa ca nu as schimba nimic. merci mult ptr martisor dragut din partea ta.

kay, imi pare rau ca v-au aminat din nou, pacatoasa bronsiolita asta, sanatate multa la micuta, sa aibe o primavara cit mai usoara, pup inimioara. bafta la gasit apartament

ioana, cu intirziere la multe lunite

ali, sanatate multa,

m-am cintarit!!!!!!!am 85 kg, era de asteptat, dar de ciuda mi-am pregatit o inghetata dubla!dar sa vad partea buna....macar nu ma ingras!

miniuta, imi era dor de tine, de fiecare data cind bintui pe culinar la tine ma gindesc. merci, o dam noi gata alergia asta, mama ei...lasa ca ai sa vezi cum se va adapta piticul nu-ti mai fa griji cu drumul, vei fi surprinsa cit de bine va fi

la multe lunite ptr piticuti de poohy, ella si pauly

pauly, la multi ani, sa fii sanatoasa si fericita. ce mai faci, ce mai face printesa, ca nu ai mai intrat de mult!

lavini, merci mult, mi-e mai usor decit cind era dominic alergic, si am gasit cu e sa inlocuiesc oul.cu lasagna si la mine se mai imprastie, depinde cum imi iese bechamelul, il poti face mai gros, cu mai multa faina.ma bucur ca-ti place

andrada, felicitari ptr mult asteptatul dintisor, de fapt dintisori! bravo, pup frumosul

cristinamaria, eu stiu ca nu trebuie incaltat ca sa-si formeze picioarele mai intii, chiar am intrebat ultima data la medic, mi-a zis sa mai astept cu pantofii, i-am luat o pereche ca erau in special, am luat un nr mai mare, si cind merg in locuri publice se cere pe jos, si mai are o pereche ca un fel de pantofi dar numai talpa e de ei. asa ca la inceput e bine sa fie limitat purtatul de pantofi, cel putin asa stiu eu

ninutza, aveam o durere de spate.......am vomitat de durere. am stat in pat toata ziua, ma dor rau si incheieturile....trebuie neaparat sa slabesc, sint prea grea, si david e greu (9.300kg)....

vali, chiar ma intrebam ce mai faceti?felicitari ptr baietelul plimbaret ce frumos merge, m-am emotionat cind l=am vazut mi-am amintit de dominic cind mergea asa, lasa ca dintii au timp sa apara pina la 1 an, david al meu asa se chinuie cu ei....ca mai bine ca nu-i are.am vazut pozele, este tare frumos piticul,

carstea, ti-am admirat tunsul/rasul si frezatul, un frumos

angela, sint superbe pozele cu nicole, bestiale, imi plac tare mult, am sa merg si eu cu ai mei baieti, cel putin dominic nu cred ca mai sta, dar la david mai am sanse. tare frumosi cercelusi sa-i poarte sanatoasa

didi, sanatate la micut. e nasol cu uratii astia.....mie una nu-mi lipseau

florina si eu sint grasa.....

liviana, felicitari din suflet ptr primii pasi nesustinut, bravoo micutule ti-ai luat zborul! frumoase poze

alyna, frumoase poze, aici nu e voie sa stea micutii asa in masina, e mult prea periculos

madi, felicitari ptr dintisori, se pune cel de dimineata la cintarit, cu retetele uite ce ii fac lui david azi de ex, am pus piept de curcan cu iaurt si ceapa si usturoi pisate la marinat pina miine si miine il bag la cuptor, am sa-ti zic cum iese, fara ulei, cu putin apa, il voi servi cu legume fierte

kid, ce bine ca ati scapat din spital! sanatate multa. eu nu pun glucoza.

graviduta, si eu am ameteli si mai vomit, dar de durere de spate, sau nesomn, dar tu daca crezi ca ar fi motive de ingrijorare, adicalea de un test, fa=l ca io fac galerie sa fie ce vrei

lilly, merci mult de aprecieri, asa este cu alergia, acuma nu mai sint ingrijorata, ptr ca e o forma usoara si stiu ce sa fac. piticul tau e tare fumos, are niste ochi, si david are o carte cu pooh de la dominic mostenire, si tot butoneaza la ea

doxinu, felicitari ptr ridicat, cred ca ai nostrii s-au inteles,

ckristina, imi pare tare rau ca ai inca probleme, am sa intreb de cazul tau la cursul cind merg joi, te-ai uitat pe linkurile ce ti le-am dat?nu ai gasit nimic?

gata ma opresc aici dar inainte sa va spun ca azi l=am lasat pe david pe jos la joaca si eram la telefon(ca umblu dupa bilet sa vina soacra care a primit viza) si cind ma intorc david se ridicase singur de marginea patului si umbla asa pe linga pat tinindu=se de pat.....am innlemnit si m-am bucurat in acelasi timp!deci a facut primii pasi singur, s-a oprit cind s-a terminat patul!gata ma opresc din cauza voastra am scris atita ca mi-ati lipsit!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricicutz spune:

buna dimineata...la multi ani sarbatoritilor de azi, inclusiv papusicii mele Ilinca Maria care e racita si in loc sa se ingrase mi-a slabit 100grame, asa ca avem doar 7,900Kg acum, dar ce sa-i fac daca nu mananca? de aceea va rog, mai imi dati si mie reteta la sarmalute? va rog..si mai voiam sa va intreb cum faceti voi spanacul? stiu ca s-a mai scris dar nu am retinut si sunt disperata ca nu mananca..multumesc..plec ca se smiorcaie Ili ca e ora de somnic..revin..pa

mamica capsunicii Ilinca Maria(4 mai 2007)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata!

andrada, multumim pentru felicitari! La care freza a lui Andrei te referi? Ca in ianuarie a fost ultima data cand l-am tuns si doar bretonul si un pic in parti. In rest ma chinui cu bentite, clame, elastice, nu mai stiu ce sa-i mai fac ca iar ii intra in ochi. Am zis ca nu-l mai tund pana ii iau motul, dar dupa mot... il rad in cap

ckristina, daca e asa urat parchetul ati putea sa-l reconditionati si apoi puneti ce vreti voi pe jos.

carstea, sa-i fie de bine lui Rares. Nu am reusit sa vad pozele cu el tuns, unde sunt? Gata, le-am gasit. Mai, mai, mai, ce baiat aranjat aveti voi!

cristalina

vas, multumim pentru felicitari! Daca ea nu vrea sa poarte bentita nu cred ca vei reusi. Cat despre urechi nu stiu daca se mai restrang mai tarziu, chiar n-am idee.

Didi

Liviana, felicitari pentru primii pasi ai lui Bogdanel! Am vazut pozele de la salina. Ce fata de strengar are Matei

Alyna24 Da, a fost vant week-end-ul asta. Cand mai treci pe aici si ai timp si chef da-mi un telefon si vedem noi cum facem sa ne intalnim. Ce i-a crescut parul si lui David.

Madi Felicitari pentru al 3 lea dintisor!

kid, sper sa-si revina cat mai repede micutul tau.

Motannel

lillylove

Florentina Roman insanatosire grabnica micutului!

angelabv, da, e foarte grabit piticul meu Ce cercelusi frumosi are domnisoara ta!

doxinu, felicitari lui Stefan! Acum ca a prins figura o sa se tot ridice.

maricicutz, deci mai sunt copii fara dinti la 10 luni. Buuuun. Cat despre biberon Andrei nu mai vrea sa i-l tin eu, numai singur papa. Probabil e mai comoda fetita ta Lasa ca o sa tot manance ei singuri si o sa ne fie dor s ii tinem in brate si sa le dam noi papica.

Pepsi

Fetelor, mi-a fost tare dor de voi toate!

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Salutare,

Ninutza ... pai cum? Si tu tii cu lupu'? (a se citi sot care vrea sa aibe baiat pletos )

Graviduta si pofta mare vrabioarei.... ideile de mancare pe care le-ai expus mi-au facut si mie pofta Dovlecei umpluti.....

Liviana... URAAAAA FELICITARI pt. PASI!!! ... legat de salina... eu am bunicii din partea tatlui de acolo si chiar duminica am fost si noi pe-acolo pt. ca s-a tinut parastasul de un an al bunicului... Legat de salina.... stiam ca totusi este cu semnul intrebarii bagatul unui copil mic acolo din cauza presiunii... Pe mine ma ducea mama cand eram mica acolo in fiecare vara si stateam de dimienata pana seara... dar aveam sigur peste un an... Tot liftul ala de filme de groaza il au?

Madi, Alyna24, Motannel, FlorentinaRoman,Pepsi

Angelabv sunt foarte frumosi cercelusii!!! Sa-i poarte sanatoasa!!!

Doxinu felicitari pt. ridicare... inca putin si se va deplasa tinandu-se de patut, apoi de manute... si tot asa... FELICITARI inca o data

Vali5, inseamna ca era o poza mai veche.... in care avea bretonul tuns ... parea tunsoare gen castronel..... in poza respectiva...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Fetelor,VICTORIE,am invins boala,copilul meu,in sfarsit, este sanatos!

de fapt de vreo doua zile dadea semne ca ar fi mai bine, dar am asteptat si parera medicului.nu avea sens sa ma duc si in alta parte cand era aproape spre vindecare.daca nu face vreo recadere timp de 2 saptamani, ii face un vaccin pentru intarirea sistemului imunitar,ACT HIB,se numeste, dar trebuie sa-l feresc sa nu mai iesim afara, deocamdata.De la ultimul antibiotic nu a mai facut moale, dar in schimb a avut alta reactie, s-a inrosit pielita la putulica si i-am dat cu unguent oftalmic, cu Kanamicina.
Am intrebat de salina,a spus ca e prea mic deocamdata, dar mi-a recomandat un aparat pentru camera,SALIN,care face o atmosfera,exact ca in salina,aerosoli ,un mediu sarat.Nu stiu de unde se poate cumpara si cat costa,dar ma interesez,tb neaparat sa-l cumpar si va spun.Aerosolii se fac cand inca este sub tratament,acum nu are sens,ii fac degeaba.

La Multi Ani sarbatoritilor de astazi!

Doxinu, nu m-am suparat, felicitari pentru ridicat

Lilly love,multumesc pentru sfaturi

Pepsi, cu placere

Lbeciug,ai avut o idee buna cu salina,dar sotul meu este mai comod,si cand a auzit de aparat, gata il cumparam.I-am dat cu pufuri(Becotide),il ajuta sa respire mai bine, care sunt tot un fel de aerosoli.Felicitari pentru primii 2 pasi nesustinut

Kid ,bine ca ti-a dat tratament in continuare, doctorita Jurjiu mai era pe acolo?noi la ea am nimerit anul trecut, am ramas cu o parere proasta despre ea.

Vali5, esti o fericita cu asa capsunel

pupam capsuneii bolnaviori,insanatosire grabnica

magda,mama lui tudor catalin









http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata mamici!

Am intrat sa va citesc si sa observ ca noi avem cea mai nediversificata diversificare...:)))
Are meniul fix: la 9.30 mar si banana cu cereale si suc de portocale si la 18.00 piure din multe legume (morcov, telina, pastarnac, dovlecel, morcov, ardei) cu carnita de pui sau cu galbenus de ou. Cateodata ii mai dau iaurt cu cereale si cu galbenus...
In rest, la 6, la 14 si la 21 lapte.
Ea creste frumos, n-as zice ca se omoara cu mancatul si de aia nu ma omor nici eu cu gatitul...(asta nu e o scuza, stiu...)

Pepsi, lasa ca slabesti dupa ce se termina cu alaptatul...Eu regret ca galustile mele nu au vrut mai mult (nu cred ca m-am priceput nici eu prea bine) amandoua la 7 luni jumate nu au mai supt...
Iti urez sa treaca problemele cu spatele.

Andrada, am uitat sa zic, Antonio e o dulceata...In poza aia de dupa baita e mortal!

Vali5, Andrei poare ca are parul un pic mai tare...Barosana are un fir de pisica, si sa vreau si nu sta prins. Tot timpul ii intra parul in ochi.

Ckristina, sanatate multa si sa se rzolve toate problemele!

Am citit pe diagonala, ma duc sa lecturez mai cu simt de raspundere!...:)
O zi frumoasa tuturor!


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput