Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nana, este extraordinar ceea ce povestesti despre Andrei, nu am cuvinte sa imi exprim bucuria. Ma bucur pentru el nespus si ma bucur de bucuria voastra.

Sabina, fata e ok, probabil a facut de la Bronhovaxom. Sa stii ca ea face reactii urate la orice.

Alina, acuma am citit mesajele tale. mamica necajita, fetita cu probleme si ochisorii ei frumosi. Eu sper sa fie totul ok pana la urma si sunt sigura ca DD nu lasa el asa fetia frumoasa sa aiba probleme. Mai aveti rabdare cu operatia, trebuie luate pe rand lucrurile. Multa sanatate frumoasei cuceritoare!

Claudia, eu il scot in body cu maneca lunga si pulover tricotat, o sa pun imediat pozici ca sa vezi. In picioare in poze are niste adidas ca erau noi, dar de regula e in sosete. Si are doar pantalonasi pe el (rareori ii mai las nadragii de casa pentru ca de la anumiti raiati i se agraveaza dermatita). E mai riscant sa o tii transpirata in curent deat sa o imbraci mai subtirel.

Annisia, ce gratare fata? Ca eu am facut numai gratar la device-ul electric primit cadou de la ai mei de Craciun. Dar si mie imi e dor de focul ala in curte.

Celia, ahaaaa, deci v-ati prins ca la voi sunteti tentatia?

Lavinia, nu e de gluma cu anorexia, si fie-mea asta mare are ceva probleme cu asta. Presupune extrem de multa rabdare din partea ta si sa nu o fortezi cu mancarea. E vital. Andrei papa dimineata bibe si abia mai incolo fructele cu iaurt in ele (in loc de branzica, aia nu ii place).

Si_bv, cred ca e mult mai bine in Antalya, poti merge linistita.






Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

SabinaY, exact asa am facut la Alex, eram ca la carte. Acum...Pupam Erikutza diversificata, vezi ca a fost destul de usor.

Gabriela, sa pastrati primele mesaje ale copiilor si sa le aratati cand cresc. Tare frumoase!



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata,

Tomasa sa fii sanatoasa si fericita alturi de cei dragi.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Hi hi Roxana, pai eu zic ca ar trebui sa se vada live, avand in vedere ca acum la varsta lor, ei mai mult ating, gusta...
Acum sa nu imi iau in freza ptr gustatul, e metaforic vorbind.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Fetelor, sa aveti o primavara plina de zambete si flori!

La multi ani tomasa!! Sa fii fericita!

Sabina, sunt bine, am mai facut joi o punctie si a fost ok. Mai fac miercuri inca una si gata, se pare ca am scapat!



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Sunt in urma cu doua saptamani aproape!!! vai mie...acum sunt si eu la "2 ferestri" ca nu ma tine neuronul sa citesc din urma si sa si raspund!

In primul si in primul rand un IMENS “La Multi Ani!” pentru toti sarbatoritii (bebici si mamici) pe care nu i-am felicitat inca, un car de sanatate, bafta multa si o primavara frumoasa tuturor!!

Multumesc din suflet pentru urarile dedicate lui Mircea, e un scump si un dulcel (doar e al meu nu?)! Luy dar tu chiar mi-ai tinut minte albumul? am ramas uimita!!! Multumesc mult tuturor fetelor!! Pupici!

M-am uitat pe graficul trimis de betty, ei bine Mircea e la limita de jos aproape, are 6 kg la 4 luni. E lung si slab.

Piciulikaaaaaa m-ai bagat in ceata cu postarea ta...aia cu "mi s-a naruit intregul univers" ...doamne, m-am dus inapoi sa vad ce-ai patit... pana sa ma lamuresc eu ca e cu dedicatie speciala catre Sara...

aniast asa e la primul copil, eu vultur eram cu Vic, doamne sa nu puna careva mana pe el ca flacari scoteam!!

Roxana si la Vic la gradi au streptococ hemolitic unii copii, Vic nu a avut, dar a capatat o viroza f nasoala sambata trecuta si acum o are si Mircea, sunt f suparata deoarece sapt viitoare am botezul si nu stiu daca se va face bine!!

Annisia bine ai revenit si soacra, soacra, relatii, relatii, dar suzeta copilului NU se baga in gura, nu e vorba ca nu ar face Y anticorpi, dar la varsta asta daca ia un virus herpetic sau un CMV ii "trece" destul de greu, diaree, febra, nu-ti mai spun...Vic a luat virusul herpetic la peste 3 ani si tot nu a fost placut!! Bine ca e vaccinat impotriva celor mai periculoase boli, dar totusi trebuia sa ii explici (calm daca se poate ) ce inseamna protectia bebelusului. Despre supa...scrisesem eu mai demult o polologhie intreaga despre preparatul supei si cum sa jonglezi cu orezul, morcovii si cartofii in functie de copil constipat sau cu diaree...e cam ca la vopsele...hi hi...daca are diaree, pui in supa la fiert o ceasca de orez ales si spalat, orezul va lasa un mucilagiu de orez in zeama si il va ajuta sa se constipe. Si f important, eu fac supa, o portionez si recipientele le bag la congelator, de acolo scot unul pe zi. E adevarat ca idealul e sa ii faci zilnic, dar cineva mai trebuie sa se duca si la job ca sa avem marafeti.

Alina doamne dar ce de probleme are Olivia, eu acum am realizat despre ce e vorba...imi pare tare rau sa aud chestii de genul asta, ce sa mai spun...bafta multa sa rezolvati tot!!

Acum vad ca iar e rost de paruiala aici...dar chiar nu se poate fara?
Mai Annisia zau ca exagerezi, lasa omul sa scrie ce si cum are chef...n-are Nana nevoie de avocati...Luy a zis 100% ce-as fi spus si eu, zau asa, doar nu suntem la gradinita, doamne iarta-ma ca suntem femei in toata firea!

Postez mesajul sima duc cu alte doua capitole in urma sa vad ce-ati mai facut….am retinut ca Rox e vopsita rosu si vrea sa scape de rosu, si ca Maria e stresata ca pleaca fi-su in Franta…stai sa vezi cand se va insura…si mai vad ca Sara ii tine isonul lui Michael


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Nana tare ma bucur ca Andrei recupereaza. E intradevar o binecuvantare pentru voi. Sa dea DD sa o tina tot asa.

Fetelor multumim pentru martisoare.

Sa fim sanatoase si sa avem puterea sa ne crestem copii si sa le oferim tot ce este mai bun pe lumea asta. Va doresc o primavara frumoasa, sa fiti sanatoase si sa aveti o viata lunga si plina de bucurii!!!
Si de aici un www.flickr.com/photos/15923681@N07/2301093985/" target="_blank">martisor de la mine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by alinkav

Hi hi Roxana, pai eu zic ca ar trebui sa se vada live, avand in vedere ca acum la varsta lor, ei mai mult ating, gusta...
Acum sa nu imi iau in freza ptr gustatul, e metaforic vorbind.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007



O fi metaforic pentru tine, pentru ei...Nu uita ca Andrei are un dintisor ascutit.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andries, bine ai revenit si sanatate puilor. Bine ca nu e streptococul ala, nu stiu de ce nu se mai scapa de el din gradinite. Te rog mai zi de birou, daca nu iti provoaca mare neplacere evident. Ma interesa cum a fost revenirea, mai am si eu putin si posibil sa fie ceva mai complicat decat ma asteptam.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Devylla super interesant subiectul pe mail....chiar partea cu psihologia creativitatii chiar mi-a placut...am invatat ceva din asta

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput