Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (95)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc
Ne bagam si noi la o intalneala la vara la turnul Chindiei, stam chiar langa el. Poate vine si Isabeluta ca e si ea tot din zona. Ce frumos ar fi.

P.S. Teo, stai linistita ca noi nu ii facem concurenta Mihutzului cel dulce. Ii lasam drum liber catre frumoasa si minunata Teo.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!



Vin, vin!!!!! Cum, nu?

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by greyeras



Roxana si tata este balanta si este lenes, mincinos si laudaros, astea sunt defectele lui si culmea fata mea s-a nascut in aceeasi zi cu el. Dupa cum zici tu sper totusi ca balanta e o zodie buna.




sotu meu e Balanta si nu e nici lenes, nici mincinos
cam laudasros, ma...da asta e caracteristica mai la toti barbatii



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Devilla ( Sabina Y ) , ma bucur ca ti-ai revenit, ti-am dat reteta buna, vad ( jurnalul si somnic ).
Eu nu sunt adepta violentei, nici macar in limbaj.
Vorba dulce mult aduce, iar o mamica asa sensibila si obosita ( ca multe dintre noi )are nevoie de pupaceala si dragaleala .
Am dreptate ?


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andruzza...eu cred ca e de la raceala. Plus ca de la 4 luni ei nu mai cresc asa mult....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gabriela, drum bun si sa reveniti cu bine.

Nana, al meu misca degetele, exact ca un tresarit. L-am urmarit azi afara.

Melania, piurerile de la Hipp sunt chiar ok, noi numai din acelea folosim. Cu decalotatul a fost mai demult super discutie aici, gasesti pe mailul comun niste materiale contra. Asa ca eu sunt contra.

Greyeras, deci trebuie sa ajungi la batrenete ca sa te bage cineva in seama?

Mada, imi pare rau de cazatura, bine ca e ok. F buna revizia. Nu stiu ce sa zic de diversificare, la copiii alaptati ar fi bine sa se inceapa de la 6 luni.

Sabina, pai eu zic sa stai de vorba cu mine despre Alex ca scapi usor, nu e nevoie de grame si miligrame. Nimic e suficient?

Papanash, zapacito, ai socat babele? Daca li se facea rau si trebuia sa dai fuguta cu ele la spital? Multumesc de oferta de schimb.

Andreeaiosif, vino sa vezi ce mizerie e la mine la tara de la santierele de alaturi. Poate ii piere cheful lui Papanash de schimb, ca e praful cat degetul si ea nu prea vrea sa il stearga.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Sabina

quote:
Originally posted by greyeras



Roxana si tata este balanta si este lenes, mincinos si laudaros, astea sunt defectele lui si culmea fata mea s-a nascut in aceeasi zi cu el. Dupa cum zici tu sper totusi ca balanta e o zodie buna.




sotu meu e Balanta si nu e nici lenes, nici mincinos
cam laudasros, ma...da asta e caracteristica mai la toti barbatii



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.





si io, si io-s balanta, nu-s mincinoasa deloc, lenesa numai un pic ( acum cand imi permit ) iar laudaroasa.....cred ca mai mult, dar fac toate eforturile sa pot sa am cu ce ma lauda....deci nu se pune .

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Sabina asa e .
Am fost duminica la ziua unei prietene si barbatii stateau in bucatarie unde se fuma, iar noi stateam in sufragerie cu copii si ii auzeam cum se laudau ei ca asa si pe dincolo, zici ca erau un grup de gaste. Oricum barbatii sunt sigur mai barfitori decat femeile.

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumesc mult pentru raspunsurile cu degetelele tresaritoare in somn. M-am mai linistit. Stiu ca eu acum sunt in stare sa vad si ce nu e, de-aia am intrebat. O sa raman cu obsesia asta pe viata si la orice tresarire o sa ma intreb: oare a fost din aia?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Greyeras, ce ai scris tu acolo...cred ca tatal tau e doar ...barbat. Sper sa nu citeasca vreunul postarea asta. Eu mi-am dorit mereu copil in zodia Balanta, nu pentru ca sunt eu, ci pentru ca am intalnit numai persoane realizate, simpatice si cu noroc.

Andruzza, si eu am patit-o cu Andrei luna trecuta, nici un gram in 3 saptamani. Culmea ca a fost tot perioada cu aerosolii, raceala si restul, poate de aceea. Si el era pe bibe nu pe tzitzi.

Gabitz, imi e ok si acolo, mai greu cu locurile de parcare, dar ma descurc eu cumva.

Papanash, nu arata asa rau dimineata frizura, ideea e ca nu tocmai ce imi doream. Iar par scurt am incercat si de fiecare data a fost un esec. Parul meu este f f moale si greu in acelasi timp, sta numai lipit de cap, oricum l-ai tunde daca nu e coafat cu peria nu sta. Cat e lung cade si se aseaza singurel.

Va rog mai lasati-ma sa citesc si din urma. Aveti un ritm la scris, ca nu reusesc nici sa termin capitolul acesta. Si s-a trezit Andrei.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

de LUY si de frumoasa MARIA stiti ceva?aseara avea febra ,sper ca sunt bine .

LA MULTI ANI!,
celor doua frumoase -ELIZA de mami GABITZ78
-ANGELIK MELANY de mami RICEA

pentru mamicile obosite si stresate .

Mergi la inceput