Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by Andries

Alina doamne dar ce de probleme are Olivia, eu acum am realizat despre ce e vorba...imi pare tare rau sa aud chestii de genul asta, ce sa mai spun...bafta multa sa rezolvati tot!!




Andreea, multumesc mult!
Eu am scris aici despre probleme Oliviei, ptr ca asta e realitatea noastra, dar nu ne plangem, ptr ca sunt atatia copilasi cu probleme mult mai grave decat noi, sau Doamne fereste care nu mai sunt printre noi(cum e cazul nepoatei noastre).
Eu sunt foarte fericita de evolutia ei, mai ales ca e o isteata, vorbeste mult, ne intrecem cu Mirunica, e vesela(avem dovezi)...ce sa mai spun...

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

tuturor care astazi serbeaza 6, 5 sau 4 lunite

si celor nascuti pe 30 si 31sa fiti sanatosi si fericiti.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

IN PRAG DE PRIMAVARA
SOARELE SA ITI RASARA
CU INC-O BUCURIE
CE-N SUFLET SA ITI FIE
CA O LUMINA VIE
UN CER ALBASTRU FARA NORI
IN CALEA TA SA FIE
SA AI IN FATA NUMAI FLORI
SUCCES SI BUCURIE.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

MULTUMIM MULT PT URARILE ADRESATE mai ales ca noi faceam 6 luni pe 30.URAM SI NOI LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR!PUPICI SPECIALI PT TOMASA SA FII SANATOASA SI FERICITA!Eu mai am inca de citit cap 97 dar pana il terminam eu trecea si ziua asta.BEE nu am apucat sa iti multumesc si tie pr explicatii, am fost la pediatra si am stresat-o cu intrebarile, dar ne-a asigurat ca micuta noastra e bine (doar ca le face ea pe toate mai cu intarziere, nu sta in fundulet perfect, nici nu era obligatoriu si cica va sta fff curand singurica) Ne- spus ca a avut si copii pe care i-a trimis la kineto dar la noi chiar nu e cazul, mai ales ca la 3 luni a trecut proba aceea cu ridicatul de manute in fundulet cu capsorul perfect. Deci pot spune ca m-am linistit.Insa cu diversificarea ne-a certat doctora cand a auzit ca are doar o masa diversificata si nici pe aia nu o mananca. Ne-a spus sa ii facem 2 mese si sa o incercam chiar daca mananca chiar daca nu. Eu insa o sa fac tot posibilul sa nu stresez copilul, acum nu cred ca are importanta ca mananca putin sau deloc mult mai important e sa manance mai tarziu si mai ales cu placere. Nu vreau sa fac aceeasi gresala ca la cea mare care saracuta ea manca dar nu atat cat vroiam noi, deh atunci nu aveam decat 21 aniAsaaaa si ca tot ma plangeam eu ca nu am primit nici un fel de vitamine, eeee acum ni le-a dat pe toate..... calciu fier polyvital. S-o creada doctora ca eu o sa umflu copilul cu toate odata, o sa i le dau pe rand incepand cu calciul cate zece zile.Vaccinul inca nu l-am facut o sa-l facem sapt viitoare.A si inca o chestie m-a intrebat doctora de cate ori se trezeste pe noapte, i-am spus o singura data si a concluzionat ca nu ii mai ajunge de mult laptele, sa-i fi spus de unele dintre voi cum va chinuiti din 2 in 2 ore?SABINA asa vroiam sa iti spun ca imi place asa mult ca o compari pe micuta mea cu SOFIA (la mancare deocamdata)Sper ca si a mea sa evolueze asa frumos sa am si eu multa rabdare si calm.Si in incheiere O PRIMAVARA SUPERBA VA DORESC!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

La mai multe lunite pentru :

Antonia Maria de Mandarinutza
Elisa Lavinia de Myral
Sofia Diana de Isa13belle
Vlad de Ramonarosca
Ioana Teodora de Dorabora

Erika de Devylla
Andrei Serban de Roxana
David de Andreeaiosif
George Ionut de RGE


Albert Raoul de Mirella76
Vlad Mihai de Slippers76
Flavia Maria de Pitic 03
Luca de Katrin
Miruna Andreea de Danuta36
Ioana de Anomar12
Lisa Maria de Adimercedes
Alexandra de Daniela 76




mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



Tomasa ,La multi ani!
Veroboroda , La multi ani sotului !
Cecilia, La multi ani pentru tata-socru !


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Papanash, multumim zambaretului , frumos foc Andreiutz.
Devylla , multumim de flori , sunt superbe narcisele. Sa aiba pofta micuta dulceata sa pape tot ce-i pregateste mami.
Greyeras,multumim pentru florile si martisoarele virtuale.
Alinkav, Sim , Roxana, Gabitz,Sabina,Afibebe, multumim de urari.
Pinacolada multumim de pupici de la cucuieti.
Roxana , multumim si arata foarte bine martisoarele Alexandrei din expozitie ,felicitari. M-am prins... .
Gabriela, ce emotionant mesajul Sarei catre Michael...frumos...ar trebui sa vedem reactia copiilor peste ani si ani....
Andries , multumim de urari si sanatate multa micului papanas.
Betty, Myral, multumim .



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Tomasa un gand frumos si o imbratisare stransa si de la noi!
La multi ani, sa fii sanatoasa, fericita si iubita!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Andriesule si bine ai revenit!

La multi ani ptr 1 martie! Vorba aia ca tot ascultam zilele trecute: vine vine primaaavara
se asterne-n toataaa tara
floricele pe caampii
hai sa le-adunam copii!!
Sa avem o primavara frumoasa!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mai Sim, io te vreau inapoi! Haide nu fii copila si tu. Vorba lui Andries: doar suntem femei in toata firea, nu ar trebui daca nu ne convine ceva, sa ne luam jucariile si sa plecam. Lasam sa faca asta prichindeii nostri ca ei au dreptul.
Te pup si sper sa te razgandesti.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput