Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

eu vreau sa ma duc astazi in cautare de canapele noi ca am niste vechituri de mii si rusine sa le scot la strada bleahhh
macar cat mai am timp liber ca de luni intru iar pe baricade si nu e bine,nu o sa mai am timp deloc,stiti ceva de ikea?au ceva frumos pe acolo?parca acolo as trage prima data ca au showroom si le pot vedea pe toate,
va tzucam dulce si va dorim un weekend superb



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Am mai dovedit un capitol!!

Nana felicitari pentru progresele lui Andrei, sa dea Dumnezeu sa fie tot mai bine!!

Sabina sa stii ca si eu am si aveam aceleasi ingrijorari ca si tine relativ la uratul de La Multi Ani! pe care nu reusesc sa il scriu asa cum mi-as dori pentru fiecare in parte!!

Annisia lumineaza-ma si pe mine: voi ati cununat dar nu sunteti cununati in biserica???

Despre scaderile si variatiile de greutate eu stiu ca atat timp cat copilul e vesel, bine dispus, doarme bine, papa cu pofta si invata sa faca diverse chestii (in ritmul lui evident) totul e foarte bine.


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hai sa va povestesc despre servici, toate bune si frumoase, am program de sase ore si ma tin de el (mai exact la 15 ma ridic, inchid laptopul si plec), am primit evident cel mai mic si mai amarat portofoliu din echipa (cand am plecat il aveam pe cel mai baban ) dar nu ma deranjeaza chestia asta pentru ca vreau liniste, sunt multumita ca Mirciu s-a acomodat cu mama si se inteleg bine, de luni ma duc la reciclare (mai exact la niste cursuri si evident ca nu voi putea sa intru pe forum, de fapt nu deschid forumul la birou ca praf se face ziua de lucru), peste doua saptamani vreau sa ma apuc de lb germana (frate cu numai doua limbi straine nu mai faci nimic in ziua de azi) si ...surpriza emisiunii: m-a contactat o agentie de hr din uk pentru un job in europa occidentala! I-am refuzat elegant, dar tot trebuie sa le trimit un cv detaliat ca le-am promis. Atmosfera de lucru a fost mai tensionata primele zile, dar vad ca e relativ ok acum, plus ca am senzatia ca juma' de firma e gravida!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Da' e fun sa vezi sedinta de proiect cu 4 gagici in echipa din care 3 cu burta!! S-au desteptat romancele frate!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Bai Roxana ce comoara de baietel ai tu acolo, Aduta mea cam sta pe ganduri.
danielle sa stii ca si eu am fost stresata cu diversificarea, dar pitica m-a ajutat mult, sunt sigura ca si la voi o sa fie totul bine. E mai greu inceputul.
Nici fata mea nu sta bine in fundulet, dar ea e mai grasuna si daca o pun pe burta sta un minut si incepe sa urle. E puturoasa rau.
Multumim tuturor pentru gandurile bune si pentru martisoare.

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Ma duc sa pregatesc bagajul fetii, plecam in vizita la mama.
Va doresc o zi minunata.

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Mai fetelor,m-am emotionat tare citind atatea mesaje frumoase,acum la inceput de primavara...si eu va pup dulce pe toate,ca-mi sunteti dragi si va trimit si cate-o floricica virtuala..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Pai eu am zis mereu ca fiecare copil are ritmul lui! Alexandra cat e de atomica si cat a fost ea de atomica, nu a stat in fund pana la 7 luni. Intai a mers de-a busilea si apoi a stat in fund. 6 luni nici macar nu e media, 7 luni e media pentru statul in fundulet.

Eu nu sunt deloc stresata la Andrei, dar urmaresc ce si cum face. Ma cam mira cu rasucirile lui, ca le-a facut in toate partile si acum ori nu mai poate ori nu mai vrea, dar nu e nici pe departe motiv sa ma agit.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



Stii cum e acum, mamicile se iau dupa altele, si isi fac sangele rau, se ingrijoreaza, si asta nu e bine deloc.
La tine oricum Andreiut arata foarte bine, si ce smecher e cu adidasi, mai mai ne faceti cu ochiul!!
Iar referitor la dintele ascutit, pai eu cred ca prin farmecele noastre, il imblanzim, sa nu ne muste!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La multi ani TOMASA!Sa fii sanatoasa,fericita si iubita!

bebeilor sarbatoriti pe 30 si 31:

Antonia Maria de mami Mandarinutza
Eliza Lavinia de mami Myral
Erika de mami Devylla
Andrei Serban de mami Roxana
David de mami andreeaiosif
Sofia Diana de mami isa13belle
Andreea de mami Celia
Vlad de mami ramonarosca
Ioana Teodora de mami dorabora
George Ionut de mami RGE!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

bebeilor sarbatoriti azi:

Vlad Mihai de mami Slippers76
Albert Raoul de mami Mirella76
Flavia Maria de mami pitic03
Luca de mami Katrin
Ioana de mami anomar12
Lisa Maria de mami adimercedes
Alexandra de mami daniela76!


Mergi la inceput