Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (95)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by papanash
... si dai, si urla, si urla....l-am luat in brate, se zbatea, o tanti zice 'vezi mami ca ai pierdut caciula si raceste' ( a fost soare, nu avea caciula)io, nervoasa 'da' sa raceasca, nu-mi pasa ca nu-i al meu !'- si uite asa am mai creat un subiect de barfa despre bonele astea care-ti imbolnavesc copilul si mai si cer o caruta de bani......



Tragic pt tine, da' io una mor de ras. sa treaca supararea mamicii si bebelusului 'nimanui'.

Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, ...pai ca sa vezi cum sta treaba cu pijamalele, afla ca m-am mai obisnuit cu frizura. Deeeeeci.. Dar ca sa te linistesc, nehotararea priveste de regula lucruri marunte, de zi cu zi. Cand am de luat o decizie majora sunt foarte decisa si nici prea pot spune ca am dat gres in vreuna. Te asigur ca Ioana va fi foarte hotarata atunci cand e nevoie. Balantzuca scumpa. Si tie, mai ales pentru decizia de a te duce la sala, asta intentionez si eu dupa ce instaurez bine bona in functie.







Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Postez in episoade ca acusi acusi pica netul.

Carpatina, mah, nu care cumva sa lasi fata sa planga numai ca sa zica ma-ma! Sa nu uit, tin pumnii pentru examen.

SabinaY, accidente se intampla si cu tine langa, nu iti mai face griji. Important e sa nu fie ceva serios.

Si uitasem evident:

sarbatoritilor Sa fiti sanatosi, voiosi si voinici!



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

rox - eu ies in parc si daca e vremea mai urata!ma plimb mereu in zona arcul de triumf-televiziune!
papanash - ti-as zice eu de unde e febra musculara, dar nu-mi permit!
pupici.
revin mai tarziu si cu niste poze...

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

papanash - ti-as zice eu de unde e febra musculara, dar nu-mi permit!
pupici.
revin mai tarziu si cu niste poze...

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



Revii cu niste poze? Hait!
Deci fiti pe faza ca Gabitz ne pregateste ceva!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gabi, poti sa-ti permiti da' n-ai cu cine, eu sunt virgina

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Vin si eu azi cu aceiasi problema ca si adi cu Lisa.
Am fost la control la Medicover cu Stefania, asa, o consultaie dupa tura a doua de aerosoli. N-am fost la acelasi medic, am programat-o la dr. care-l vede si pe Rares. Este ok.
Dar!!! A cantarit-o si fata de acum doua saptamani, cantarita tot la ei, pe acelasi cantar, are cu 50 grame mai putin. Stagneaza de doua saptamani. Si eu, ca o tufa, am discutat si am tot discutat cu dr., dar chestia asta am scapat-o. E adevarat ca astea doua saptamani, 6 zile am tot sacait-o cu aerosolii, s-a mai miorlait si din cauza gingiilor, a supt mai "prost",dar doua saptamani sa stagneze??
Si inca ceva, de 2-3 zile parca si pampesul e cam golut uneori. KK n-a facut de 3 zile. Tot asa. de 3-4 nopti se trezeste de 2-3 ori pe noapte, de la o trezire.
N-o mai avea tzitzi lapte suficient? Ca probleme de sanatate nu are, e vioai, doarme linistita ziua, cate 2-3-4 ore.
Eu acasa n-am mai cantarit-o demult, nu m-am stresat cu greutatea. In prima luna a luat 1,5 kg, a doua luna 1 kg, apoi n-am mai cantarit-o. La vaccinare a cantarit-o, ok de fiecare data.
Trec pe ceaiuri si pun cantaru' la treaba. Sa vad cum evolueaza in urmatoarele 2 saptamani.





mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vero, se mai inroseste locul, nu cred sa fie probleme. Cat despre alimentele noi, parca la Sim auzisem ca trebuie asteptat 2-3 zile dupa vaccin. Ideea e ca daca are vreo reactie alergica sa se stie de la ce este.

Papanash, pai bine mai, scrii asemenea poezie dupa ce am muncit eu toata ziua prin casa. Bine ca nu o citeste si tanti Maria noastra.

SabinaY, apropos de poezia de la Papanash, eu cred ca ai pus-o pe Erika la treaba in locul tau, asa parea de obosita. Frumusica foc, am mai navigat pe blogul vostru si am admirat-o.

Alina, multa sanatate Oliviei! Pai asa va laudati? Noi va asteptam sa va faceti bine si sa iesim in parc. Ce e cu analizele? Tre sa imi fac si eu. Mai stii povestea cu eco si ficatul meu cu colesterol. Iaurt i-am dat Danone Cremoso dar cineva (nu spui tzine, persoana amportanta ) mi-a recomandat Tnuva ca fiind mai sanatos si natural.
Cat despre lipsa netului, pai e mai grav ca lipsa gazelor cand nu citesc eu glumele Carpatinei.

Annisia, eu am inteles de ce ai certat fata, tocmai ma gandeam sa sar si eu la beregata ta, dar cred ca ai scuturat-o si si-a revenit. Si m-am cam simtit si eu in locul ei asa ca am tacut malc...mai ales la faza cu nevazutul copacului de padure. In fine, incercam insa sa ingaim asa ca am o vaga banuiala totusi ca tu ai noroc ca Yannis e cuminte, cum am eu cu Andrei cel cuminte. Dar la fie-mea...nu aveam timp de nimic, nu stiu cum naiba, si eram mereu nervoasa si obosita.

Sabina, m-ai spart cu porcul ala. De retinut! Eu ma scot cu terasa, azi am si gatit cu el in carut si terasa deschisa.







Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, eu cred ca cine si-a dat cu parerea la frizura si culoarea noua a fost pe bune, io nu am zis nimic fiindca eram de acord, adica mi-a placut ce-a iesit dar..... noi nu te vedem dimineata, si daca tie cand te trezesti iti displace ce vezi in oglinda e cazul sa modifici....
te-as vedea cu parul mai scurt, cred ca s-ar incadra f bine forma fetei, se mareste si volumul fiindca nu mai este greutatea firului ( sau e mai mica, ma rog).

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fata mea doarme si acum, am profitat si eu si am bagat un puisor la cuptor, n-am chef de cine stie ce retete, cu asta nu dam niciodata gres.
Papanash si am patit la fel cu carutul, pana acum 2 luni stateam la etajul 8 si imi era foarte greu sa ies la plimbare cu pitica, de multe ori nici nu ieseam, acum stau la parter . Si pentru voi sunt Cristina, mamica fericita de Ana-Adelina, Greyeras imi spuneau ai mei cand eram gravida, cica semanam cu un greieras.

Sabina subscriu cu privire la mancarica si copii.

Andreea deja gunoaiele si praful din Bucuresti este un subiect inchis, face parte din decor, sa nu-ti spun ce am vazut ieri in parc la Tineretului - Brancoveanu (Oraselul Copiilor)

Roxana si tata este balanta si este lenes, mincinos si laudaros, astea sunt defectele lui si culmea fata mea s-a nascut in aceeasi zi cu el. Dupa cum zici tu sper totusi ca balanta e o zodie buna.

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea

Mergi la inceput