Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Myral, ma bucur ca esti linistita!!!
Chiar acum cateva zile vorbeam cu o fata, ca daca un copil nu face unele lucruri la timpul lor(gen statul in fund la 6 luni) asta nu inseamna ca nu e bine copilul. Copii care au probleme, nu ca nu fac la timp, dar fac gresit, creierul lor le da comanda total aiurea de cum trebuie sa faca anumite miscari, etc. Asta ca, copilul nu sta in fundulet dupa 6 luni, nu se ridica in picioare pe la 7-8 luni, astea sunt fleacuri, fiecare mamica vrea sa se laude cu puiul ei, ca e e atat de dezvoltat, ca merge la 9 luni, iar la 10 alearga.Aiurea. Copilul normal, le face toate astea atunci cand e pregatit, poate e un pic mai lenes, poate e putin fragil, sau poate asa e ritmul lui, dar la 2 ani toti copii fac acelasi chestii, nu mai exista nicio diferenta intre ei. Asa ca eu imi cer scuze ca daca am indus pe cineva in eroare cu problema Oliviei, nu vroiam sa se impacienteze mamicile.Mamicile ingrijorate!!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by papanash

O primavara minunata va dorim !
Pentru toate printzesele, un zambet dulce si pupici
http://www.flickr.com/photos/23756759@N04/2300719277/








Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)


cat e de dulce si zambaretz,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

si noi va dorim o primavara minunata care sa va aduca in suflete numai bucurii si caldura !!!
http://www.ibin.info/image-CRW_7659.jpg

un calduros LA MULTI ANI !!!
tuturor taticilor fericiti si mandri de puiutii lor,sa fie sanatosi si iubiti !!!



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Buna dimineata! Va dorim o primavara superba, cu sanatate si bucurii! Ia poftiti la martisoare mesterite de maestra Alexandra la gradnita.

Apropos, fata pare bine, doar nas infundat la trezire. Fara febra. Sper sa ramana asa, poate punem in aplicare planul de program de familie in weekend.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze


asa minunatii a creat Alexandra?ce faine sunt,superbe, sa ii transmiti multi pupici ca e o dulce si o scumpa si multa multa sanatate



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pai eu am zis mereu ca fiecare copil are ritmul lui! Alexandra cat e de atomica si cat a fost ea de atomica, nu a stat in fund pana la 7 luni. Intai a mers de-a busilea si apoi a stat in fund. 6 luni nici macar nu e media, 7 luni e media pentru statul in fundulet.

Eu nu sunt deloc stresata la Andrei, dar urmaresc ce si cum face. Ma cam mira cu rasucirile lui, ca le-a facut in toate partile si acum ori nu mai poate ori nu mai vrea, dar nu e nici pe departe motiv sa ma agit.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danielle, si noi fetele, ne bucuram ca v-au placut martisoarele. Trebuia sa se simta Andrei sa vi le ofere, dar merg si de la Alex. Le-a facut la gradi, cu ajutorul educatoarei banuiesc. Si eu am fost asa impresionata cand le-am vazut.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by devylla

Rox ma bucur ca e bine Alex.foarte frumoase martisoare.

Ca tot povestiti cum este cu bb2,la fel imi spune si sora mea...ca la bb2 a fost muuuult mai relaxata,ca l-a diversificat rapid si fara probleme.Cand la primul copil...a facut totul ca la carte.
Azi am inceput diversificarea cu supa de orez(orez fiert si luata decat zeama)Initial am vrut sa ii dau decat o lingurita(ca la carte) insa atat de mult i-a placut si a insistat ca mai vrea,i-am dat-o si pe urmatoarea.A papat tot,fara sa verse nimic.M-am bucurat tare,am inceput diversificarea cu dreptul.Sa vedem de-acum cum ne merge.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)



sa o tina tot asa si sa pape tot,eu sunt tare stresata cu diversificarea asta,parca as mai astepta desi maine face 5 luni,
multumim de asa frumos buchet de narcise



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Daca doriti sa il vedeti pe Andrei in diverse ipostaze (plin de mancare, adormit, cu ochii incrucisati, studios, zambaret, suparat)....Nu am mai pus poze pe rand sa nu mai zica Ana ca le pun cu taraita.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, ne imbracam si plecam in cautare de ghiocei in padure. Un weekend placut va dorim!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Daca doriti sa il vedeti pe Andrei in diverse ipostaze (plin de mancare, adormit, cu ochii incrucisati, studios, zambaret, suparat)....Nu am mai pus poze pe rand sa nu mai zica Ana ca le pun cu taraita.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze


cat e de frumos tu Roxana,s-a schimbat mult,acu e barbatzel in toata firea sa il tzuci dulce dulce



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput