Fulguleti de nov - dec 2006 (156)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

nici nu stiu ce sa fac: sa ma culc, sa nu ma culc? ca acum m-a pocnit somnul (ca pana acum m-a pocnit limbutia )si oana doarme deja de 1 ora juumate.. as mai avea jumate de ora in cel mai fericit caz (asta dc n-o trezesc cand ma pun langa ea in pat)......... hmmmm [omulet indecis]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

dia..nush ce faci tu, da' io..directia pat si nani :)) da' io mai am cam doua ore de somn de-acu' incolo (da doamne :)) ) :))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by saryta

Multumesc fetelor pt cuvintele frumoase si pt incurajari ... astazi sunt mult mai bine ... am discutat destul de mult si aseara si astazi la amiaza cand au dormit fetele si am ajuns amandoi la un numitor comun:
- sambata sta mama cu fetele si noi mergem in Iasi sa ne facem de cap si sa-mi mai cumpar una alta ca nu mi-am mai luat de mult ceva - abia astept.
- de luni merg si fac vreo 10 ore de conducere ca nu mai stiu sa conduc foarte bine(am 10 ani de cand am permis, dar am condus f putin caci am stat cu copii in spate) si acu avem bus si nu prea imi vine sa ma bag la condus asa din prima ... si la vara ne mai luam o masina mica sa am si eu de plimbat ... sunt f incantata.
- si a promis sa iasa el cu fetele la plimbare sau la mama cand eu nu mai pot.
Sunt multumita momentan ... vedem pe parcurs.
Oricum a incercat sa-mi spuna ca ma intelege si ca o sa faca totul posibil sa stea cat mai mult cu noi.
Revin...multi .

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)



ma bucur ca ati ajuns la o intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

dandusa ce semnatura frumoasa ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006
Donia, deci, sa inteleg ca la voi nu se recomanda chiar nimic pt. tuse?? Ce ciudat! Pt. ca banuiesc ca tusea asta nu apare din senin, e manifestare a racelii, voi n-aveti gat rosu?? Amigdale inflamate??La noi imediat iti prescrie dr. ceva, ca altfel se agraveaza, coboara la plamani, si alte povesti horror .


Aicisea is raza de soare , da pe picior de plecare. Si eu stiu cam asa.. tusea e o reactie de aparare a organismului, care ajuta plamanii. Tusea nu se opreste, ci se recomanda ceva s-o amelioreze daca devine prea sacaietoare. Iar gatul rosu e un simptom banal al oricarei viroze.. care trece tot in cateva zile orice ai lua (cum era vorba aia? tratata trece in 7 zile, netratata te tine o saptamana ) poti lua si doar un simplu anti-inflamator, care mai atenueaza si din disconfort. Daca se complica si da intr-o suprainfectie ata e, si se trateaza atunci si nu neaparat inainte. Zic si eu ..

Chinico, am trimis PM.

Donia,

Ingeras asa m-am bucurat c-am mai auzit de voi. Da treci si tu mai des sa ne mai zici de Maya.. nu numa la capete sparte.

Apropo, de Auras mai stiti ceva?

Ralumat si nu zici nimic?? Conducatoare de carutz era mama.. da puneai si tu mana pe mobil si ma prezentam imediat la raport, pardon la parc.


Off Lavinia. lui Mihaita.


Dianarus voi sunteti bine?

Kikineata Adica numa cand te striga Roxanica apari??!! Pe mine nu ma vrei..


Acs, bravo si s-aveti o petrecere pe cinste.

Saryta, ma bucur ca ati discutat. Distractie maine in oras.



tema cu stat in casa:
- in sosete anti-derapante. Si la vara va trece la picioare goale pe unde se poate.. iarba, nisip, pietre, lalala.

tema cu dormitul:
- eu il mai scol, daca sare la amiaza de ora 18 (asta dupa ce-l culc cam pe la 14,30) sau dimineata de 11. Si Matei are zile cand adoarme de amiaza de abia inspre 16,30-17 si ar vrea apoi sa doarma pana dupa 19. Daca e cu adevarat in lipsa de somn.. sa vedeti ce recupereaza a 2a zi. Grigore a avut o perioada de cateva zile cand nu mai vroia somnul de dimineata. Acu iar l-a reluat.

Mai erau multe de zis. Multa sanatate bolnaviorilor.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

avocado : se cumpara cand e un pic moale, dar nu foarte moale,iar la culoare, tre sa fie mai spre maro, nu spre verde inchis; se taie in doua si se scoate cu lingurita continult; pentru sambure, se infige varful unui cutit ascutit in el si se scoate din jumatatea in care a ramas; aveti grija ca e foarte lipicios!!!
pentru fete il pasez cu furculita si le dau cu lingurita;
pentru noi: pasat, sau daca e mai tare taiat in cuburi; adaug ceapa marunt taiata, rosii, branza, marar
se serveste pe paine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

madaluta calitul e prajit si adaugat un pic de apa (cred)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

hai sa va zic de noi acum: de doua zile le-am intarcat
acum doua seri nu le-am mai dat laptele sa-l bea la masa de seara, ci l-am pus in biberon si le-am dat seara la culcare; au baut tot, si-au tinut singurele biberoanele (nu au mai prestat la bibe pana acum) si cand au terminat, s-au intors pe burta si gata, la somn
aseara am facut la fel
nu ma cauta sa ma traga de bluza, iar daca se trezesc noaptea, o fac de durere de dinti si stau cu capul pe umarul meu si cu nasul in gatul meu sa ma miroasa
eu nu am nici un simptom
credeam ca o sa trec tare greu peste faza asta, mai ales ca am terminat cu alaptatul de tot, asta a fost ultima mea experienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

DORMIT - 21.30 max 22 pana la 10 dimineata

- 14 - 16 la pranz
IESIT AFARA : non/stop doar stam la curte, avem leagan, groapa de nisip, cainii, pisicile, gainile vecinilorm, de care ne desparte un gard ...dimineata de la 11 la 13.30 in curte; dupa -masa de la 16.30/17 pana la 18 in parc; dupa 19 pana la 20.30 in centru la gaga.
INCALTARI in casa cu antiderapante. cum stam la casa, e frig pe jos, cu toate ca avem podele de lemn, si peste laminate.poate la vara o sa stea desculta.
MAMAANA bravo! ai fete mari...
Sora mea e bine, bebe la fel, doar ca nu a facut icter, inca, asa ca o externeaza de abia luni. Are talus valgus, asa ca vor incepe masajul.
DONIA felicitari pentru casuta. Sa traiti in ea sanatosi, voiosi, indragostiti si cu bani...
De numarat nu numaram, doar unu, do...atat, in schimb repeta orice zic eu, pe limba ei, normal: OANA = MNA, NANA; GETA (vecina)= GEGE; daca vea ceva zice NA; IRENE=ENE; LESSUCA= LICA; BISCUITI, PAINE=PITA; SUPICA=PICA;eu strig la Nicu, tati, asa ca striga si ea TATI...nu mai stiu...
na, va las, ca ma doare capu'...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

STUPID ME...ne/am intalnir cu DBUNNY si DANI ...e un scump blond si cret...si dolofan...dragalas foc...dar se pare ca nu/i plac romancele, sau poate are gagica la el la cresa, si e fidel , ca nu s/a lasat cucerit de nici o timisoreanca.

poze am cateva de la DIA, cand apuc sa pun p net, trimit sa va delectati...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput