Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (95)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Nana stai linistita, cred ca toate suntem asa, chiar si cele care nu am avut probleme deosebite cu bebeii. Eu am o prietena care este pediatru la Budimex si o disper cu intrebarile mele.

Azi am fost la biserica, vreau sa o impartasesc si eu pe fata mea duminica. N-am impartasit-o niciodata si in plus vreau sa vorbesc cu preotul pt o festanie la casa noua.
Nu stiu ce sa fac cu fata doarme de la 16 si mi-e tare frica, de doua nopti se trezeste pe la 2 noaptea cu chef de joaca si sunt terminata.

Roxana nu ca nu te baga nimeni in seama cand esti tanar, cica nu ai experienta. Eu m-am maritat la 23 ani si la 25 am facut copil. De cand e dragostea mare.


Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Dragele mele mamici de fete, va intreb pe voi : ce o sa ne facem cu dulcetzelele noastre, ca generatia asta a lor este tare "revolutionara", iata ce canta mai devreme una dintre ele :

Lasa-ma, papa, la mare,
Vreau distractie si soare
Sa ma bronzez pe nisipul fierbinte
Caci eu nu sunt o fata cuminte!

Mai, nu cumva s-a intalnit pe ascuns cu Yannis si el i-a povestit ce frumos si bine e la mare ? Hmmm, vin vremuri grele, luati aminte !
Ati recunoscut dulceatza plimbareatza ? Daaaa ?
Va invit sa incepem plimbarea noastra din aceasta seara alaturi de
dulcetzica precoce Eliza de gabitz
mergem cu ea la mare, daca "papa" n-o lasa sa mearga singura
Dupa ce ne asiguram ca e totul in regula, cu precizie nemteasca punem cap-compas catre Germanica, unde ne asteapta urarea
dulcetzica motzata Angelik Melany de ricea
Primavara bate la usa, asa ca tragem o fuga pana in tara lalelelor, unde mergem sa o felicitam pe
printzesa cu parul ca abanosul Hannah de Dantje , de la care nu mai avem vesti de la inceputul anului
Sper ca n-ati obosit, mai avem de traversat un ocean, mergem in State, sa-l vizitam pe papanashul care astazi implineste 6 luni
voinicul Alexandru de Oana MC

Va uram tuturor La multi ani ! cu sanatate, sa cresteti mari si cuminti , sa-i ascultati pe parinti si sa nu le scoateti prea multe fire albe de par !



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

de LUY si de frumoasa MARIA stiti ceva?aseara avea febra ,sper ca sunt bine .

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi



Nici Diciu n-a mai dat vreun semn, astepta niste rezultate de la analize....

Fetelor, sunteti bine ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, poze nu am decat cele de la botezul lui Mihnea, o sa caut eu prin ele sa iti dau link. Te astept in Herastrau luni sau oricand saptamana viitoare cand ai chef.
Sarumana de pontul cu crema, sa stii ca eu il tin numai pe lanolina aia si totul e ok, nici cu cortizon nu a mers. Insa in continuare si lui Andrei ii apar pete pe zonele de frecare. Iar de Forever stiu, dar nu ma pune sa beau porcaria aia ca mor. Am mai incercat eu cura lor de slabire si era crunt gelul ala. Dar problema mov e alta, nu am mai explicat eu. Ideea e ca fisura aia nu ramane cicatrizata, deja nu mai e problema de scaun, constipatie sau altele. Pur si simplu e o rana care se deschide mereu la simpla atingere. Nu stiu ce solutie vor gasi ca eu sunt satula de durere.

Sim, stiu unde va plimbati voi dar pentru mine e si mai departe. In Herastrau ajung mai usor.


Magda, eu d-alde d-astea pastrez pentru 8 Martie, desi pana la urma cica se strange cate 1,2 mil de copil sa luam cadou comun pentru educatoare, directoare, asistenta si ingrijitoare. Sa vedem ce o iesi. Nu cred ca e nasol ca iei separat, eu zic ca sunt tocmai binevenite.

Revin ca e scandal.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by papanash

quote:
Originally posted by bikmaria

de LUY si de frumoasa MARIA stiti ceva?aseara avea febra ,sper ca sunt bine .

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi



Nici Diciu n-a mai dat vreun semn, astepta niste rezultate de la analize....

Fetelor, sunteti bine ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)



iata ca febra musculara e direct proportionala cu telepatia.
Bravo Luy, esti fantastica, ca intotdeauna !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Luy smecherita rau pitica ta.
Chiar tre' sa avem grija cu fetili noastre.

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Multumim mult de grija, suntem bine, Mariei i-a scazut febra de dimineata, avea 37.6, acu' dupa amiaza avea 37.1
Eventual la mine o fi ceva febra de la focul creatiei . Acu sa vina gabitzu' sa-mi zica daca e rasol sau nu

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

greyeras , aia nu-i pitica mea !!! ( a mea e ferecata in beci cu 10 lacate )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luy, tu esti minunata mereu, auzi la ea rasol...

Greyeras, pai de 25 te vaieti tu? Cand ai zis ca nu te ia lumea in seama ca esti prea tanara am crezut ca inca esti minora.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

sarbatoritilor de azi:Alexandru de mami OanaMC,Hannah Patricia de mami Dantje,Eliza de mami gabitz78 si Angelik Melany de mami ricea!

Mai fetelor,mai ziceti si ceva de bine despre balante,ca m-ati pus pe ganduri...nu de alta,dar si Mirunica mea e o mica balantzica


Mergi la inceput