Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (95)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Of, greu , greu !
am avut o zi .......
cu greu am reusit sa desfac carutul, a intrat pe diagonala si putin ridicat in lift, dupa aia iar scari la iesirea din bloc.
bun pana aici.
pun printul in carut si hai la plimbarica. ne ocheste o vecina care ma urmarea mai demult dar reuseam s-o ocolesc cu gratie, azi nu !
Voia neaparat sa discutam despre sumele astronomice de la intretinere, cum ne fura pe fata administratorul, avea cifre concrete, fusese la toate blocurile vecine sa faca comparatie, apa e intotdeauna mai mult decat consumam, repartitoarele-s cu citire radio deci incontrolabile, cheltuieli mari cu liftul, etc....s-a tinut dupa mine juma de ora si mi-a facut capul calendar, voia sa ma convinga sa mergem la politie sa-l reclamam pe furacios.....
noroc ca s-a enervat piciul si a inceput oracaiala, am schimbat traseul si i-am zis ca mai vorbim alta data.....
asta mic nici gand sa doarma, are o noua pasiune : sa stea-n carut cu fundu-n sus, si linge tot : plastic, patura, husa.l-am tot sucit fara succes de vreo 4 ori, am vazut ca nu-i chip sa ne intelegem am rabatat manerul carutului sa-l vad , barem sa nu plonjeze din carut. ghinion, s-a defectat manerul, nu mai prinde decat intr-o clema , asa ca am mers fff incet, sa nu se dezmembreze. la un moment dat incepe concertul de foame, aveam pregatit bibe cu ceai, suficient cat sa fie pana acasa, de unde dom'le, nu vrea ceai, si dai, si urla, si urla....l-am luat in brate, se zbatea, o tanti zice 'vezi mami ca ai pierdut caciula si raceste' ( a fost soare, nu avea caciula)io, nervoasa 'da' sa raceasca, nu-mi pasa ca nu-i al meu !'- si uite asa am mai creat un subiect de barfa despre bonele astea care-ti imbolnavesc copilul si mai si cer o caruta de bani......
am ajuns in fata blocului , ghinion, nu era nimeni sa m-ajute sa urc carutul, am stat vreo 5 minute cu Andrei bocind in brate pana am reusit sa intru.....


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Si noi ne-am indragostit de ochii albastri din iasi! Aia cu covrig!
superbaaaaaa!!!!!

bre Piciuliko...ce sa zic, nu mai zic nimic
Sper la fetita sa nu mai faci asa

ooof, papanash, da macar l-ai scos afara, eu azi am fost mega puturaosa si am mers pe varianta geam deschis...da efectiv nu ma puteam urni sa ma incalt, nu stiu ce-i cu mine.

vreau sa spun ceva, pt viitor, in legatira cu doiversofocarea si mancatul copilului.
Sa nu care cumva sa credeti cadaca reusiti sa-i faceti sa manance tot din farfurie sunteti mame mai bune. Sau invers, daca nu mananca decat 3 lingurite, sunteti mame rele.
Nu cantitatea de mancare (lapte)ingrugitata e masura sanatatii si bunastarii unui bebelus...va rog sa ma credeti.
cata vreme se hranesc eincat de cat, sunt veseli si se odihnesc binisor....merge treaba.

Eu mi-am jurat ca nu ma bag ever la o grupa de mamici, pt ca peste tot nu se discuta decat cata mancare manaca picii...si nu asa, orientativ, ci cu gramele si miligramele....ori eu sunt departe de o astfel de gandire, si nu ma pot schimba



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

quote:
Originally posted by papanash

Alooooo, fetele din Constanta, ce-aveti mai cu mazare ? vazui stirile acum .

noi plecam afara, ma caznesc de 10 minute sa desfac carutul, n-am reusit dar insist pana reusesc.
Pupici !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)


pai daca cu o mana scrii pe dc, normal ca nu poti desface carutul!

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



si febra musculara o am de la DC sau de la carutul beton ?


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ioi, sper sa apuc sa scriu ceva, mai devreme a picat iar netul dupa ce scrisesem ditamai mesajul. Sunt obosita (am gatit pentru Alex, am stat afara vreo 4 ore cu Andrei, si de la 5 si cu Alex, am strans pe aici, abia acum m-am mai asezat si eu) si sper sa recuperez din urma.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Salutare. Am absentat motivat, ieri au fost probleme de la santierul de alaturi, am ramas fara gaze, fara cablu si fara net. Gazele s-au reparat aseara, netul abia acum, iar cablu canci.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



in Crangasi la ultimul etaj n-o sa ai vreodata astfel de probleme. Facem schimb ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Piciulika

[quote]Originally posted by melaniatud

2. mamici de baietei ce stiti de decalotatul penisului?Se recomanda...e obligatoriu?Cand?
[quote]

De restul nu stiu. Da' sa nu te prind ca te atingi de ciucurelul baiatului, ca vin pana in dulcele targ! IL LASI IN PACE, cum l-a facut mama-natura - si-l aperi de perdiatrii pedofili, cu oibsesia lor de tras baietzii de putza!
Daca apar probleme - slaaaabe sanse - are grija un chirurg.
Lasa dushetzili din Iesi sa il putzuleasca atunshi cand io vini timpul!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate




subscriu !!!!!!!!!!!!
melania, citeste articolul asta:
http://www.circumcizia.org/decalotarea.html

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Uite un site interesant pt mamici si pitici:

www.tvcopii.ro

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea



fain siteul, mercic mamica fericita de Ana-Adelina !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bee, mamica obosita. Ai fost haioasa, cum ai rezolvat diplomatic problema: semanam toti intre noi.

Gabitz, ramane sa ne vedem si in Herastrau, iuhuuu, ce bine ca am gasit doritoare. Voia si Alina, asa ca poate ne adunam. Maine nu pot eu, am o mica treaba in oras, dar luni ar fi super. Desi am inteles ca de duminica se face mai urat afara.

Teo, sunt ok, nu te mai agita la orice absenta. Poti sa ma suni la orice ora din noapte, eu oricum tin pe silent si daca dorm nu vad luminita la telefon. esti o dulce, nu ne mai lauda atata ca nu am facut chiar nimic special. Din momentul in care am decis ca vom fi nasi ne-am comportat ca atare, nu are relevanta cum a aparut ocazia. Si nu ma mai innebuni cu respectul si iubirea, astea nu se invata, astea se castiga daca le meritam. Pofta buna la diversificate. Astept impresii.

Celia, pai asa? Nu voiai sa ne spui nimic si nici sa ne arati fetita ta superba. Este minunata, roscata cu ochii albastri, cretulina, si dulce foc. Ce sa mai zic, m-a terminat, m-a cucerit, Andrei e bulversat ca nu mai stie carei fete sa ii faca mai intai curte.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

buna fetelor,

nu am mai intrat demult, dar noi suntem bine, mancam binisor - tot mai mult fructe decat legume, piure evident - de dormit, tot cu trezituri dese noaptea. doarme in schimb mai bine afara.

nu stiu insa ce am eu ca sunt franta de oboseala, probabil s-au adunat noptile de nesomn, sau de trezit din ora in ora. efectiv ma dor toate oasele, pana si talpile ma dor si simt o oboseala in oase si muschi, o oboseala care nu mai trece. ar fi culmea acum sa ma loveasca si astenia de primavara...

in rest toate bune si frumoase, maine face iubirea mea 6 luni :) si urmeaza vaccin din nou.

fetele din bucuresti - nu va exaspereaza ce mizerie e pe strazi??? la vara ne vom sufoca cu carutul pe strada! mergem in parc, dar pana in parc stam numai in nor de praf... offff.

va pup si va doresc o seara linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Piciulika
Da' auzi, daca tot te lauzi: de ce nu ai si cantarit-o - inainte, in timpul, si dupa: masa, somn si plimbare
----
Ca altfel, ce aveai de bagat in excel?



Cum ce aveam de bagat in excel? Informatiile despre cantitatea mancata.. Si nu trebuia sa o cantaresc inainte si dupa pentru asta... ca stiu si sa citesc, si sa fac scaderi...
eu nu am alaptat.. he he he

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput